Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pokémon GO őrület Magyarország...

Pokémon GO őrület Magyarországon? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Amióta elindult a Pokémon Go, az egész világot teljesen rabul ejtette a játék. Én itt Mo.-on nem tapasztaltam ilyesmit. Sokat járok a városban és figyeltem az embereket, hogy ki vadászik pokémonokra. Még a parkokba, Margitszigetre is elmentem sétálni és ott se láttam annyi telefont nyomkodó embert. Voltak, akik napoztak, könyvet olvastak, beszélgettek a barátaikkal. Az a kevés ember, aki a telefont használta, biztos nem pokémont játszott.

Megkérdeztem néhány barátomat, hogy ismernek-e ilyet; egyikük azt felelte, hogy a húga (23 éves) azzal játszik. De ő is alig találkozott pokémonvadászokkal.

Egy svéd barátom mondta, hogy a hazájában sokan játszanak ezzel. Volt, hogy valaki a telefont ráirányította, ő meg azt hitte, őt akarta lefotózni, de kiderült, egy pokémon ücsörgött mellette és azt akart elkapni. Sőt durva baleset is történt Stockholmban. Valaki át akart mászni a stadion kerítésén, de felnyársalta a combját.

Mikor elmondtam neki, hogy nálunk nem úgy néz ki, hogy lázban tartaná a magyarokat ez a játék. A metrókon sokszor láttam, hogy minden utas más-más játékkal játszott. Erre a svéd barátom azt mondta, hogy elég érdekesek vagyunk mi, magyarok :D


Ti mit tapasztaltatok? Láttatok valakit pokémonokra vadászni nálunk?



2016. aug. 5. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem az utobbi nehany hetben tunt fel, addig nem is hallottam rola.
2016. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Én eleve egy baromságnak tartom ezt a pokemon szarságot.... de van egy jó oldala is..

"Valaki át akart mászni a stadion kerítésén, de felnyársalta a combját."

Legalább megtisztítja a világot a böszméktől..

2016. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha letöltöd a pokémon go-t, látod a gymeket, az alapján azonnal meglehet mondani, hogy igenis! játszunk vele!

Emellett a magyar fórumok is pörögnek elég jól a témában.

2016. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyszer láttam,hogy vadásztak rá.A dohányboltban volt pokemon, de nem mehettek be :D Mert hát ugye 18 év alattiak voltak.
2016. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én Ingressezek, múltkor 4 10 év körüli fiú szaladgált a környékén és beszélték hová mennek, ugye a pokepontok és a portálok neve ugyanaz..

Fórumon más ingressezők is találkoztak játékosokkal. Azt hitték jöttek háziportált irtani, de csak pokemonra vadásztak :-D

2016. aug. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Menj ki egyszer a ligetbe és láthatod , hogy mennyien játszanak vele , ott van a város legjobb lelőhelye és igen szinte minden 2. ember akit ott látsz az ezzel játszik szal szerintem elég népszerű lett itthon is , plusz sok Magyar oldal is foglalkozik a témával ott is lehet látni a feliratkozók számából , hogy mennyire népszerű.
2016. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
71%

Játszottam vele egy keveset, de nem ejtett rabul. Mostanra számomra unalmassá vált, ez persze magánvélemény.


Sok embert látok lehajtott fejjel menni az utcán, szerintem néha nem is figyelnek oda a dolgokra.


Azt mondják jó, hogy a "gémerek" végre kimozdultak, hát jó.


De szerintem lassan ez is kifut.

2016. aug. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekem úgy tűnik, hogy már kezd lecsengeni.


Ma már kevesebb poke vadászt látok, mint 2 héttel ezelőtt.

2016. aug. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Ezek nem hetekben mérendő. Aki 2 hete látott játékost de most nem az nem azt jelenti hogy akkor azok az emberek már nem játszanak. istenem :DD Olyan cuki amikor valaki azt hiszi csak az vana mit ő lát.És ennyi. :D
2016. aug. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kezd leereszteni a lufi. Nem csak idehaza, de több külföldi fórumon is sokan panaszkodnak a játékra és hogy miért nem játszanak.


Először is a negatív sajtóvisszhangokról:

-A játékban csak a frekventáltabb helyeken vannak pokémonok, tehát aknamezőn nem, hiába adtak ki közleményt.

-A játék nem fog elküldeni több 100 kilométerre, max. 1 kilométerről lehet sejteni, hogy van valami.

-A játék úgy van megcsinálva, hogy a közutaktól (már ami a google maps szerint közút) olyan távolságba legyenek a pokémonok, ahonnan még befoghatóak. Tehát nem kell értük magánterületre bemászni.

-A trafikba sem kell bemenni a Pokémonért, mert alsó hangon is 40 méter távolságból már befoghatóak. Tehát nem hogy a trafik előtt, de még a mögötte lévő utcából is sokszor befogható. Ugyanígy kamu az az "álljál már arrébb az autóval" a "bemászik a stadionba" a "texas államban bemászott az udvarba és lelőtték" sztorik.


Ami/aki ennek mégis ellentétes állításokat tesz, az egyszerűen hazudik. Többször látom (még itt a kérdésnél is) hogy olyan dolgok miatt szidják a játékot, ami tulajdonképpen nem is létezik és csont nélkül besz*pják az első szembe jövő facebookos irományt. Maga a játék semmi más, csak egy mezei geocaching vagy rókavadászat/rádiós tájfutás, (70-es évek óta jelen van hazánkban is) amire pokémon köntöst húztak.


Most hogy ezeket tisztáztuk, térjünk rá a többi gondra:


-Minél kevésbé frekventáltabb helyen mozog valaki, annál nagyobb hátrányba kerül, ez pedig nagyon unfair. Egy kis zsákfaluban gyakorlatilag esélytelen játszani. Egy kicsivel nagyobb településen (3000-4000 fő) már el lehet bogarászni. De amit egy ilyen kicsivel nagyobb településen 2-3 óra játékidővel elér az ember, azt egy kisebb városban már 10 perc alatt is meg lehet oldani. Budapesten a belvárosban pedig 2 perc henyélés is elég hozzá a Ligetben. Ez miatt nem meglepő módon nagyon nagyon nagyon sokan csalnak olyan módon, hogy hamis GPS adatokat küldenek az alkalmazásnak.


-A készítők azt hangoztatták, hogy számukra fontos a 1. fairplay, az, hogy 2. sokat mozogjanak a játékosok és hogy 3. felfedezzenek új helyeket. Na most ebből eddig egyik sem igaz.

1. A fairplayről már írtam az előző pontban.

2. A mozgást úgy jutalmazza a játék hogy 2, 5, 10 kilométer mozgással ki lehet nyitni egy tojást amiben pokémon található. Ezzel az a probléma, hogy én hiába megyek 10 kilométert, ha az pl. két települést közti utat jelenti. Budapest belvárosában pedig egy másik ember 10 perc sétával többet ér el, mint én 10 kilométer biciklizéssel.

3. Mivel a Pokémonok, a PokéStopok és a Gymek (tehát minden amiért a játékosok sétálnak) tökéletesen konstans pontokon vannak, ezért már mindenkinek megvan a jól bevált körútja hogy merre sétáljon vagy melyik padra üljön le. Kevésbé frekventált helyre, ne adj' isten esetleg az erdőben vagy hasonló helyeken pedig teljesen felesleges sétálni, mert 100% hogy semmi nem lesz ott.


-A készítők iszonyatosan arrogánsak. A játék jelenleg szenved a hibáktól és a hiányosságoktól (ez csak egy része amit leírtam) de a készítők mégis azt tartják a legfontosabbnak, hogy megszüntessenek minden olyan lehetőséget, amivel át lehet hidalni a játékbeli hiányosságokat/hibákat. Ennek ellenére jelenleg úgy néz ki, hogy még a legpofátlanabbul csaló emberek se kapnak semmilyen büntetést.


Végül a kérdésedre válaszolva: igen, én elég sok játékost szoktam látni. Általában ott lehet találni játékosokat, ahol több nevezetesség is van 40-50 méteres körön belül.

2016. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!