Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen MBTI típusú ember,...

D-Mano kérdése:

Milyen MBTI típusú ember, hogyan szokta lereagálni ezt a jelenséget, saját tapasztalataitok alapján? (mindegyik típusra, de az INTJ-kre és az INFJ-kre különösen kíváncsi vagyok)

Figyelt kérdés

A jelenség: Pl. ülsz egy asztalnál egy társaságban, és néhányan egy adott dologról vitáznak vagy fél órája, de te már 29 perce látod, hogy nem fognak megegyezésre jutni, mert nem veszik észre, hogy nem ugyanarról beszélnek, elbeszélnek egymás mellett.


Ha lehet, kort, nemet és típust is írjatok.



2016. febr. 14. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Felejtsd el ezeket a szamár teszteket és a dobozolásokat. Igyekezz mindig az adott embert megismerni. :)
2016. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Megközelítőleg hasznosak lehetnek a reális kategorizálások, és megkönnyíthetik pl a pszicholoógus munkáját, de csupán irányadóként. Persze léteznek sokkalta kifinomultabb "kategóriák", elemzési módok is, de azok is legfeljebb csupán kifinomultabb irányadók.


Sok más tényezőt is figyelembe kell venni arra nézve, ki hogyan reagál adott helyzetben. Főleg az adott személy mint individuum számít.

2016. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes kérdés.

Eddig nem is hallottam erről a módszerről/ tesztről. Már ezért megérte ma ide benézni.

Kitöltöttem egy háromlépcsős tesztet: az eredmény szerint én ENFP típus vagyok.

Igaz, nem én vagyok a kérdésed fő célcsoportja, de azért mivel válaszra kíváncsi vagy, válaszolok:

A reakció a társaság összetételétől, a tagok számától, a társaságban elfoglalt "státuszomtól", magától a témától, attól hogy számomra az a téma mennyire fontos, az összejövetel céljától - és még számtalan tényezőtől függene.

Nem lehet egy ilyen kérdésre komoly, konkrét választ adni.

Lehet, hogy csak magamban nevetnék rajtuk, lehet, hogy elmondanám az érveimet, aztán csak figyelném a vitát, lehet, hogy megkérném hagyják abba, mert nem ezért jöttünk össze...

2016. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! (Jöhetnek még)


1-es

Érzem én a jó szándékot a válaszodban, de felesleges emiatt aggódnod. Ez a kategorizálós, "dobozolós" rendszer jól működik, jó eredményekkel BIZONYOS TEKINTETEKBEN. Tehát segíthet egy személy/jelenség értelmezésében megadni egy vázat, egy kiindulási alapot, vagy egyfajta nézőpontot, ám nem szabad engedni, hogy a módszer szemellenzővé vagy erdő takaró fává stb. váljon. És szerintem érdemes elmerengeni a dolgokon ezen nézőpontból is, legalább is engem érdekel.


2-es

Tehát veled egyetértek.


3-as

Valóban. A dolog körülményfüggő is.

2016. febr. 14. 21:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, kérdező. Javaslom, esetleg finomítsd, részletezd a körülményeket a (fiktív) példában. Mert így tényleg túl általános, és helyzetfüggő az egész. Van, hogy otthagynám a csááába a galerit, van, h objetkíve mindegyikük mindegyik szempontját kiemelném, moderátorilag, de függ attól is, mennyire nyitottak a vitapartnerek a kritikára, vagy a vélemény különbözőségre. Kreatív, elemző, intuitív, lkritikus típus vagy, de empatikus, érzelmes is, tehát bár legnagyobb részt az intp passzol rám, de ennél is összetettebb személyiség vagyok.
2016. febr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

* vagy=vagyok

Kreatív, elemző, intuitív, lkritikus típus vagyok, satöbbi...

2016. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Még mindig én: a kettes is én voltam.
2016. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jó, akkor pontosítom a helyzetet.

A társaság olyan tagokból áll, akikkel napi szinten oldott társalgási viszonyban vagy (közelebbi munkatársak, osztálytársak, barátok, családtagok), kb. 2-4 fő, és

A) eset: valami komoly témáról esik szó (pl. politika, tudomány stb.)

B) eset: egy feladat lebonyolításáról, amiről vannak ismereteid, de nem vagy a feladat részese

C) eset: egy hétköznapi beszélgetés (pl. egy sorozatról, vagy hogy hogyan adta el a kukoricáját Gyuri bácsi a faluban)

2016. febr. 14. 22:25
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

INFJ - 23/F



A) Nem folyok bele a beszélgetésbe, mert a politika elképesztően szubjektív dolog, és sosem értettem, emberek hogyan képesek vitatkozni egy olyan dologról, amit mindenki másként lát.

Tudományos témába pedig azért nem folyok bele, mert - ha csak nem tudósokról van szó-, a társalgás inkább okoskodó, mellveregető stílusú lehet, amitől amúgy is ódzkodom. Mint ahogyan attól is, amikor egy laikus ember azt gondolja, hogy elképesztően jól átlátja az egész tudományt, mert két facebook üzenet között rápillantott a Discovery Channel adására.


B) Itt a kulcsszó: nem vagyok a feladat részese. Csak akkor folynék bele, ha az emberek egy olyan dologról vitatkoznának, amit én biztosan és alaposan tudok. És akkor sem okoskodó, hanem segítő szándékkal, és csak egyszer mondanám el. Aztán kezdjenek vele, amit akarnak.


C) Ezen pedig nem értem, min nem érthetnek egyet, hisz mind a sorozat, mind a kukorica-árusítás tényszerű dolog, nincs mit rajta vitatkozni. Ha pedig odáig süllyednek, hogy azon vitatkoznak, hogy Marika vagy Ágika vette meg, akkor inkább elmenekülök onnan, minthogy ilyeneket hallgassak.

2016. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Meghallgatom a nézőpontokat és vagy csendben nézem az értelemben veszekedést, vagy próbálom elmagyarázni nekik, hogy csak a saját szemszögüket nézik, nem gondolták át a helyzetet.

15/L infj

2016. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!