Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet-e olyat...

Szerintetek lehet-e olyat mondani, hogy azok akik X zenét (filmet, könyvet stb. ) szeretnek, azok értelmesebbek, intellektuálisabbak, mélyebb érzésűek, mint akik Y-t?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, általában, nem azt jelenti, hogy nincs kivétel.

Szóval az a kérdés, hogy igaz-e, hogy a bizonyos zenéket (filmeket, könyveket stb.) kedvelő emberek általában mondjuk mélyebb érzésűek, mint akik egy másik bizonyos zenéért (...) vannak oda.

Szerintem amúgy igaz, de láttam egy kérdést, ahol szóba jött ez, és aki azt állította, amit én, kb. elküldték az anyjába.



2016. szept. 3. 22:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
34%
Nem.
2016. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Érvek is jöhetnek majd.
2016. szept. 3. 22:12
 3/40 anonim ***** válasza:
55%
Pár tulajdonságot biztos elárul az emberekről, de ezek nem feltétlen feketék és fehérek, szóval nem olyan téttel mozognak, hogy valaki jó vagy épp rossz ember.
2016. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
41%
Mit akarsz érvet? Nem lehetséges, mert az emberek nem egyforma ízlésűek.
2016. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
31%
Akik komoly zenét, klasszikusokat szeretik, intellektuálisabbak, mint a tuk-tuk zenét és ponyvát szeretők. De nem biztos, hogy mélyebb érzésűek.
2016. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Jó, akkor érvelek én is.

Egyrészt ezt tapasztaltam (tudom, ez nem bizonyíték, de én hiszek a tapasztalataimnak), másrészt számomra logikus, hogy aki nem tucatzenét hallgat, hanem komoly üzenettel rendelkező zenét, azt nagyobb valószínűséggel érdeklik a komolyabb témák, tehát valószínű, hogy intellektuálisabb.

2016. szept. 3. 22:22
 7/40 anonim ***** válasza:
55%

sztem igen

en is tapasztalat miatt mondom plusz azert lehet erezni/latni, hogy aki komolyabb azt mas temak erdeklik, persze attol meg o is hallgathat masfajta zenet peldaul...

altalanossagba veve szvsz igaz lehet

(lehet jonni majd hogy altalanositok, de pont ez a lenyege ennek = altalanosan igy van, persze vannak kivetelek es ezt csak ugy nagyabol mondjuk, mert az esetek tobbsegeben igy van)

2016. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
21%

igen ez így van,de ettől függetlenül mind a két típus élheti szinte pontosan ugyanazt az életet és végezheti ugyanazt a munkát.

ezért a végeredményt tekintve nem feltétlen van különbség,legfeljebb annyiban,hogy a tágabb érdeklődésű több mindenhez tud hozzászólni.

2016. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
47%

Ez azért hülyeség, mert nem egy amerikai filmben élünk, ahol mindenki egy sztereotípia.


Vagy te egy egyoldalú személyiség vagy? Mert én pl. hallgatok mindenféle zenét, épp, amihez kedvem van. Megnézek egy dokumentumfilmet a világegyetem keletkezéséről, utána az Amerikai pitét, olvasom a Harry Pottert és a Bűn és bűnhődést, zombikat ölök a gépen, aztán kötök egy sálat, nevetek a Monty Python-on és a South Park-on.


Ez az általános, hogy az ember sokoldalú.

28/N

2016. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
32%
Valamennyiben biztos igaz. Például vegyél egy olyan személyt aki a High School Musical-t meg a Twilight-ot és társait nézi folyton, meg egy olyat aki egy Mechanikus Narancs kaliberű filmeket néz. Van némi különbség. Bár kivételek mindig vannak..
2016. szept. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!