Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jól döntöttem?...

Szerintetek jól döntöttem? Illetve, hogyan szedjem össze magam, hogy motivált maradjak? Lent

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, egy éve munkanélküli. Tavaly váltam el, 5 év házasság után, és kénytelen voltam visszaköltözni anyámékhoz. Az egész egy pokol. Elhatároztam, hogy kimegyek külföldre dolgozni, és úgy döntöttem, a nyár hátralévő részében németet fogok tanulni. Középiskolában tanultam, nyelvvizsgám nincs, de szerintem 2 hónap alatt vissza tudnám fejleszteni azt a szintet. Régebben vendéglátóztam, tapasztalatom is lenne. És ami a lényeg: anyámék. Teljesen a fejemre nőttek. Mint említettem, egy éve itthon vagyok, és teljesen úgy viselkednek velem, mint egy gyerekkel. Az nem számít, hogy közbe nekem is volt egy, akivel sajnos elvetéltem, és hiába kerestem munkát, nem találtam, rengeteg időm elment más városokba menni interjúkra, semmi eredménnyel,vagy pedig a fizetés olyan kevés lett volna, hogy semmire sem elég (albérlet, stb..) szóval oda jutottam, hogy kimegyek, és az elkövetkező 2 hónapot a tanulásnak szentelem. Nem értik, hogy már nem az a világ van, hogy önerőből tud egy fiatal lakáshoz jutni, elköltözni, hogy az ember hiába keres munkát, ha talál is, egyedül szinte lehetetlen megélni belőle...barátom is lett közben, de haza nem vihetem, amikor meg nála akarok aludni, kitör a kérdésáradat,meg a hiszti h munkám nincs pasihoz bezzeg megyekPénzbe nem kell segíteniük, igaz nem is tudnának, csak a nyugalmat, hogy ezt a két hónapot nyugodtan végig tudjam tanulni.

Milyen tanácsot tudnátok adni, hogy idegbaj nélkül, csak a tanulásra koncentrálva kibírjam (Apám sokszor nekiáll, hogy kirak most azonnal, mert elege van belőlem is meg anyámból is, máskor anyám bőg hajnalig, meg megy el otthonról hogy most aztán vonat alá megy, vagy nagyon szeretik egymást vagy épp szó szerint meg akarják egymást ölni...mikor gyerek voltam is folyton ezt csinálták, kész csoda, hogy viszonylag épelméjű lettem ehhez jön még apám nekedúgysesikerülsemmi viszonya hozzám, meg anyám énbezzegmindenkiértfeláldozommagam mentalilása)

A másik, hogy szerintetek jó döntés ez? Mármint hogy tanulok, és kimegyek?...mert épp most lett volna lehetőség a fővárosban, azonnal tudnék is kezdeni, de a fizetésem épp csak nyomorogni lenne elég...de akkor azonnal megszabadulhatnék itthonról..



2015. jún. 30. 02:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Mintha az én anyámékról olvasnék. xD (csak én fiatalabb vagyok kicsit) Szerintem amúgy nem rossz ötlet, ha van fix helyed, ahova kimehetsz, mert csak úgy vakon beleugrani egy külfölbe, mert az manapság menő, az majdhogynem öngyilkosság. Amúgy mennyi az a nyomorgós pénzmennyiség? Csak hogy viszonyítsak. :D
2015. jún. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

150 ezret ajánlottak Bpn, ami tudom, hogy sokaknak jó, nekem nem. Meg lehet belőle élni, nem mondom, de albérlet+kaja+rezsi szentháromságon kívül nemigen marad, max ha nagyon ügyes az ember, egy kevéske. A 150 ezer nettó Budapesten akkor jó, ha van lakásod, nincs gyereked, és nincsenek se terveid se vágyaid a jövőre nézve.

Én se leszek fiatalabb, most már egy elcseszett házassággal mögöttem azt mondom, anyagilag ne függjön az ember senkitől ( meg érzelmileg se...)


Egyébként diplomás közgazdász vagyok középfokú angollal, két év könyvelői tapasztalattal...ennyit ér. Meg amúgy is utáltam könyvelni, szóval annyira nem bánom.

2015. jún. 30. 03:07
 3/8 A kérdező kommentje:

fix helyem van, persze nem lehet tudni ez mennyire lesz fix 2 hónap múlva, most az van, h tuti.

De nem aggódok, jó némettudással ésnémi tapasztalattal nem hiszem, hogy ne tudnék kimenni.

Még ha csak mosogatni is kezdetben.

2015. jún. 30. 03:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem szar summa az. Valami lakótársat találnál, abból már el lehetne azért indulni, míg jobb nincs. Rögtön elsőre sokkal többet nem igen fognak ajánlani. Mondjuk így dunántúli viszonylatban nem vagyok otthon az árfolyamokkal.
2015. jún. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen jó ötlet kimenni.

Ezt a 2 hónapot már bírd ki vhogy, aztán mutasd meg apádnak, hogy nincs igaza,sikerülhet!

Fel a fejjel és sok szerencsét! :)

2015. jún. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Magyarországon nem is várom, hogy többet ajánljanak. Ausztriába mosogatóként is megkapnám a 300 ezret. Kajával, szállással.

Meg nem csak a pénz. Nem érzem hivatásomnak ezt az egész könyvelőit. Inkább kint dolgozok, összegyűjtök valamennyit, és kitanulok valami olyat, ami érdekel.

Pluszba Bpn élni valami kilométer belmagasságú bérlakásba, nem köszönöm.

Egyébként: albérlet +rezsi kb 100as, ha lakótársam lenne akkor is minimum 70. plusz bkv, plusz kaja, akkor is már 120 nál tartunk.marad 30 ezer. zsebpénznek.

2015. jún. 30. 03:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Végül is azt jól teszed, hogy nem csinálod, amit nem szeretnél, én is 2. iskolámat hagyom már ott, mert nem tetszik. :D
2015. jún. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindig a céljaid legyenek a szemed előtt. Nekem ez mindig segit.

Jelenleg én is motiváció hiányban vagyok, de a célom mindig mosolyra derit.

Én is külfödön vagyok jelenleg, Hálistennek nem örökre, csupán 12 hétre... :)

Azért itt se minden szép és jó, de élni jól lehet ez igaz.


Sok kitartást neked, próbálj meg a céljaidra összpontositani, szüleid viselkedésére ne adj semmit.

Aki öngyilkossággal fenyegetőzik, az a tettig sohasem jut el! :)

2015. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!