Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen az élet a szórványban...

Milyen az élet a szórványban élő magyarok?

Figyelt kérdés
Vannak nálatok nézeteltérések nemzetiség között? Mennyire nehéz a mindennapi élet? Leírnátok azt is,hogy melyik városról van szó:)

2016. aug. 9. 13:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Én erdélybe szoktam kimenni barátaimhoz, azon belül is csíkszeredába. Annyit kell tudni róluk, hogy van egy mondásuk: "Mi olyanok vagyunk mint a fenyő, ami nem hajlik sehova, csak törik". Lehet nem pontosan írtam le, de ennek az a lényege hogy ők se nem Magyarok, se nem románok, ők nem hajlanak egyik nemzet fele se, ők Erdélyiek. Néhányan szokták még mondani hogy: "mi olyanok vagyunk mint a Magyarok, csak kicsit többek/jobbak". A románokat rühellik, naponta ütköznek atrocitásokba. Az iskolákba az angol vagy német mellett felsőfokon kell kötelezően románul tanulni. Sok városból kiköltöznek külföldre mert nem szeretnek már itt élni. Röviden szólva ők Erdélyiek akarnak lenni, se nem Magyarok, se nem románok. Ha politikába is bele akarsz menni, akkor annyit mondok, őket abban kéne támogatni hogy egy külön kis nemzet legyen, vagy valami más, ehhez nem értek, de nem Magyarországhoz kell kötni őket, hanem támogatni hogy se romániához sehozzánk ne tartozzanak.
2016. aug. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!