Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják annyian Hitlert?

Miért utálják annyian Hitlert?

Figyelt kérdés
Nekem semmi bajom nincs vele (nem vagyok náci). Mindig őt emlegetik, de Sztálinról semmit se hallani, miért van ez?

#Hitler #heil hitler
2016. júl. 30. 23:53
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
27%
Hitler egy őrült volt, ez igaz. De az amit a válasz szekcióban olvastam... Itt szinte senki sem tud gondolkozni, csak azt a maszlagot mondani, amit betápláltak a fejébe? A 9-es kommentemen pedig el lehetne gondolkozni, mert pl. nekem magyar és német őseim is kivitték a gulágra.
2016. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
62%

#30


Hitler nem volt zsidó, honnan vetted ezt a hülyeséget?

2016. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 Sunshinedoll ***** válasza:
27%
Most írtam le, hogy az égvilágon SEMMIHEZ nem értett a tömegmanipuláción kívül. De most már világos, hogy te is náci hitvédő vagy, köszönjük.
2016. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
54%

#33


Te meg vagy zsidó vagy kommunista, esetleg mindkettő egyszerre.


Hitler félévszázada meghalt, úgy érzem eltelt annyi idő már, hogy reálisan és objektíven értékelni tudjuk, mint történelmi személyt. Csak azért, mert ártott a zsidóknak, én nem fogom a "fúj-fúj gonosz ördögi tehetségtelen nímand" mantrát fújni, mert igenis nagyon jó politikus volt, aki fellendítette Németország romokban heverő gazdaságát, ezen intézkedéseinek pedig a mai napig hálásnak lehetnek a fritzek.

A hozzád hasonló elvakult szemellenzős barmok (vagyis a kommunisták) voltak azok, akik elterjesztették Hitlerről, hogy szobafestő volt, mert ha már valaki ilyen nagy bűnöket követett el, mint ő, akkor annak az élet minden területén egy nagy nullának kell lennie. Pedig Hitler tehetséges festő volt, na nem egy Dürer, közel sem, de tehetséges. Na persze nem olyan "művészi", mint a avantgardista zsidók, de hát ő hozzájuk "nehéz" felérni.


Sehol sem írtam, hogy Hitler jó ember lett volna, nem, egy tömeggyilkos volt. De ettől függetlenül voltak érdemei is, amelyek elvitathatatlanok. Ha ettől én a te szemedben egy náci féreg vagyok, akkor egészségedre!

2016. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 Sunshinedoll ***** válasza:
27%

Maradt volna meg festőnek, mert se a hadászathoz, se a gazdasághoz köze nem volt. Milyen gazdasági fejlődésről beszéltek ti? Náci Németország egy kész szarbánya volt, de persze, hogy a vezetői azt akarták lenyomni a lakosok torkán, hogy minden korrekt. Jó gazdasággal rendelkező ország nem vezeti be a jegyrendszert lmao.

Náci németország totál kizárta a munkából a zsidókat, a nőket, a férfiaknál meg bevezette a kötelező katonaságot, ami által alapból kikerültek a munkanélküli státuszból. Ezen kívül csomó ember azért ment dolgozni, mert féltek, hogy koncentrációs táborokba kerülnek. Szóval míg hitler gazdasági csodáról mammogott, az addig professzionális, tehetséges emberek kézi munkára volt kényszerítve. Ha ez a fajta munka derogált, az büntetést vonhatott maga után.

Szóval ja, a munkanélküliség csökkent, de a gazdaságnak ez jót tett-e? ERŐSEN VITATHATÓ. 5 év alatt 96%-kal csökkent a munkanélküliség, ami épp felfogható csodának, abban az esetben, ha a fiatal férfiak nem katonaságra meg manuális laborra vannak elpocsékolva és nincsenek súlyosan alulfietve.


Hitler baromi sok GDP-t nyomott a hadseregbe (volt olyan év, amikor 32%-ot), acél gyártásba és szénbányászatba. Hitler beadta a népnek, hogy ez a baromság mindenkinek jó lesz, az egyszerű közembernek is, és egy csomó fogyasztói terméket állítottak elő, amiért aztán el is terjedt az a mondás, hogy a háborút majd biztos hűtőkkel fogják megnyerni.

Ezen kívül a munkások sokkal szarabbul jártak, mint a wall streeti összeomlás során, a gazdasági csoda nem azt jelenti, hogy a munkások bármit is nyertek volna hitler agymenéséből, mert 25%-kal kevesebb fizetést kaptak, mint korábban. Szóval németország szarta magából a hűtőket meg egyéb fogyasztói kellékeket, de az emberek nem bírták megvenni őket. FUCK LOGIC. Amerikai, svéd, UK, francia munkásokkal összehasonlítva, jóval kevesebbet kerestek a német dolgozók.

Egyedül talán az import-export volt az, amit nem csinált bődületesen szarul.


Szóval én megértem, hogy nem tetszik, hogy Hitlert b-sztatjuk, mert egy arrogáns rasszista s-gg volt, de ha esetleg a "gazdasági zseni" meg a "gazdasági fejlődés" címszavaidat, amikkel szépen dobálózol ESETLEG alá tudnád támasztani, akkor még hihető is lenne, hogy nem azért irkálsz ilyeneket, mert náci szimpatizáns vagy.

2016. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
6%
Inkább privátban beszéljétek meg a problémáitokat, ne itt veszekedjetek. És egyébként... ezt már valaki leírta másképp, de: azért a Hitlerfujfuj dolog van elterjedve (ami önmagában nem is baj, valóban sz*r alak volt), mert Németország vesztette el a háborút (de nagyon). Ennyi.
2016. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
59%

#35


neked amúgy miért olyan fontos ez? :)


Tulajdonképpen fogalmam sincs, hogy mennyi az érdeme Hitlernek a hadászatban, de az első vh-t elbukó Németország hadászata annyit fejlődött Hitler évei alatt, hogy konkrétan mindenből nekik volt a legjobb: tankok, repülők, autók, fegyverek stb.

Egyet mondok: Messerschmitt Me 262

A világ első sugárhajtású repülőgépje volt, és ha kicsit hamarabb elkészülnek vele, Németország megnyeri a 2. világháborút.

2016. aug. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy az USA is azt a módszert alkalmazta, hogy kimásszon a válságból, amit a németektől lesett el.

Haditechnikailag a háború elején kb 5 évvel jártak a többi ország előtt. A Bf 109 magassági és sebességi rekordokat döntögetett, a repülőversenyeken szinte csak németek voltak a dobogón. A rakétatechnológia, a sugárhajtómű, helikopterek fejlesztésében kiemelkedő eredményeket értek el. Nekik volt a legfejlettebb a hadseregük. Az volt az egyetlen probléma, hogy elbízták magukat. Úgy gondolták, hogy pár év alattmegnyerik a háborút, ezért minden fejlesztést leállítottak, ami nem kecsegtetett azonnali sikerrel. Ezért nem a németek fejlesztették ki az atombombát, ezért csak a háború végére készült el az Me262.

35#

Utálhatod hitlert (én sem szeretem), de ezt ne hülyeségell és hazugságokkal akard alátámasztani

2016. aug. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
71%

37#

A világ első sugárhajtásu repülője a He178 (szintén német) volt. Az Me262 az első sorozatban gyártott sugárhajtású volt.

2016. aug. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
59%

#39


Köszi a javítást, igazad van!

2016. aug. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!