Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » MBTI-kérdés, másnál is van ilyen?

MBTI-kérdés, másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Megcsináltam a tesztet (két különbözőt), az egyikben INFJ a másikban INTJ jött ki. Szerintem én ennek a keveréke vagyok -létezik ilyen, vagy majd az évek alatt eldől, hogy melyik leszek inkább? Másnál sem egyértelmű, hogy melyik csoportba tartozik?

2016. aug. 3. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nekem egyértelműen INTJ, de igen, vannak kevert típusok is, ez nem egy kasztrendszer, hogy egyszerre csak egyben lehetsz.
2016. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Üdv a klubban, pontosan ugyanez a helyzet nálam is.

Létezik ilyen, nem kell szélsőségesen F-nek vagy T-nek lenned. Azért nyilván hajlik az ember valamelyik irányba. Érdemes elolvasni a jellemzéseket. Az INFJ leírása pl sokkal jobban illik rám.

2016. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te a David Keirsey-féle temperamentumokra gondolsz, amikor MBTI-ről beszélsz. Az MBTI kognitív funkciókat alkalmaz a típusok leírására, tehát nem lehetsz kevert típus és nem változik a típusod. A tesztek négyféle skálán mérik a temperamentumod(I-E, N-S stb..), ezek eléggé le vannak butítva és jogosan érzik az emberek azt, hogy ők nem csupán egy típusba tartoznak. Ha tényleg érdekel ez a téma akkor olvasd Jung Lélektani Típusok c. könyvét, valamint olvass a Szocionikáról. Lehet MBTI-ről is jó anyagokat találni neten, de eléggé megfertőzte ez a Keirsey által lebutított változat az ilyen közösségeket. Még YouTube-on is vannak jó videósok a témában.
2016. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én INTP-ENTP között ingázom, de valószínűleg azért, mert a kettő határán vagyok (50 pár százalék szokott lenni)
2016. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
többször kitöltöttem mindig INTJ jött ki:)
2016. aug. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Én INTJ INTP keverék vagyok. Szóval ez csak egy körvonalat ad a személyiségnek, de nem határolja be azt :)
2016. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


" csak egy körvonalat ad a személyiségnek, de nem határolja be azt :)"


Sure brah, see you there.

2016. aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én például INTJ és ENTP között vagyok. Van amikor teljesen extrovertált, akkor ezzel együtt nagyon spontán. Viszont legtöbbször inkább az INTJ jellemző rám. Viszont néha átmegyek ENTJ-be vagy INTP-be is. Tehát mindenképp NT.

16/l

2018. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM LÉTEZIK KEVERT TÍPUS. Ez az MBTI-alapja, úgyhogy aki több típusba tartozónak érzi magát, mindig más jön ki neki a teszteknél, az a) vagy rosszul értelmezi a kérdéseket b) vagy hibás teszt alapján dolgozik.


Egy INTJ-t meg egy INFJ-t egyébként lehetetlenség összekeverni, mert az INTJ kérlelhetetlen, érzéketlen logika alapján cselekszik, az INFJ meg az érzelmei alapján. Az INTJ-nek az a legfontosabb, hogy bármi áron elérje a célját, minden erkölcsi köttetéstől mentesen, az INFJ meg segíteni akar másokon.

2018. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!