Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják annyian a...

Miért utálják annyian a gazdag, elkényeztetett embereket?

Figyelt kérdés
Szóval én egy gazdag, elkényeztetett fiú vagyok, mindig megvolt mindenem, kényelmesen elvagyok, lazán veszem a dolgokat, sokat henyélek, utazgatok, jókat eszem, iszom stb. Na most már csak ennyi infó alapján is hihetetlen gyűlöletet tapasztalok , egyesek úgy néznek rám, mint a véres rongyra. Nem értem, miért ez a masszív utálat, amikor én semmi rosszat nem tettem, senkinek nem ártottam, senkit nem bántottam, semmi rosszindulat nincsen bennem, csak élem a világomat úgy ahogy jólesik. Nem tehetek róla, hogy jó körülmények közé születtem ,viszont ha már így alakult, hülye leszek nem kihasználni.Most komolyan, azért utálnak mert jobb helyzetben vagyok anyagi szempontból, mert sok mindent megengedhetek magamnak, amit ők nem? Pedig senkivel nem vagyok lekezelő, vagy fennhéjázó. Amúgy meg én például szerelmi téren vagyok baromi szerencsétlen, mindig olyan lányba szeretek bele, aki nem viszonozza, közben meg rengeteg boldog párt látok, akik sokkal boldogabbak mint én, mégsem utálom őket, nem irigykedem rájuk, felőlem mindenki legyen boldog, engem nem érdekel, inkább a saját dolgommal törődöm.
2016. jún. 24. 09:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kisebbség aki utálni fog a gazdagságodért akármilyen ember is vagy. Viszont az emberek többsége a nagyképű, lenézős gazdagokat utálja. Szóval, ha nem akarod hogy utáljanak akkor legyél normális. Segíts azokon akik szegények. ne hivalkodj azzal amid van, és élj normálisan. Ha ezt teszed nem fognak utálni, sőt elérheted a hogy a többség még kedveljen is. + a lányoknál is szimpibb leszel.
2016. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

általában az irigység miatt, de van akit a pofája miatt...azt hiszik, hogy ők elértek valamit, letettek valamit, holott nem is ők érték el a sikereket...


23F

2016. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az elkényeztetettség általában hozza magával, hogy kiszolgáltatod magad, és ezt elvárod esetleg a párodtól is, aki talán teljesen másban nőtt fel, mást szokott meg, és ezt nem fogja neked megtenni (vagy nem is képes rá, vagy ha képes is, nem hajlandó, mert neki más a természetes). Akármi van a feneked alatt, bármikor fordulhat a kocka, ha akkor is kész vagy helytállni, nincs baj. Én amit sok elkényeztetett emberen látok, hogy bajban nem találják a helyüket, és a párjuktól ugyanazt várják el, amit a szüleiktől megszoktak. Nyilván ez nem igaz mindenkire.
2016. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
A közhiedelemmel ellentètben a legtöbb ember nem irigy, ès nem a gazdagsággal van gondja, hanem a gazdagok viselkedèsèvel. Ès van egy rossz hìrem, ìrásod alapján te is egy arrogáns p.csnek tűnsz, ès azt te csak hiszed, hogy nem vagy lekezelő. Eleve az, hogy nem tudod mi a baj az elkènyeztetèssel- szinte mindìg viselkedèsi problèmákhoz vezet- már baj ès figyelmeztető jel. Az embee önkèpe ezèrt torz, ezèrt kell másokat megkèrdezni ha a hibáinkra vagyunk kiváncsiak...
2016. jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
"hülye leszek nem kihasználni" valószínűleg emiatt azt látják rajtad, hogy a pénzeddel akarsz kitűnni, megmutatni, hogy te ettől nagyobb ember vagy (pl. drága cuccok stb), az meg hozzátesz, ha esetleg még csak nem is te kerested meg rá a pénzt, ergo a szüleid pénzével menőzöl.
2016. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt, aki megdolgozik a dolgaiért vagy egyszerűen nem száll el és jó ember marad, azt nem utálják, hanem tisztelik. Van egy ilyen ismerősöm, aki ilyen, a saját területén baromi sikeres és elismert ember. Senki nem utálja, sőt, inkább mindenki azt mondja, hogy ő nagyon megérdemli.


Te nem utálnád azt, aki jó pozícióban lenne, de elszrná, mert egy renyhe, lusta, flegma kis idióta lenne? Dehogynem. Na, te pont ez vagy. Másnak meeg kell szenvednie mindenért, te meg elszórod és a saját butaságod miatt fogod megszívni, ha egyszer apucika drága nem fogja tovább fizetni a dolgaidat.

2016. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A baj nem a gazdagsággal van (bár ezért zsigerből is fognak utálni) hanem, hogy ez mellé általában társul egy olyan viselkedés is ami nem túl tolerálható.
2016. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%

miért ne utáljam? amíg én gürcölök 600Ft-os órabérként tanult emberként, addig ő henyél, miközben semmit se tett érte, csak beleszületett a jóba. Ja és akkor még egyesek osztják is az észt közülük, hogy tanulni kell, meg lehet többet keresi, bal bla bla


Fordított esetben te biztos imádnád az ilyen embert.

2016. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

"sokat henyélek, utazgatok, jókat eszem, iszom"

Vannak olyan emberek, akik életükben nem tudnak sehová sem elutazni, és nem tudnak pl húst enni vagy vendéglőbe menni.


"én semmi rosszat nem tettem"


És, mennyi JÓT TETTÉL? ha csak magaddal törődsz, és nem veszed észre mások szerencsétlenségét, szenvedését, nem tudod beleélni magadat az ő helyzetükbe, akkor sajnos nem vagy jó ember.


"például szerelmi téren vagyok baromi szerencsétlen (...) engem nem érdekel, inkább a saját dolgommal törődöm."


Könnyen lehet, hogy azért vagy szerencsétlen a szerelemben, emberi kapcsolatokban, mert nem nagyon szoktál hozzá, hogy másokra figyelj, mások érzelmeivel, gondjaival törődjél, csak a magad szórakozásával, jóllétével vagy elfoglalva.


Ez nemhogy a lányok előtt, de senki előtt nem túl szimpatikus tulajdonság. Ez is azt mutatja, hogyha pénzed van, attól még nem feltétlenül vagy boldog.

2016. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

9#-nek igaza van. A boldogságot nem pénzben mérik. Lehet, hogy sok dolgot meg tudsz venni magadnak, de igazi szeretet, szerelmet nem. Azt ki kell érdemelni. Ha jó ember akarsz lenni, észre kell venned másokat is, és ha tudsz, segíteni. Nem számít miben, mennyit, csak Tegyél jót másokkal. Ettől te is jobban fogod érezni magad, és másokat is boldogabbá tehetsz. Annyi szenvedés van a világban, annyian nélkülöznek. Ezt a sok rosszat pedig csak jóval lehet ellensúlyozni.

Aki nem gazdag, az csak álmodozhat arról, ami neked általános. A gazdagok pedig sosem fogják megtapasztalni, milyen az, amikor keményen meg kell dolgozni a pénzedért, amikor nem engedhetsz meg magadnak akármit...stb.


Ha jó dolgokat teszel másokkal, akkor szeretni fognak, nem pedig utálni, mert több pénzed van mint nekik. Ha ebben segítségre van szükséged, tudok adni ötleteket.

2016. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!