Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Politológia vagy szociológia....

Politológia vagy szociológia. Stb? Melyiknek van értelme?

Figyelt kérdés
Váltani szeretnék gazdasági térről, jobban vonzanak a jogi, történelmi és egyéb hozzájuk kapcsolódó dolgok. Mely szakokat lenne érdemes csinálni ezek közül? Ami még szóba jöhet a közigazgatás szervező vagy jogász, ilyen és ehhez hasonló szakokban gondolkodok. Tippek, ötletek, vélemények?

2015. nov. 12. 23:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

nagybetűs büfében? :)

egyiknek sincs különösebb értelme

2015. nov. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Jogász
2015. nov. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nahát, arról hallottam már, hogy politológiát meg a szociológiát büfézik, na , de hogy a közig szervezőt meg a jogászt is :D ez kicsit erős volt.
2015. nov. 13. 07:23
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

pedig jobb ha belátod

a jog tipikus büfé


a közigazgatás szervezőt nem tudom, de a közalkamazottság sosem tartozott a legjobb karrierek közé

2015. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudj te milyen szakon végeztél? :)
2015. nov. 13. 14:44
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
gépészmérnökin:)
2015. nov. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ahova jobbára bekerültél 200 pont körül anno, ha azt számolom, hogy már végeztél vele. Amúgy csak azért büfézed ezeket a szakokat, mert reál beállítottságú vagy ami nem baj, csak nem ismered az adott szakokat, valahol hallottál valamit róluk meg amit neked mondtak megint csak azok akik valahol hallottak valamit és az alapján ítélkezel. Arra lennék kíváncsi, hogy mész az utcán ott is random ránézésre elítéled az embereket vagy csak szimplán vagy antiszoc?
2015. nov. 13. 17:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Szociológia, közigazgatás szervezői, igazságügyi igazgatási szak.

Ezek még jók is, de a jogra ne menj. Baromi sok idő, és rengetegen vannak.

2015. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%

a műegyetemre pl sosem volt elég 200 pont, de még óbudán sem volt sosem 270 alatt

az alapján választottam szakot, hogy mivel lehet reálisan elhelyezkedni

és most ne gyere azzal, hogy de hát a bölcsészek 20%-a is dolgozik diplomát igénylő feladatkörökben

a valóság az, hogy marketingszakemberként hiába dolgozol egy ssc-nél exceleket gyártva a területedtől nagyon-nagyon messze, köze nem lesz a tanultakhoz meg a szakmádhoz attól, hogy diplomát igényel a definíció szerint, ami akár tanítói diploma is lehetne, vagy óvodapedagógus

akkor már inkább utálja a gépészmérnök ember háromszor ennyiért az életét meg amit csinál

ha gazdag vagy meg úgy is azt csinálsz amit akarsz


de be lehet állni a következő generációs tanult relatív szegénységhez, azzal, hogy a saját igényeidnek, és nem a piacnak megfelelőt tanulsz, és majd magyarázhatod a gyerekednek, hogy ne b##ssza el ott ahol te


Reál beállítottság meg nincs. Azok szoktak ezzel védekezni, akik túlságosan lusták ahhoz, hogy leüljenek megtanulni a reál tárgyak számolgatós részét, ami energia befektetéssel jár. Vagy simán összeöntöd a sósavat a hipóval, mert himihumi vagy? Ugyan... Nem vagy te hülye, csak nagyon lusta. Én sem szeretek számolásokat bevágni nyugodj meg.

2015. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jól van ez a te véleményed, alkalmazkodtál az itthoni piachoz, nincs ezzel baj, beálltál a sorba. Én meg legjobban arra törekszem, hogy azt csináljam ami érdekel és ha kudarc érne vagy úgy érezném, hogy megunnám képes legyek benne újra és újra megújulni. Nekem nincs affinitásom a reál tárgyak felé és szerintem nem csak én vagyok még így, aki így alakítja a pályáját. Én azt mondom mindenki foglalkozzon azzal amivel szeretne, ha jó benne az úgy is kiderül.
2015. nov. 14. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!