Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiknek van...

Szerintetek melyiknek van több értelme?

Figyelt kérdés
Szerintetek annak van több értelme, ha valakinek gyereke van, vagy annak, ha lova van?

2016. aug. 27. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Annan, amelyiket jobban szeretné...
2016. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De szerintetek melyik értelmesebb? (nem azért kérdeztem, hogy segítsetek ebbe dönteni nekem, én a lovat választom)
2016. aug. 27. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Ne haragudj,de hülye kérdés!Természetesen a gyerek,de ha ilyen kérdést teszel fel akkor a gyereket ne válaszd!
2016. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerek.
2016. aug. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez komoly? Hány éves vagy? 11?

Kezdjük ott, hogy egy gyerek és egy ló nem ugyanaz a szint. Lehetünk bármennyire állatvédők, szerethetjük az állatokat, de egy emberi élet(pár emberét leszámítva), főleg egy gyereké milliószor többet ér, mint egy állaté.

Lehet nagyon durva példa, de ha azt kérdeznék, hogy egy gyerek élete vagy 5.000 ló élete. Inkább az 5.000 ló vesszen oda.


A kérdésre visszatérve olyannak nem való gyerek, aki azon gondolkozik, hogy melyiknek van több értelme.

Egy gyerek más, mint egy ló.

Egy gyereket nevelsz, táplálsz, mindent megadsz neki, átadod az összes tudásod számára, mindent érte teszel közvetlenül/közvetve, hogy neki jó legyen. Sokkal fontosabb saját magadnál, és mindenkinél. Egy utód, aki belőled van. Nincs ehhez fogható érzés. Minden sikerének örülhetsz, büszke lehetsz rá, és bármit megtennél érte.


A ló egy állat, szerethetjük Őt is nagyon, azonban csak egy ló marad. Nem tudsz soha olyan erős kapcsolatot kialakítani vele, mint egy gyerekkel. Abból kifolyólag sem, hogy nem tudsz vele 24/24-ben együtt lenni. Nem úgy tud kommunikálni, és nagy eséllyel túl éled. Magyarul látod az elvesztését, és vége mindennek.


Annak akinek van lova/háziállata és gyereke is, nem kérdéses, hogy melyik a fontosabb.(Kivéve a debil embereket).


Persze, nem mindenkinek való a gyerek. Olyannak sem, mint neked. (Bár ha nagyon fiatal vagy, akkor még úgyis változni fogsz.). Azok inkább tartsanak lovat, ne tegyenek tönkre egy gyereket.


Végszónak a gyerek és a ló is tökéletesen megfér egymás mellett, csak tudni kell a határokat, és mi a fontosabb.

2016. aug. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

12 vagyok

Utklsó, szerintem inkább az 5000 lónak kéne maradnia...

2016. aug. 27. 17:30
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Na látod, 12 éves vagy... Amivel nincs is különösebb probléma, de a válaszod alapján látszik, hogy egy hülye kisgyerek vagy.

Ha a valóságban megmernéd lépni ezt a döntést, akkor nem, hogy Téged ölnének meg, de az 5.000 lovat is akit megmentettél. Magyarul adtál volna a szarnak egy pofont. Előtted vágnák le az ötezer lovat.

Hogy miért? Mert emberek vagyunk, akik legbelül a legvadabb állatok. Állatvédőkből soha nem tudna olyan radikális csoport összejönni akik a gyereket hibáztatnák, és lépni is mernének. Azonban olyan átlagos emberekből akik megkérdőjeleznék a kérdésedet, és meg is bosszulnák a döntésed következményét annál több.

Nem emlékszem sajnos, hogy milyen voltam anno 12 évesen. Azonban az egyik unokahugomat ismerem, ő 9 éves, de nálad sokkalta értelmesebb.

2016. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Számodra a lónak van értelme. Egyelőre ne gondolkozz a szaporodáson. Ha ezt a kérdést feltennéd ~6 év múltán is, válaszd akkor is a lovat.
2016. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ha engem kérdezel, akkor az 5-ös válaszoló, tipikusan olyan ember akiből rossz szülő lesz. Egy olyan felfogással ahol a gyerek mindennél és mindenkinél fontosabb, azzal rámegy az összes emberi kapcsolata. Beleértve a baráti, házastársi és ugyanúgy a szülő-gyerek kapcsolatot is. Attól hogy körbeugrálják, ajnározzák és szigorban fogják nem fog tudni kibontakozni a gyerek, nem fogja tudni elkövetni azokat a hibákat, amiket el kell követnie ahhoz hogy tanuljon belőlük. Ebből lesznek az olyan felnőttek, akik a szüleikhez vannak kötve, egész életüket az anyjukkal töltik és nem tudnak kialakítani egyetlen normális párkapcsolatot sem. A gyerekvállalásnak nem szabad azt jelentenie hogy ezért el kell dobnod az összes álmodat, mert ezt a gyerek is látja a szülőn és kihatással lesz az egész életére.

12 éves vagy, és azt álmodsz amit akarsz. Ezt senki nem mondhatja meg neked (még a szüleid sem) és senki nem veheti el tőled. Ha lovakat akarsz, akkor legyenek lovaid. Ne a másik véleményétől függj, hanem küzdj meg érte TE magad hogy megtudd venni és eltartani őket.

Aztán ha később találsz valakit akivel gyereket vállalnál (mert ez nem egyemberes dolog), akkor tedd azt. Ugyanúgy küzdj érte és rendezd úgy az életedet hogy a gyereked semmiben se szenvedjen hiányt. De azért ne akarjál gyereket mert ez valami társadalmi kötelezettség és presztizs kérdés.

Kedves 5-ös: szerinted évente hány gyereket erőszakolnak meg és ölnek meg (akár a saját szüleik), rabolnak el hogy aztán eladják őket? Csak mondok neked pár országot, ahol szinte törvényesen csinálják ezt: India, Nepál, Kína, Banglades, Vietnam, Pakisztán, Libanon...

És hol van az a sok ember, aki megkérdőjelezné a kérdezőt és megbosszulnák a döntését?

2016. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rossz szülő leszek? Mert egy noname megmondó emberke azt mondja? Hagyjuk inkább... :)

Kezdjük azzal, hogy sarkosan értelmezel mindent, úgy hogy abba beletudj kötni. Én is megteszem akkor ugyanígy!

Logikátlan amit írsz, mivel attól, hogy egy gyerek fontosabb, mint bárki más, nem azt jelenti, hogy nincsenek barátaim, rossz a párkapcsolatom. Egyszerűen nem függ össze! Nem kell mindenkit azonnal paranoiásnak nézni, illetve mindent szélsőségesen felfogni.

Attól, hogy a gyerek a legfontosabb számomra, nem akadályoz abban, hogy beszélgessek a barátaimmal, tartalmas időt töltsek a párommal.

Az, hogy Ő a legfontosabb a döntésekben mutatkozik meg.

PL. Nem megyek el minden nap iszogatni a barátokkal, hanem haza megyek és segítek a barátnőmnek.

Na látod "okoskám".. ez is szörnyű volna? Vicces..

Körbeugrálásról, elkényesztetésről, sem túlzott szigorról nem volt szó! Szimplán alap dologról, hogy Ő a legfontosabb. Az, hogy Ő lesz a legfontosabb számomra, nem azt jelenti, hogy nem leszek következetes a nevelés során.

Hibák elkövetése is hülyeség! Van egy régi mondás.

Csak a hülye tanul a saját hibájából!

Azért vagyok én ott, hogy amiket én elkövettem ne kövesse el ugyanúgy, Ő is. Ha egy normális kapcsolat van a gyerek és szülő között, akkor a gyerek bízik benne, ezáltal megfogadja a tanácsot, és nem bukik bele abba amibe mindenki belebukik, akivel nem törődtek normálisan.

Álmok eldobása sem függ azzal, hogy Ő a legfontosabb.

Megint csak oktatnom kell.. "mindent érte teszel"

Valóra váltod az álmaid --> Látja, hogy egy sikeres felnőtt vagyok, aki jó példa számára. Érte is tetted közvetlenül.


Remélem másodjára nem kell magyarázkodnom. Nagyon emlékeztetsz egy hasonló megmondó emberkére az oldalon...

Gondolom az élő fába belekötsz..

Anyám..


Illetve az utolsó felvetésedre:

A válaszom: Rengeteget.

Azonban megint csak felvilágosítani tudlak. Teljesen más a helyzet!

Ha bárkinek is felajánlanák, hogy 5.000 ló vagy 1 gyerek élete hatalmas port kavarna. A világ minden részére elmenne a hír. Mindenki felkapná. Így a megtorlás is meglenne!

Azonban ha látod, az általad írt országok keleten vannak, onnan nem igazán jön ki információ. Nem tárják a szemünk elé a dolgokat nyíltan.

Mielőtt elkezdenél erről papolni, nagyon megvetem az ilyen embereket, azonban a tényekre hagyatkozva teljesen más a helyzet.

2016. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!