Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "A lelkemet kidolgozom és...

"A lelkemet kidolgozom és 100-at alig keresek vagy több diplomám van és aki nem tanult az ne sírjon" felfogás jogos?

Figyelt kérdés
Sokféle emberrel találkoztam már, és folyton azon gondolkodom mit hoz a jövő... Kinek van igaza.

2016. jan. 11. 19:16
 1/8 anonim válasza:
60%
ez 1 nagy marhaság hogy miért nem tanultál?! tudok olyanról aki diplomás még is közmunkán van meg a másik nő idegenvezető a szakmája 1 évig keresett munkát nem talált így kénytelen volt elmenni 1 gyárba. ott van Kulcsár Attila 8 általánossal lett bankár! ebben az országban nem az számít mi a szakmád ha nem kinek a haverja rokonja ismerőse vagy
2016. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Vannak helyek, ahol egy takarítónő többet keres mint egy lediplomazott ember. Egyébként szerintem teljesen jogos, hisz azok az emberek meg a lelküket kidolgozás a diploma miatt, és nekik is ugyanolyan kemény a munka.
2016. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerencsén, kapcsolatokon múlik.
2016. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Alig 100e-ért én se vállalnám el a munkát, ha csak nem 4 órás volna. Pedig csak szakmám van, de akkor is, élni kell, ha van hobbi áldozni kell rá, de nem mehet a kaja rovására meg a megjelenésre.

120-30 között adnak a mostani helyen

2016. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

szerintem elgondolkodtató, hogy minek szerzett több diplomát,hogyha egyik se piacképes? az ő hibája,hogyha nem jól választott irányt.

amúgy valóban taszító hozzállás, annak ellenére mondom, hogy hamarosan én is egyetemet végzett leszek..

vannak ismerőseim akik szakmával keresnek 150-200 E között.. kell tanulni a szakmáért is+ fizikailag megterhelő.. én nem sajnálom tőlük.

2016. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

minden statisztika azt mutatja, hogy minel magasabb vegzettseged van, annal magasabb a jovedelmed.


Persze lehet olyan szakmunkast talalni aki tobbet keres mint egy rosszul kereso mernok, de a nagy atlag nem ez.

2016. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyit keresel, nem a papíron és a tanuláson múlik, hanem hogy hogyan állod meg a helyed az iskolán kívül az életben. Én is tanultam, nem keveset, de az élet sokkal több leckét hozott elém, amikre az iskolapéldák nem húzhatók rá, és ez vonatkozik a szakmámra is. Na most én felvettem a tempót, és haladtam, és ezt anyagilag is honorálták, ahol lehetőséget kaptam, és nem ragadtam le az alig 100-nál. Az, hogy ki mennyit keres, az életrevalóságán is múlik.


Más kérdés, hogy aki lusta volt tanulni, pedig lett volna lehetősége, és úgy nyavalyog, hogy de rossz neki, az tényleg ne sírjon, mert ha nem henyélte volna el a tanulásra legalkalmasabb éveket, most talán nem lenne rossz. Minél idősebb valaki, annál nehezebben tanul, fiatalon még olyan az agy, mint a szivacs. Nem azt mondom, hogy nem lehet később pótolni, de az biztos, hogy nehezebb, már csak amiatt is, mert az ember egyre több dologgal van elfoglalva, míg valaki diák, többnyire a legtöbb felelőssége a tanulással kapcsolatos, aztán később jön a munka, esetleg több munka, esetleg házasság, család, gyerekek, idősödő szülők, önálló háztartás fenntartása... stb. Elaprózódnak az energiák, több felé szóródik szét a figyelem, és akkor így üljön le még valaki tanulni is.

2016. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a papír nem egyenlő a tudással!!!


ismerek olyan egyetemistát akinek meg lesz a diplomája még sincs szinte semmi tudása, ami van az is elméleti, gyakorlatban nem tudja megfelelően használni...


és ismerek olyan villanyszerelőt, aki szerintem jó pár tanárt is zsebre vágna, rengeteget olvasott középsuli alatt, elég intelligens srác, és elég életrevaló, amolyan 1000 mesterféle...


23F

2016. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!