Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már elegem van! Mit csináljak?...

Már elegem van! Mit csináljak? Ti mit gondoltok erről? Köszi aki végig olvassa!

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, van egy húgom, ő 14 éves. A szüleim elváltak, anyával és a nagyszülőkkel maradtunk. Anya a válás alatt stroke-ot kapott, úgy volt, hogy meghal, de hála Istennek velünk maradt. De! Azóta megváltozott. Nem beszélget velünk, ha főz vagy takarít, akkor azt összecsapja és utána elmegy tv-t nézni, ha valami bajom van és oda megyek hozzá vagy megkérdezem, hogy szerinte mit kellene csinálni, akkor csak annyit kapok, hogy "ez van lányom". Hát mondom köszönöm.. Apámmal minden kapcsolatot megszakítottam, le se szar. A húgomat régebben vitte magával hétvégenként, zsebpénzt is kapott, én természetesen semmit, de nem is kell. Anya és mama fizetéséből élünk, de mama nem dolgozik már sokáig, csak asszem márciusig és anyát sem véglegesítik a munkahelyén. Anya óvodában dolgozik a konyhán és a kaját viszi ki a gyerekeknek vagy hogy van ez ott. Mama most almát jár szedni, amúgy meg valami fóliasátornál dolgozik, ahol zöldséget meg virágot termesztenek. Nagyapám persze itthon van és nem tudom, hogy unja-e magát vagy mi, de állandóan kiabál velünk/ránk. Tudom, hogy nagyot hall, de nem ez miatt. Egyszerűen nem jó neki semmi amit csinálunk. Ha bent vagyunk vagy gépezünk, akkor miért nem megyünk ki, miért kell a telefont nyomkodni, miért nézegetjük magunkat a tükörben stb. És ilyenekből csinál állandóan problémát, amiből már mamának is elege van és szólt is neki, de nem hat semmit. És van amikor anya meg a nagyszülők is kiabálnak, hogy nem jó semmit. Komolyan már levegőt sem fogok venni. A húgomnak van pár barátja, nekem nincsen senkim, csak internetes barátaim. Ha leülünk "beszélgetni" akkor is csak a munka jön fel vagy a rokonaink problémái, ami természetesen fontosabb, mint mi és minket le se sz*rnak, hogy mi bajunk van. Szóval a rokonokra sem számíthatok. Nem járok sehová, itthon ülős vagyok, szinte már antiszociális. Mit gondoltok erről a helyzetről? Tudnátok valami tanácsot adni? :(

2014. okt. 29. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
legyel turelemmel, meg egy ev aztan mehetsz amerre latsz.
2014. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fall out boy válasza:
100%
Tanul,tanulj és tanulj! Érd el,hogy felvegyenek valami jó messze lévő kollégiumba,és egy hónapig haza se menj.
2014. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 CsíkVeronika válasza:
100%

Szia. Szerintem az élet kicsit korán követeli tőled, hogy felnőtté válj. Csatlakoznek az előttem szolohoz, tanulj! Az anyukad szerencsés, hogy így helyre jött, de nem lesz már soha a "régi", a nagyszuleid sem lesznek már fiatalabbak. Előtted viszont itt a "nagybetűs" Élet, ami soha nem lesz cukormazbol. Tanulj, kezdj el élni! Tudod jobb tavolrol szeretni, mint közelről utálni. Menj kollégiumba, minél messzebb, a családi kapcsolatokat is javítja a távolság.

Az, hogy csak netes barataid vannak, nem egészséges. Az ember társas lény, nem virtuális adat, ha kiszakadsz az otthoni környezetből, lesznek barataid is. Ez a Te életed, csak Te tudsz változtatni rajta.

2014. okt. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én itt hozzá teszem hogy nem olyan biztos az hogy a kollégiumban jobb lenne a helyzet..

Én is voltam kollégista összesen 2 hónapig tudtam ott maradni mert pokollá tették ott az életemet.. most nem részletezem hogy mik voltak ott.. ha valaki hivancsi rá akkor üzenetben elmesélem neki...

Bár lehet hogy a felső oktatásban már nem lesznek ott olyan hülyék mint a középiskolás kollégiumban.

Egyébként hol tanulsz?

2014. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1 hétig bírtam a kolit, szinten pokollá tették az életem. Nyíregyházán tanulok.
2014. nov. 29. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!