Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iszonyatosan rossz a tartásom,...

Iszonyatosan rossz a tartásom, milyen gyakorlatokkal tehetném jobbá?

Figyelt kérdés

Nagyon görbe vagyok, S alakban állok, a hasamat előrenyomom, a hátam görbe. Valamint iszonyatosan merev is vagyok, egy normális hidat nem tudok megcsinálni. Mostmár nagyon zavar, és el is kezdett fájni a derekam, hátam. Ajánlanátok gyakorlatokat, edzéstervet, nyújtást, akármit. Eddig nagyon lusta voltam, mindig kifogásokat kerestem de mostmár elég.


A válaszokat előre is köszönöm :) 22/F



2016. febr. 7. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
keress rá hasonló kérdésre
2016. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úszni kell, az a legjobb.
2016. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet már túl késő, a rossz tartás sokszor okoz gerincferdülést, esélyes, hogy neked is az van. De az csak 18 éves korig kezelhető látványosan, utána már nem igazán. Minden esetre nem ártana elmenni ortopédiára.
2016. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nagyon görbe a hátad? A gerincnek normális esetben egy kettős S alakja van.

Egyébként sportolj bármit, ami könnyed mozgást igényel (foci pl.), valamint csinálhatod a (szerintem) legalapvetőbb gerinctornát is napi 1x:


https://www.youtube.com/watch?v=dnXEjd2XRlo

2016. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ahhoz, hogy szebb legyen a tartásod, egyenesebb legyen a hátad, a gerincoszlopot megfelelő mobillá, s egyben stabillá kell tenni. Hasizmokat, hátizmokat szükséges treníroznod, mellizmokat nyújtanod, a farizmokat pedig erősítened. Ezekben egy gyógytornász kellőképpen hasznodra lehet és megtanítja mit, hogyan is kell.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!