Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyiknek van több értelme?

Melyiknek van több értelme?

Figyelt kérdés
Egy héten egyszer edzek meg minden izomcsoportot. Melyiknek van több értelme?Annak,hogy az egyik héten nagy ismétléssel a másikon nagy súllyal edzek vagy annak,hogy egy edzéssen belül edzek mindkét módszerrel. Egy másik kérdés. Az jó ha nekem egy napon van a bicepsz tricepsz?
2016. ápr. 2. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én inkább egy edzésen belül variálnám, különben nehezen hozhatnám létre a folyamatos progressziót.


Az nem baj, ha a bicepsz-tricepsz egy napon van, ímg ennek nem hozománya, hogy két nagy izomcsoport szorul emiatt egymás mellé egy napra. Illetve az okozhat még gondot, ha közvetlenül előtte, vagy utána lévő napon olyan izomcsoportra edzel, ami ezekre is dolgozik, hiszen akkor nem tudnak pihenni.

2016. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlattól teszem függővé. Izolációs gyakorlatoknál elmegyek 12 ismétlésig, összetett gyakorlatoknál próbálok nagyob súlyra menni és 6-8 ismétlés.
2016. ápr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cortez70 ***** válasza:
Én is alap összetett gyakorlatoknál megyek nagyobb súlyra is és kisebbre is. Lehet a teljes kart egyben edzeni vagy külön tenni pl a bicepszet mellhez vagy háthoz. Én szoktam két havonta változtatni.
2016. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!