Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell meghozni egy...

Hogyan kell meghozni egy ilyen döntést? (nem eget rengető probléma, csak. )

Figyelt kérdés

Az adminoknak: azért kérdezem, hogy megtudjam, mi alapján kéne döntenem ilyen esetben, mivel momentán nem tudom, úgyhogy kérem ne töröljék a kérdésemet! ("amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted")


Sziasztok!

Ezt legszívesebben a szüleimmel beszélném meg, de velük félek nem lehet, úgyhogy itt teszem fel. Igazából semmi "komoly", pusztán nem tudom, hogyan hagyjam ott a mostani sportomat. Már volt, hogy elhatároztam, utána is keretem másnak, ami érdekelne helyette, volt, akivel beszéltem is erről, de amikor elmegyek edzésre, újra és újra elbizonytalanodom. Olyanok jutnak eszembe, hogy "talán az új felszereléssel jobban megy..." (az itt sokat számít), meg hogy "most foglalkoznak velem..." (korábban nemigen éreztem) illetve "már jobban megy..."

És jó a társaság, az embereket szeretem, de a sportot szívesen abbahagynám. És ha elképzelem a jövő tanévemet, két variációt látok:

- folytatom a mostani sportomat, viszont néhány kivételével nem élvezem az edzéseket, mindig nézem a végük felé az órámat, mikor mehetek már haza és állandóan azon kesergek, miért nem próbáltam ki a másik sportot, holott volt, hogy valakinek határozottan azt is mondtam, hogy azt fogom csinálni a mostanim helyett.

- abbahagytam a sportomat és másikat választok, viszont minden a korábbira emlékeztet (a régi felszerelésem, az érmeim) és állandó bűntudatom van az egyesület tagjai miatt, akik talán később építettek volna rám. (minimálisan... talán...)

És most nem tudok a "két rossz közül" dönteni. Ráadásul a mostani sportomban hamarosan be kéne szereznem egy teljesen új felszerelést, ami viszont nem olcsó mulatság és nem akarom, hogy miután a szüleim megvették, én nyögvenyelősen használjam vagy abba is hagyjam a használatát hamar. (pedig tegnap kíváncsiságból utánanéztem és nagyon megtetszett.)

A kérdésem tehát: ti mit csinálnátok, ha ennyire nem tudnátok dönteni? Hogyan válasszak?

(Tudom, tudom, "nagyobb bajom sose legyen" meg "hű, eret kéne vágnom, micsoda baj, ami megérdemli ezt a hisztit..." de ezeket én is a fejemhez tudom vágni, ha akarom, nem kell hozzá más.)

Előre is köszönöm a válaszokat!

16/l



2016. aug. 19. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
szülői kényszer miatt ne maradj ha már nincs kedved hozzá, lehet 1-2 év múlva érettségi stb.. miatt úgy is abba kéne hagynod
2016. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 9 éves korom óta sportolok.Már akkor tudtam h a bunyó az életem.mind minden csaj én is karatéval kezdtem de valahogy nem volt az igazi.Több harcművészeti ágat is kipróbáltam(kungfu,judo,aikido stb)de mindegyikbe hiányzott valami.Majd rá tértem a keményebb dióra a küzdősportra hátha itt megtalálom a nekem való sportot.Itt is thai boxtól kezdve a taekwondon át a k-1 ig mindent kipróbáltam sokkal jobban élveztem mind a karatét meg kungfut de mégsem volt az igazi valami itt is hiányzott.Majd rá tértem az ennél is keményebb ágra az önvédelmi rendszerekre.Először thai chi majd MMA de ezek sem jöttek be.Majd egy sportrendezvényen megláttam a nekem való sportot 1 Krav Maga bemutatót ahol fojtások,késes,lőfegyveres támadások ellen mutattak védekezési lehetőséget.

https://www.youtube.com/watch?v=vbu0tlZ3mgo


Már a kezdeteknél tudtam azt h a Krav magát nekem találták ki.Most már tudom h mi hiányzott a többi sportból amit a krav magába megtaláltam a biztonság érzet.A többi bunyós sportnál nem éreztem a biztonságot ezért nem találtam meg bennük a helyem.Azért kezdtem el kiskoromba bunyózni mert vézna alultáplált teremtés voltam és nekem a mai napig nagy félelmem az h megyek az utcán és megtámadnak.Anyu szerint én nagyon paranoiás vagyok és a krav maga az pont h az utcán előforduló szituációk kivédését segíti.Itt nem csak gyakorlati rész van hanem elméleti is.Itt az edzőtársaim 99%a rendőr,kommandós,katona biztonsági őr,deszantos,testőr stb(amúgy a krav maga képzi ki a terrorelhárító szerveket is meg a katonaság a légvédelmisek a kommandó kiképzők,a testőrség is a krav maga katonai változatát alkalmazza) és tőlük nagyon sok dolgot meg lehet tudni a bűnözőkről,zsebmetszőkről nagyon sok tapasztalatuk van velük kapcsolatba amiket meg osztanak velünk edzésen így a KMG nek köszönhetően biztonság érzettel megyek végig télen a sötétbe.Úgy h ha nem érzed jól magad ebbe a sportba amit csinálsz keress mást előbb utóbb te is megtalálod a neked valót.

2016. aug. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2016. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én a krav magára esküszök.itt van 1-2 utcai szituáció

https://www.youtube.com/watch?v=XEN1Jw-4mvI


https://www.youtube.com/watch?v=c4tsParl3ow

2016. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlást :) Most eljutottam oda, hogy "szüneteltetem", az edzőim megértőek ilyen szempontból. Viszont nem tudom, idővel vissza menjek-e. Nagymamám szerint ez amolyan "holtpont", amin mindenki átmegy és nem szabadna feladnom. Kicsit tartok tőle, hogyha ezt is végleg félbehagyom, akkor semmi nem lesz, ami mellett sikerült kitartanom. Ezzel egyetértetek?
2016. aug. 30. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet sokan nem értenének velem egyet, de ha felnőtt korodra úgy is abba hagyod, nem akarsz évekig pl a helyi kosárlabda csapatban játszani, akkor nem kell most se oylan komolyan venni, rááldozni egy csomó időt, elég ha megmarad hobby szinten a spotolás és azt csinálod amihez kedved van
2016. aug. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!