Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cigány-nem cigány keveredés?

Cigány-nem cigány keveredés?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok,hogy ezalatt a néhány évszázad előtt,milyen mértékű volt a cigány-nem cigány keveredés,de nem nagyon találok erről anyagot a neten. Ott vannak a románok,róluk sokat mondják,hogy keveredtek a romákkal,ezért barnák,és ezért van sok fehér cigány Romániában,de ott nem keveredtek,hiszen rabszolgák voltak. A magyaroknak már volt lehetőségük keveredni,de itt nem élt mindig sok cigány...olvastam,olyat,hogy szinte minden magyarnak vannak cigány ősei,de én ezt túlzásnak tartom,hiszen nem lehetett ennyi vegyes házasság. A Balkánon viszont szerintem nincs is olyan ember akiben nincs cigány vér,hiszen ott élnek már több mint ezer éve,és ha csak pár vegyes házasság volt ezer éve azoknak a félvéreknek rengeteg leszármazottja lehet...értelmetlennek tűnik elsőre a kérdés,de engem régóta foglalkoztat ez,mióta egyszer egy haverom szóba hozta ezt. Szerintetek?

2016. szept. 3. 13:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szóval az, hogy Észak-afrikában laktak fehérek, szerinted a te elméletedet támasztja alá.


Nincs több kérdésem.

2016. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az én esetemben az anyai nagyszüleim kötöttek ún.vegyes házasságot. Nagymamám magyar, nagyapám roma származású.
2022. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!