Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik azt állítják, hogy zenei...

Akik azt állítják, hogy zenei ízlés alapján nem lehet megállapítani semmit egy ember személyiségéről, ezért ezt nem kellene figyelembe venni barátkozásnál/társkeresésnél, azok ezt komolyan gondolják?

Figyelt kérdés
Komolyan gondoljátok, hogy semmit nem mond el valakiről az, hogy Justin Bieber és Miley Cyrus, vagy a Pink Floyd és a Radiohead a kedvencei?
2016. aug. 1. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
27%

Nem ,komolyan nem gondolom.


Hülyeségnek viszont igen. Na annak gondolom.

2016. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
100%
Yeey, nekem a kedvencemim közt van a Pink Floyd és a Radiohead is. Szerinted milyen lehet a személyiségem? :D
2016. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim alapján igenis elmond, de ez csak az én köreimre vonatkozik, aztán ki tudja (előző vagyok)
2016. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 anonim ***** válasza:
52%

Te komolyan gondolod, hogy van olyan zene amit ha hallgatsz, akkor okos, elmélkedő, humoros leszel, vagy van olyan zene, aminek a hallgatása bizonyítottam erőszakossá, bűnözővé tesz? Vagy van olyan amit csak azok hallgatnak akik csalják a párjukat?

Baromság a felvetés.

Pl ismerek olyanokat akik rockot hallgatnak, de nem öltöznek úgy, segítőkész, jámbor emberek.

Tudok olyat is aki szinte csak pop zenét hallgat, mégse teszi próbára senki a türelmét, mert hamar szakad a cérna.

2016. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim ***** válasza:
60%
Igen, komolyan. Amúgy is entry-level pleb garbage mind 2 felsorolt elit banda :P
2016. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én rockot, indie rockot hallgatok. Ehhez képest a szobatársaim (kolis vagyok) egyenesen utálják a zenéimet, én meg általában az övéket (Justin Bieber meg a nagyon menő dupstepek stb.), viszont ennek ellenére jól kijövünk. És igazából a Bieber rajongó barátnőm valami elképesztő jófej és vicces, de a rock rajongó barátnőm is az, szóval szerintem egy ember személyiségét nem ez mutatja meg.

A zenei ízlés (nekem eddig úgy tűnik), hogy azt mutatja mit élt át egy ember eddig. Heavy-metál rajongók sem azért szélhámosak sokszor, mert ilyen zenét hallgatnak (ezzel most nem azt mondom h minden heavy-metál rajongó szélhámos, félreértés ne essék).

Szerintem minden zenei stílus megmutat valamit az ember életéből, de nem feltétlenül a személyiségéből.

2016. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent hallgatok magyaron meg diszkón kívül. Semmit nem mond el rólam.
2016. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:
100%

Iránymutatásnak jó, de messzemenő következtetéseket nem lehet levonni ebből az egy tulajdonságból.

Manapság divat, hogy harcoljunk mindenféle előítélet ellen, mert bizony azok rosszak. Ettől függetlenül a többség hasa összerándul egy rossz környéken, amikor egy 2 méteres szekrény szól, hogy aggyáámáegycigit'.

Amit észrevettem (és pár éve még egy felmérés is megerősítette), hogy akik változatosan, többféle zenét hallgatnak, azok nyitottabbak más területeken is. Akik mindig csak a divatos zenét hallgatják, más területeken is könnyebben befolyásolhatóak. (Ezt piackutatás támasztja alá.)

Akiket megismertem eddigi életem során és csak 1-1 stílusra voltak rákattanva, minden mást elutasítottak, azok mindenhez eléggé egyoldalúan álltak hozzá, vitatkozni meg semmiről sem lehetett velük.

2016. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 A kérdező kommentje:

# 1: Jó... Akkor mit is gondolsz?


# 2,3: Örülök, hogy egyetértünk. :) Hogy milyen lehet a személyiséged? Abból, hogy érdekelnek a mélyebb, komolyabb művek, amelyek nem épp a mainstreamhez tartoznak (oké, mindkettő ismert, de - főleg a fiatalok között - egyik se nagyon népszerű), arra következtetek, hogy képes vagy önállóan gondolkodni, nem csak mész a többi ember után mindenben. Kíváncsi lennék, ezen kívül még miket szeretsz - lehet az akár zene, film, könyv.

2016. aug. 1. 22:49
 10/97 anonim ***** válasza:
100%
És ha most én azt mondom(mert így is van), hogy szeretem Dvorak-ot, Avril Lavigne-t és a Bullet for My Valentine-t is, akkor az mégis milyen ellentmondásos, bonyolult személyiség lesz, kedves kérdező?
2016. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!