Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a konfliktuske...

Hogyan kezeljem a konfliktuskereső, bántalmazó embereket?

Figyelt kérdés
Nem akarok kiszolgáltatva lenni semmilyen zsarnoknak,de ha nemet mondok neki,egyből keménykedni kezd,meg én vagyok a hibás minden sza.ért! Az ilyeneket jobb elkerülni,mert alig várják,hogy konfliktust rendezzenek,én pedig könnyű préda vagyok az ilyen undorító férgeknek.Nagyon alattomos módszerekkel akarnak megtörni(bűntudatkeltés,provokáció,hibák felhánytorgatása).Egy ilyen jelenlétében feszült,ideges vagyok,stresszelek,összeszorul a gyomrom,légzési nehézségeim vannak,úgy érzem mintha én lennék a hülye.Örülök,ha nincs ilyen személy a közelemben.Mit tehetnék,hogy megőrizzem a hidegvéremet?Mi a véleményeteket az ilyen természetűekről?

2016. aug. 1. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

1. ha teheted, kerüld el

2. ha nem teheted, próbálj vele kedves maradni, akkor is, mikor szemétkedik, és ne reagálj (ezt azzal érheted el, ha nem akarsz megfelelni neki, és nem adsz a véleményére, tudván, hogy milyen ember. Csak akkor lehet rád hatással, ha meg akarsz felelni neki)

3. ha kedvességgel sem sikerül megszelidíteni, mutass neki tükröt, mondd a képébe, hogy milyen ember

4. kerüld vele az érintkezést

5. sose menj bele egy ilyennel a vitába, mert az neki győzelem. ne add meg neki, csak te veszíthetsz egy ilyen párbajban!

2016. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A konfliktuskeresőknek súlyos önbizalomhiánya van,a konfliktus pedig nem természetes dolog,a béke a természetes!
2016. aug. 1. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:
akad erről irodalom-verbális önvédelem-a címe pdf-ben fent van.
2016. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom fiatal vagy még, én is hasonló voltam annak idején, sajnos kénytelen voltam megváltoztatni a személyiségemet, ma egy bunkó rendőrnek ugrottam neki majdnem, szerencse, hogy jött a kollégám, lerendezni a dolgot...

És tényleg a kisebbrendűségi komplexusos emberek ilyenek, Isten óvjon az ilyenektől, egész életükben ez ellen akarnak kompenzálni.

Az ilyeneket napi szinten kéne ütni.

De nyugi, visszakapják ezt sokszor, általában.

2016. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
# 1: Ezek nekem általában be is jönnek, kivéve munkahelyen.
2016. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!