Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

A minap hallottam, hogy egy volt színész agyvérzést kapott egy bornapon, magánál volt de nem tudott segítséget kérni és sokan csak elsétáltak mellette mert azt hitték, hogy részeg vagy drogos.

Régebben én sem álltam meg segíteni ha láttam egy nyilvánvalóan részeg embert de mindig elgondolkoztam rajta. Egyszer megfogadtam, hogy ha bármikor látok valakit a földön, akár részeg akár nem oda fogok menni hozzá és ez így is van. A múltkor is az utca közepén fetrengett egy részeg 60 év körüli férfi a biciklijével és jöttek mentek az emberek gyalog és kocsival is. Már messziről láttam, hogy ott van és egy kocsi percekig csak állt, ahelyett, hogy kiszálltak volna és legalább arrébb vitték volna. Pedig láttam, hogy 2 férfi és egy nő ült a kocsiban. Egyszer a buszról láttam, hogy egy forgalmas úton egy szintén részeg ember elesett és senki nem segített neki, magától kellett átjutni a másik oldalra.

A sulinkba járt egy drogos gyerek de egyszer az állomáson valóban rosszul lett és úgy hallottam, hogy sokáig senki nem hívott segítséget, inkább csak röhögtek rajta.

Akkor a suli környékén van egy büdös néni aki mindig kutyákkal van, magába beszél néha és egyszer a földön ült a falnak támaszkodva és egy csomóan elmentek mellette mire valaki megkérdezte, hogy jól van-e. Nem volt jól, mentőt kellett hívni.

Az utóbbi kettőnél én nem voltam ott de elég ijesztő, hogy ennyire nem figyelünk oda egymásra. Fordított helyzetben persze menne a szitkozódás.

Én 19 éves lány vagyok, nem nagyon tudok félreráncigálni egy 80 kilós embert, de az a minimum, hogy megkérdezem, hogy tudok-e segíteni vagy a közelből szólok valakinek.

Értem én, hogy nem szeretjük a részeg idegenek társaságát de attól mert részeg vagy drogos hagyjuk, hogy elüsse egy kocsi vagy meghaljon? És ha épp nem részeg hanem tényleg baja van? Kicsit figyeljünk oda egymásra!


2016. aug. 26. 13:42
 1/3 anonim válasza:

Sajnos én is hasonlókat tapasztalok mostanában. :(

Szerintem alapvető lenne ,hogy ha látjuk ,hogy a másik embernek segítségre van szüksége akkor legalább egy minimális segítséget megpróbálunk nyújtani.

2016. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos hölgyem én 20 éves vagyok,és teljesen értem a problémád de az ilyesfajta szimpátia bennem kb 2 éve kiveszett.


én a saját esetemet mondom el miért van ha látok egy drogost feküdni a sarokban miért nem megyek oda

#1 eset ,Mentem 3 éve haza suliból majdan,azt láttam h torkaszakadtából üvölt egy csaj,hogy "hagyj békén" "ne vigye el sehova" és a barátja(?) ráncigálja.

NAGYON féltem ,és nagyon be voltam parázva de mégis odamentem,mert hát azért mégis egy nőről van szó.

amikor határozottan ráförmedtem a palira a csaj adott nekem pofont h mi a g*cit avatkozok bele az életébe.a barátja(?) meg csak állt kb ugyanúgy meglepődött mint én. égett az arcom a karmolásos pofontól,majd 5 perc múlva foyltatták.

#2ik eset

Egy ful részeg ember fekszik a sáros bokorban,teljesen kész van miközben esik az eső, nagyon nehezen defelültetem,majd kihívom a mentőt.

Folyamatosan azt kérdezi tőlem miért hívtam a mentőt.

Majdan majdnem h nekem kellett elnézést kérni tőle,hogy én őt "akarta ellenére ráncigáltam a földön" (ez volt a felültetés része).Örültem h nem lett belőle rendőrségi ügy mert még járőrt is hivatott.


NOS én ezek után 5ször meggondolom h odamegyek e vkihez segíteni

pedig békeszeszetető és segítőkész ember vagyok

2016. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerős segített egy környékbeli részegnek és mindennek elmondta a csávót.
2016. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!