Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 16-17 évesek, ti miket szoktat...

16-17 évesek, ti miket szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, úgy általában.Hogy töltitek ki a napjaitokat, főleg így nyáron?

16, két hónap múlva 17 éves lány vagyok.Az iskolaidőszak elveszi az időmet, de nyáron elég sok szabadidőn van.Én most diákmunkázok, gyerekekkel foglalkozok, nem minden nap, de heti 2-3, néha 4 alkalommal.A többi napon találkoztam osztálytársakkal, volt osztálytársakkal, barátaimmal, de nem tudunk már olyan sűrűn találkozni mert mindenki dolgozik, és mert sokat kell utazni ha látni akarjuk egymást(a legtöbb barátom a város külterületén lakik, csak sajnos pont a másik oldalon mint én, így minimum egy óra buszút ha egymáshoz akarunk menni, fél óra ha csak a városban találkozunk).És ha nem tudok senkivel se menni, akkor általában csak otthon vagyok, amit nem is bánok, mert introvertáltként néha jól esik az egyedüllét.Például most csinórban ez a harmadik nap, amikor sehová sem mentem, mert se munka nincs, a többiek sem érnek rá, úgyhogy gondoltam, pihenek.Sokat olvastam, filmeztem, sorozatot néztem, a kertben voltam, napoztam és max a boltokba mentem el, inkább csak itthon pihentem, délután/este telefonon beszéltem a többiekkel.És három napja egyfolytában hallgatom a szüleimtől(amikor hazaérnek délután) hogy milyen semmirekellő és lusta vagyok, tegyem le a telefont(amit csak késő délután szoktam használni a többiek miatt) és csináljak valamit.Nagyon rosszul esik, mert jó érzés pihenni egy kicsit, és nem is nagyon tudnék elmenni sehová, mert egy kis településen lakunk, busszal fél órára a várostól, így max csak a boltig tudnék elmenni.Amikor tegnap kitakarítottam a szobámat meg a konyhát,lepucoltam az ablakokat, akkor még egy köszönömöt se kaptam, sőt, apa egyenesen azzal jött hogy "biztos délelőtt is csak azt a szart nyomogattad".És borzalmasan rosszul esik hogy nincsenek itt, a kedvükben akarok járni és mikor hazaérnek csak ezt kapom.Eléggé el tudja venni a kedvem, tényleg annyiszor és olyan hihetően tudják a fejemhez vágni hogy lassan kezdem elhinni.

16-17 évesek, ti miket szoktatok csinálni? Csak én érzem magam ennyire haszontalannak?



2016. júl. 27. 09:23
 1/7 anonim válasza:
Nem :) én is így vagyok csak nekem még munkám sincs mert nem találtam, de végre augusztustól tudok menni. Nekem állandóan a szüleimnek kell segítenem és nekem se mondják, hogy köszönöm, sőt de mindegy. Én délelőtt általában van egy két dolog amit meg kell csinálnom aztán ebédet készítek. Aztán olvasok és skype-on beszélgetek az barátnőimmel mert ők messze laknak. Csak a koleszban tudunk találkozni. Egyébként én már nem töröm magam a szüleim miatt mert elterveztem a jövőmet és próbálom véghez vinni :)
2016. júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én szerencsésnek mondható vagyok, mert egyik szülőm sem cseszeget, ha nem csinálok semmit (ami elég gyakori).

Szerettem volna nyáron dolgozni, de mivel nem jött össze, ezért apával szoktam elmenni néha maszekba segédmunkáskodni.

De azon kívül szinte egész nyáron itthon vagyok, és ipari mennyiségű filmet, sorozatot nézek, hátha hasznot tudok belőle majd húzni a média érettségin. :)

16/F

2016. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem:) Akkor nem vagyok egyedül:D
2016. júl. 27. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egész nyáron othon vagyok, szobafogságot kaptam egész nyárra és néha anyám nekem jön hogy én milyen lusta vagyok stb.. meg hogy egésznap csak othon ülök, közben ő itélt szpba fogságra, nekem kell minden nap főznöm mosnom takarítanom, minden házi munka a nyakamra van sózva és egy nap volt mikor az el mosott edényeket nem raktam el mert tanultam, és akkor mindenki nekem jött a családbs anyám meg majdnem meeg volt halva hogy jaj mindig mindent neki kell csinálnia és meg sem mozdulok és soha nem segítek, pedig 1 napig nem csináltam semmit, összes sulis barátnökkel össze vagyok veszve mert fium lett szóval, csodás ez a nyár :'D
2016. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg szépen telik a nyaradxD
2016. júl. 27. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:
hétköznap edzésre járok minden nap, szoval a családból senkinek egy szava nem lehet amiért nem takarítom ki a fél házat, persze kevesebb időt és fáradozást igénybe vevő dolgokat megcsinalok (tiszta tányérok elrakása, kutyapiszok összeszedése a kertben). Ezenkívül három hetet sz*ptam a kötelező gyakorlaton, néha napján találkozom a barátaimmal, de szabadidőmben többnyire itthon vagyok és lógatom a lábam a medencébe :D
2016. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik:D

Na igen, a három hét gyakszi nekem is megvolt><

2016. júl. 27. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!