Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti ingyenesek vagytok? Mit...

Ti ingyenesek vagytok? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nekem vannak olyan ismerőseim, akik tényleg nagyon gazdagok, de több mint 2 gyerekük van, így jár nekik az ingyen közétkeztetés, tankönyvek, bérlet stb. Pedig nincsenek rászorulva!

Mik a vélemények erről?

Konkrétan elég ha 2-nél több gyereket csinálsz, és minden kijár, lehetsz te orvos, prof meg mittudomén..


2016. aug. 7. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben inkább a nagyon szegény egy gyerekeseknek kellene adni. Ők meg vegyék meg mindezt?
2016. aug. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gyermekvédelem is létezik, azzal ugyanúgy jogosult leszel menzán evésre, meg ingyen TK-ra, stb...


Persze a kaja szar, az ebédlő zsúfolt, itt-ott piszkos, lerobbant... és az ingyen könyvek hiányosak, firkáltak, koszosak, sárgák... nem kellemesek. Megvenni talán nem olcsó, de mindenképp jobbak az új könyvek, a menza pedig felesleges, senki nem eszi meg azt a vacakot.

2016. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

OK, de akkor is igazságtalan. Attól mert "csak" 2 vagy kevesebb gyereked van, még lehetsz szegényebb, mint egy jómódú 3 gyerekes. Ez nem függ össze.


Semmigond nincs a használt könyvekkel, úgyis használati tárgyak, de nagyon drágák új állapotban.

A kaja sem mindenhol rossz, bár abban tényleg van némi kivetnivalò.

De még ha rossz is, nem jár meg ugyanaz egy kisebb családnak?

2016. aug. 7. 11:47
 4/10 anonim ***** válasza:

"Semmigond nincs a használt könyvekkel"


Tapasztalatból mondom, hogy van. Nem kevés.


De mint írtam, nem csak akkor veheted ezt igénybe, ha nagy családod van, vannak egyéb esetek, lehetőségek.

2016. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mo,-n "nagyon frankón" mennek a dolgok. Sokan sokmindent kaphatnak úgy, hogy nem szabad a mögöttes tartalomra ránézni, mert akkor személyiségi jogot sértünk. Járni jár, de hogy mire fel, az titok. Ellenben van egy másik réteg, aki csak akkor kaphat X, Y dolgot, ha bemutat 1000 papírt, de az utolsó pillanatban mégis kiderült, hogy mégsem járhat az a valami neki, mert az 1001. papírja hiányzik hozzá... Szóval érdekes.
2016. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan osztálytársam,hogy mindenből pofátlanul ingyen kért,miközben gazdagok voltak. Az volt az indok,hogy négyen vannak testvérek. Az érettségijére egy vadiúj cabriót kapott amúgy.
2016. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát erről beszélek utolsó. Én is ezeket tapasztalom.
2016. aug. 7. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem nagyon felkúrt amikor jelentkeztem egyetemre és nem kaptam kolit, miközben a gazdag ismerős megkapta, mert ők 3-an testvérek. Én messzebb is lakom, egyik szülőm rokkantnyugdíjas volt, a másik álláskeresőn mert épp kirúgták, de mivel egyke vagyok, se koli se szociális ösztöndíj. Gyerekvédelmit kaptam de ez nem volt elég, kellett volna mellé vagy testvér vagy egyedül nevelő szülő. Az illető ismerős 2 idősebb gyereke megkapta a kolit, a szoc. ösztöndíjat, pedig mindkettő a saját kocsijával járt be órára. Velem meg közölték, hogy mit képzelek, ha egyke vagyok, ez van, küldjem a szüleimet dolgozni. (Amúgy nálunk nem volt ingyen menza csak 50% kedvezmény, tankönyvet pedig soha nem kaptam ingyen.)
2016. aug. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyon durva. Nem is értem, hogy hogy hagyhatják komolyan..


Szerintem ezzel az egésszel az a "cél", hogy minél több gyerek szülessen.

Van ismerősöm, aki csak azért szült egy 3. gyereket, mert úgy sokkal jobban élhetnének, mint kettővel.

Pedig az 1-2 gyerekes családokra is ráférhetne támogatás olykor, mint ahogy egy sok gyerekes is lehet gazdag pl. Ez tényleg nem törvényszerű.

2016. aug. 8. 10:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor fősulis voltam nem kaptam szociális támogatást,de az akiknél még több is volt az egy főre jutó jövedelem,az meg megkapta. Szinte a maximumot. De csak mert félárva volt. Az apukája szépen dolgozott,a lányka meg megkapta zsebpénznek az árvaságit+ a szoc. tám-ot. H.lye lett volna elmenni dolgozni! Több pénze volt,mintha dolgozna. De utána le is morzsolódott.
2016. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!