Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a pénz?

Mennyire fontos a pénz?

Figyelt kérdés
Nem tudok lemondani arról, hogy normális, nekem tetsző ruhákban járjak, hogy olyan ételt ehessek amit szeretek és egészségesnek tartok, hogy beüljek meginni valamit egy szórakozóhelyen ha akarok heti kétszer is. Hogy ne kelljen egy századmásodperccel tovább égve hagyott villanykörte miatt hallgatnom, hogy dobálózok a pénzzel. Ezek nem nagy dolgok, ez alá nem szeretném adni de vajon sokat akarok-e? Szegény családban nőttem fel talán ez az oka annak, hogy igy gondolkodok. A magam által keresett pénzből van mindez, de az ára az az, hogy magánéletem kevés van.
2016. júl. 24. 22:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem keresek sokat, szóval ne Gucci ruhákra gondoljatok sem semmi luxusra.
2016. júl. 24. 22:09
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez abszolút rendben van.Ez szerintem a minimum,mindenkinek meg kellene ezt engednie magának.De sajnos nem mindenki teheti meg.Én ugyanúgy vagyok mint te,szintén szegény családi háttérrel,annyi,hogy nekem a magánéletemre is van időm.De én mindezt külföldön,otthon valószínűleg nem tehetném meg.A pénz igenis fontos,mondhat bárki bármit.
2016. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is elég fontos a pénz, hogy az ember legalább középszinten megéljen. Mert persze lehet történeteket mesélni a tisztes szegénységről, meg a szegényen és boldogan című fejezetről, meg a nagyanyáméknak is csak egy zsák krumplijuk volt mégis... dolgokról, de ha egészen őszintén belegondolunk, azért olyan fenemód nem érezheti jól magát az ember, ha állandóan szorongania kell a pénztárnál vagy hirtelen kiadás miatt borul az egész élete.
2016. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
álmodj királylány
2016. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Én is hasonlóan gondolkodtam, gyerek koromban sok mindent nem kaphattam meg. Magnum jégkrém volt egy érdekes példa anya max big triót vett meg kicsi koromban első fizetésemből vettem egy magnumot.... nem változott meg a világ mégsem. Na de szóval én is így éltem mint te. Most meg sírok miért nem spóroltam egy lakást össze mert 30évesen nem kellek egy nőnek sem mert nincs önálló lakásom. Szóval ez az én példám.
2016. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Én is ilyen vagyok, mellette a fizetésem nagyrészét félreteszem, utazgatok. Fontos a pénz, mert mindent pénzért adnak.
2016. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Van a nővérem aki olyan mint te, próbált mindent be pótolni amit a szüleiktől nem kaptunk meg. Nem nagy dolgok, mert mi szinte semmit sem kaptunk tőlük, mert egy fizetésből -nyugdíjból neveltek fel minket (kései gyerekek vagyunk).

Szóval ő új ruhákat vett magának, mert addig csak használtakat kaptunk innen onnan, cipőt, mobilt, elutazott a Balatonra, fodrászhoz meg kozmetikushoz ment, moziba beült a kollégáival és a legfőbb, hogy elköltözött albérletbe (otthon nem volt melegvíz sem)

Én maradtam és túlóráztam, hétvégére plusz munkát vállaltam, nyelvet tanultam, segítettem otthon...

Én 32 vagyok van saját lakásom, igaz már lassan 10 éve megvan, de eddig albérlők laktak, hogy a hitelt könnyebb legyen fizetni, de idén már vissza tudttam fizetni és beköltözni, saját auto 4 éves, és egy kis spórolt pénz.

A nővérem 34 éves, van lakása de még legalább 15 év hitele is, auto szinten hiteles, de! minden évben külföldön nyaral, sok barátja van és szép ruhái....

2016. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Addig nyújtózkodj ameddig a takaród elér.


Ha neked belefér az olyan ruha ami tetszik, meg a többi amit felsoroltál, akkor csináld, nem baj. Akkor van a baj, ha a megélhetésed és esetleg a gyerekeid megélhetése megy rá hobbikra meg luxus kiadásokra.

2016. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Én is úgy nőttem fel, hogy spórolunk mindenen, de nyaralni minden évben mentünk a családdal, voltak ünnepeink, ha nem is drága ajándékokkal, mehettünk tanulni, nyelvvizsgázni, igaz, mi, gyerekek is hozzájárultunk. Amire tényleg kellett, arra mindig jutott, anyám mestere annak, hogy két forintból hármat megspóroljon.:-) Amikor diploma után elkezdtem jól keresni, én is belecsaptam egy darabig a lecsóba, aztán kialakítottam egy arany középutat: mindig teszek félre, mindig költök olyasmire, ami befektetés (lakáskassza, ház felújítása stb.), de kell, hogy az ember élvezze is az életet, ne csak kuporgasson évekig, évtizedekig. Nincs az az isten, hogy visszaköltözzek a szüleimhez, amikor van saját lakásom, bármennyire szeretem őket, a függetlenségem sokkal többet ér. Elmegyek utazni, mert ez a hobbim, akkor is elmentem, amikor még volt lakáshitelem, legfeljebb kicsit szerényebb utakra, megszerveztem olcsón. A pénz nem cél, hanem eszköz, fityfenét nem ér, ha a nagy gyűjtögetésben elfelejtesz örömmel élni.
2016. júl. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Fontos a pénz ,de nekem már családom is fontos ,pénz számomra ara kell hogy családomra költsek .
2016. júl. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!