Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van így, hogy 24...

Más is van így, hogy 24 évesen még mindig nem tudja, mivel akar foglalkozni?

Figyelt kérdés

Közgazdászként végeztem, az egyetemről kijőve azonban azt tapasztaltam, hogy csak nagyon alacsony beosztásba és nagyon alacsony bérrel vennének fel a cégek. Másfél hónap irodai munka után inkább kimentem külföldre a párom után, ahol 20 órában a másfélszeresét kerestem az otthoninak. Azonban betanított munkás voltam, ahol minden nap belerúgtak az emberbe (főleg a külföldiekbe), sokszor azt kérdeztem magamtól, mit keresek én ott, mások után a wc-t pucolva, miért tanultam akkor sok éven keresztül. Mire eljutottam oda, hogy felmondjak azon a borzalmas helyen, a párom kapott egy nagyon jó állást, de el kellett költöznünk hozzá. Az új helyen nem találok állást, irodára a tapasztalat hiánya és a nyelvtudás miatt, betanított munkát meg még egyszer nem akarok vállalni. Tudom, hogy tovább kellene képeznem magam, azonban nem tudom, milyen irányba. A párom webfejlesztő, tanulhatnék olyat, ami kiegészíti az ő szakmáját, pl. mobil fejlesztés érdekelne vagy a webdesign. Azonban mindenhol kitétel a diploma, amire most sem pénzem, sem lehetőségem (külföldön vagyok, ki tudja, mikor tudunk hazaköltözni, kint meg nem vágnék bele, plusz itt is fizetős, ráadásul felvételi tárgyaim sincsenek meg hozzá, nincs informatika érettségim). A tanfolyamok is sok pénzbe kerülnek, a tananyag nagy része elavult.

Aztán ottvan az a lehetőség, hogy gazdasági területen tanuljak tovább szakirányú továbbképzésen (1 év lenne). Érdekelne a kontrolling, de oda nagyon kell az angol, ami nekem sosem ment és a visszahúzódó természetem még egy fuvarszervezői álláshoz sem volt eddig jó (mondván, nincs kiállásom a sofőröket irányítani), nemhogy egy kontrollerhez folyamatos előadásokat tartani.

Amúgy régen orvos akartam lenni, az érdekelt mindig is a legjobban, de erről lecsúsztam, nem tudnám kifizetni az önköltséges orvosképzést (ugye a 2. diploma mindenképp fizetős már...). Esetleg érdekelne a pszichológia, de az is 6-7 év lenne, mert még újra kellene érettségiznem (biológia kellene hozzá, ami nincs meg).

Talán pár hónap múlva sikerül a páromnak áthelyeztetnie magát Magyarországra, Sopronba, így Győr-Moson-Sopron megyei tanulási lehetőségekkel számolhatok. A gond még az, hogy 2-3 éven belül gyereket szeretnénk, így hatalmas karrierálmokat nem is dédelgetek addig... de kinek fog kelleni utána meg egy 28-30 éves pályakezdő gyerekkel?

Szerintetek melyiket érdemes nekiállni tanulni? 24 évesen illene már eldöntenem, mivel akarok foglalkozni...


2016. júl. 27. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyanok is vannak, akik egy egész életet leélnek úgy, hogy nem azzal foglalkoznak, amit szeretnek. Ezek között az emberek között van olyan is, aki azért éli le így az életét, mert nem találja meg a hivatását, illetve olyan is, aki csak szimplán nem mer kockáztatni. Szóval igen, mások is vannak így.
2016. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves Signaculum, a privát üzenetedre válaszolva: logisztika szakirányon végeztem, ahonnan logisztikai ügyintéző, beszerző, fuvarszervező, ilyesmi lehettem volna. De önmagában egy közgazdász rengeteg mindent csinálhat, szakiránytól függ.
2016. júl. 27. 11:59
 3/3 anonim ***** válasza:

ja, úgy voltam, meg most is úgy vagyok. pedig azóta már eltelt lassan 4 éve.


de legalább azt már tudom, hogy mit nem akarok csinálni. pl 3 műszakos gyári rabszolga nem akarok lenni soha többet.

2016. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!