Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudtok olyan filmeket ajánlani, amik a bántalmazó párkapcsolatról szólnak? Sajnos én egy (egyelőre még csak szóbeli) szóbeli bántalmazó kapcsolatban élek a jelenlegi párommal, és igen, tudom, ki fogok belőle szállni, csak elég nehéz...de ezt csak olyanok érthetik meg, akik már voltak benne/vannak ilyen kapcsolatban...sokat olvastam ebben a témában, a legjobban Patricia Evans Szavakkal verve című könyve "tetszett" a legjobban...nagyon érdekel a téma, és megnézék szívesen néhány erről szóló filmet is..

Köszönöm előre is!



2016. febr. 14. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami veled történik, de az csak KIFOGÁS, hogy "csak elég nehéz".

Addig nem fogsz lépni, míg pl. meg nem pofoz téged?

Már egy szóbelinél AZONNAL KI KÉNE SZÁLLNOD!


De hát a te életed, csak ne túl későn szállj ki, amikor már a padlóra kerültél fizikai bántalmazás miatt.


Egy szóbeli bántalmazás neked nem elég, hogy ott hagyd azt a g...rényt? Mi kell még neked? Egy pofon? Szerintem hamarosan azt is meg fogod kapni egy ilyen állattól! Csak idő kérdése.

2016. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelnének ilyen filmek.

Én a Holtodiglan c. filmet láttam, de nem az újat, hanem a régebbit.

Bár, nem tudom, mikkel bánt a párod.

2016. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2016. febr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van! Tudom! Én még ilyen ezzel az embertípussal soha életemben nem találkoztam, és én sem értettem, hogy hogy nem lehet otthagyni olyan embert, aki pl megveri a feleségét! És csak az értheti meg, akinek már része volt ilyenben! Fogalmad sincs, hogy tudnak ezek az emberek manipulálni másokat! És hogy a "másik felét" mennyire lehet szeretni! Ez bonyolult....

De nem ez volt a kérdés........

2016. febr. 14. 20:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. febr. 14. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Most már elég" című film. Jennifer Lopez játszik benne, nekem nagyon tetszik.


Más: én is éltem bántalmazó kapcsolatban. Szavakkal sokáig bántott, elviseltem, mert buta voltam. Amikor először megütött, akkor másnapig hitegettem magam, hogy soha többé nem fordul elő, aztán rájöttem, hogy ha hagyom, akkor igenis meg fog történni máskor is.

Együtt éltünk a lakásomban, így mikor hazajött munkából, már a bezsákozott ruhái várták. Két hétig szenvedtem, de igazából az az ember, aki megütött, az nem az volt, akibe én beleszerettem.


27N

2016. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

"Fogalmad sincs, hogy tudnak ezek az emberek manipulálni másokat! És hogy a "másik felét" mennyire lehet szeretni! Ez bonyolult.... "


Csak azt lehet manipulálni, aki hagyja magát. Tehát te hagyod. Itt a felelősség a tiéd!

Csak az ember bonyolítja túl a saját helyzetét és különböző kifogásokkal takaródzik, csak hogy ne kelljen felvállalnia a felelősséget!


Egy film nem fogja megoldani a problémádat. Itt egyedül csak a te döntéseden múlik minden!


Sok sikert és kitartást, már ha lehet ebben a szörnyű helyzetben ilyet mondani. :(

2016. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó,szerencsés időben felismerted, okos lány:)

Mielőbb szállj ki belőle, mert egyre lejjebb leszel lelkileg.

Cselekedj mielőbb! :)

2016. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ágyban az ellenséggel" (Sleeping with the enemy) Julia Robert főszereplésével.


A kérdésedről az jutott eszembe, hogy hosszú évekkel ezelőtt tehetetlenül végignéztem, ahogy - egy egyébként értelmes, diplomás - kolléganőm eljutott a verbálisan bántalmazó kapcsolatból az egyre durvább és megalázóbb fizikai bántalmazásokon keresztül odáig, hogy még a szakítás után hónapokig félelemben élt. Ha sötétedés után ment haza munkából, ketten kísértük ki az autójához, mert a volt élettársa korábban egyszer szó szerint elkapta a parkolóban, engedély nélkül tartott lőfegyverrel fenyegetve berángatta a saját autójába, és kivitte egy elhagyatott kőfejtőbe a város szélén, ahol kiszállította a kocsiból, aztán úgy adott nyomatékot a mondanivalójának, hogy a lába előtt a földbe lőtt.


Előtte, mikor nyári kánikulában is hosszú ujjú ruhadarabokkal, korrektorral és az épületben is viselt napszemüveggel próbálta palástolni a sérülései nyomait a testén és az arcán, hiába próbáltuk rábeszélni, hogy legalább vetessen látleletet magáról, és tegyen feljelentést (akkor még együtt éltek, az ő lakásában, ahonnan alig tudta később kitenni a férfit).


Neki sajnos egészen addig el kellett jutnia, hogy már ne csak a testi épségérét, hanem - a saját elmondása szerint - szó szerint az életéért rettegjen abban a kőfejtőben.


A bántalmazó kapcsolatok többsége szerencsére nem jut el eddig a pontig, de ha beláttad, hogy ki kéne szállnod ebből a kapcsolatból a saját érdekedben, akkor azt érdemes tudnod - és szerintem tudod is, - hogy minden egyes nappal csak a saját dolgodat nehezíted meg, és a tétet emeled.


Nem tudom mi tart vissza, de ha egyedül nehéz rászánnod magad, nem gondolkozol azon, hogy terápiás segítséget keress?

2016. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Murdered by my boyfriend - úgy tudodm, csak angolul van, és őszintén nekem elég uncsi volt, végig sem tudtam nézni, de hátha neked segít.
2016. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!