Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Iszonyatosan pánikolok,...

Iszonyatosan pánikolok, levert vagyok, és félek, hogy rossz döntést hoztam. Más is volt már így?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy házat. Teljesen addig, míg el nem jött a költözés napja úgy gondoltam minden rendben lesz. Jó helyen van a ház, árához képest nagy, és messze a legjobb volt abban az árkategóriában, ahol kerestem. Ár-érték arányban.


Viszont most, hogy itt lakok teljesen magam alatt vagyok. Málik a vakolat, nincs egy bútor sem a helyén. Bár hazudok, mert a hűtő-fagyasztó és a mosogató-mosógép a helyén van, apósom be is kötötte őket. De nem tudom használni, mert nincs hosszabbító, az is ismét egy kisebb vagyon lesz. Nincs még kitakarítva sem, mert úgyis festünk, úgyis kosz lesz, egyedül a fürdőt hipóztam ki tegnap, meg a konyha mosdókagylóját. Van bent egy ótvar konyhaszekrény, meg még pár cucca a tulajnak, amiért elvileg napokon belül jönnek.


Tegnap költöztem be, és tudom, hogy nem vészes az egész, mármint hogy tudtam, hogy fel kell újítani. Bár arra nem számoltam, hogy a villanyvezetékeket is cserélni kell. Tehettem volna, ez tény.


Valójában azért írtam ide, mert tudom, hogy valahogy ki fogom hozni a dolgokból a jót, és lesz egy tuti ház belőle, de én most annyira elszomorodtam. Most ment el nemrég apósom, megint sírhatnékom van.



Más is volt már így? Párom bíztat, hogy megcsináljuk, és tényleg a sajátuknak érezhetjük majd, mert nem csak beletettük a seggünk a jóba. Igaza van, de nem látom a végét.



Volt már valaki ilyen helyzetben?


2016. aug. 26. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Vettél egy olcsó házat és most az a baj hogy rossz állapotban van?
2016. aug. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy sajat haz fenntartasa eleg nagy melo es amikor havonta jonnek a 100ezres koltsegek az eleg lehangolo tud lenni.
2016. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy vagyon egy hosszabbító?

Egyébként sajnos tartogathat meglepetéseket egy használt ház, ezt én is megtapasztaltam. Nálunk sincs kész pöccre minden, hogy finoman fogalmazzak. De szeretünk itt lakni, és tudom, hogy évek múlva, apránként teljesen otthonossá tesszük majd. Nálatok is így lesz, addig meg kitartást!

2016. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez csak egy kis szorongás, mert a megszokottból egy új élethelyzetbe kerültél. Majd ahogy halad előre a felújítás, a berendezkedés egyre jobb lesz.

Ami pedig a plusz kiadásokat, vezetékeket illeti: egy saját ház fenntartása nagy költségekkel jár. Egy év múlva lehet hogy csőtörés lesz és lehet bontani a fél házat, hogy rendbe hozd, vagy egy nagyobb vihar megkezdi a tetőt, a kertet feltúrja egy vakond és még sorolhatnám... Ezek a dolgok mindig benne vannak a pakliban, sajnos. Ilyen az élet. A sajátot gondozni kell. Amíg albérletben lakik az ember, csak röhög rajta, ha beázik a tető, mert nem a saját háza, majd a tulaj megcsinálja, ha nem, akkor majd lesz más. A saját háznál ez nem így van.

Ha az embernek saját háza van, mindig van mit csinálni, van mire költeni. De erre ráparázni felesleges. Mert ilyen az élet.

Sok sikert a továbbiakhoz és nyugi.

2016. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus!!!
2016. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!