Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is én vagyok a...

Szerintetek is én vagyok a szemét azért, mert nem akarok foglalkozni azzal, hogy más "öngyilkos akar lenni"?

Figyelt kérdés

Elég hülyén fogalmaztam fent, szóval megpróbálom érthetőbben...Szóval van pár "barátom", akik semmi másról nem tudnak beszélni, csak is arról, hogy nekik milyen szar az életük és hogy elgondolkodtak azon, hogy öngyilkosok lesznek és hogy szerintem mi a legkönnyebb módja ennek meg minden...Eleinte még próbáltam nekik mondani ilyen motiválóbb dolgokat, hogy nehogy már ilyen kis piti dolgok miatt dobják el maguktól az életüket (az egyik pl. azért volt "depressziós", mert szerinte csúnya..), mondjuk akkor is gondoltam, hogy nem mondják komolyan.

Most biztos köcsögnek tűnök amúgy, de az ilyen emberek hosszútávon olyan lehangolóak tudnak lenni szerintem...Ilyen tipikus energiavámpírok, hogy elkezdünk beszélgetni és így mondom, hogy ma történt velem valami jó dolog, pl. kaptam 2 ötöst, most boldog vagyok ^^ Erre ők: Aha, értem, nekem viszont annyira szar az életem, öngyilkos akarok lenni... Erre mondok nekik valamit, ami megoldás lehetne a problémájukra, erre: Nem, az nem jó, meg úgy se sikerülne, mert olyan szar vagyok...

Csak néha ezzel az örökös önsajnáltatással elérik, hogy én érzem magam szarul, amiért nem érdekel a kis problémájuk..Nekem is megvannak a saját bajaim, mondjuk a barátommal nemrég szakítottunk, én is sírhatnék állandóan mindenkinek, hogy most milyen gáz minden és sajnáljon engem mindenki, mégse teszem, ők meg ilyen kis hülyeségek miatt mondják, hogy öngyilkosok lesznek, hogy mondjuk az egyikük csúnyának gondolja magát és hiába volt már 2 barátnője is, azt hiszi, hogy ők 2-en az egyedüli nők ezen a bolygón, akiknek tetszhet és szerinte soha nem fog kelleni senkinek és jobb lenne, ha megölné magát..-.-

És persze amikor meg merem mondani, hogy már bocs, de unom már, hogy állandóan azzal kell elfoglalnom magam, hogy te most épp milyen kis piti dolog miatt akarod felvágni az ereidet, én vagyok leb*szva, hogy hát nagyon "jó" barát vagyok, hogy ennyit jelent nekem...

Most akkor én vagyok a szemét?


2014. okt. 24. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Inkább az a baj veled,hogy nem érzed át más problémáját..
2014. okt. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Falra maszok ettol az ongyilkos leszek dumatol. Ha valakinek sza.r az elete tegyen ellene. Sok esetben nem is sz.ar csak ok ugy latjak. Hagyd oket. Ne foglalkozz veluk.
2014. okt. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

nem biztos,hogy nem érzi át. csak egy idő után sok tud lenni. tényleg leszívja az ember energiáját.

szóval,én napi szinten próbálok támogatni egy ilyen ismerősömet,már jó ideje,és néha iszonyat fáraszt.

előtte is volt,több hónapig,napi szinten...megterhelő.


pl nem véletlen van nagy számban jelen a kiégés,a különböző segítő szakmáknál sem.pedig a szakemberek tudják mit vállalnak,érted,de be tud sokallni az ember.

2014. okt. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

1-es: Az egyik ilyen ismerősöm pl. internetfüggő és egész nap a gép előtt ül és a boltba is lusta elmenni gyalog, aztán csodálkozik, miért van elhízva és ő sír, hogy a mai lányok mekkora kis ribik, hogy csak a külső számít nekik, stb, persze ő meg fordított esetben elvárná, hogy a lánynak legyen jó alakja és legyen szép arca és ápolt legyen meg még sorolhatnám.. És itt sír, hogy nincs egy normális csaj se...Ezen mit kellene átéreznem?

2014. okt. 24. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

azért szerintem van különbség aközött, hogy nem érdekel, nem veszel róla tudomást, meg aközött, hogy kb nyugtatót meg pengét adsz a kezébe azzal, hogy lehordod, hogy milyen rohadt idegesítő a semmi kis problémája. :D


De egyébként nekem is van ilyen ismerősöm, és nagyon zavaró egy idő után, hogy valaki állandóan ezzel fenyegetőzik.

Az én testvérem öngyilkos lett, szóval tudom, hogy aki meg akarja tenni, az nem cseveg róla, hanem cselekszik. A legviccesebb az egészben, hogy az ismerősöm, aki folyton ezzel jön nekem, ezt nem is tudja rólam, mert arra sem veszi a fáradtságot, hogy megkérdezze mi van velem.


Szerintem ez teljesen helyzetfüggő. Inkább arra szoktam figyelni, aki eltűnik, befordul, megváltozik, nem keres. Aki azzal fáraszt, hogy öngyilkos lesz, azt sem merem lehordani, mert nem merném bevállalni, hogy egy ilyen "úgyse mered" jellegű megnyilvánulásomat kihívásnak érezze és csak azért is megtegye.


Tényleg nagyon lehangoló, mikor órákig panaszkodik valaki. Ha jó barátom, meghallgatom, akkor is ha lehangol.

Ha csak ismerős, akkor megkérem, hogy forduljon szakemberhez, mert én nem tudok segíteni. Lehet, hogy hidegnek tűnök, de legalább nem hordom le és nem a pcsába küldöm, hanem segítségért.


Szerintem nem vagy szemét. Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb a világon. De azért egy kicsit tapintatosabban is kezelhetnéd a dolgot. Biztos nagyon rosszul éreznéd magad, ha valamelyik ismerősöd megölné magát, miután ilyeneket mondtatok egymásnak.

2014. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

De amúgy nem hordtam így le, ahogy a kérdésben mondtam, csak megmondtam nekik finomabban, hogy "bocsi, nem akarlak megbántani, csak nekem is vannak problémáim és nem szeretném minden egyes nap még a tiéidet is hallgatni, szóval jó lenne, ha hanyagolnánk kicsit ezt a témát.." vagy valahogy így :/ Jó mondjuk így is eléggé megbánthattam őket, de most ezt hogy lehet úgy elmondani, hogy ne bántsam meg? :/

2014. okt. 24. 18:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi, ez lemaradt: Hogy egyébként részvétem a testvéred miatt :(
2014. okt. 24. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!