Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek engem ezért?

Megbüntethetnek engem ezért?

Figyelt kérdés
Van egy kis boltunk és egy nő lopott tőlünk nem 1szer. Sajnos édesanyám szíve megesett rajta és nem jelentette fel. Ha kiírom facebookra az üzenőfalára, hogy ne lopjon többet akkor feljelenthet rágalmazásért?

2016. szept. 4. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
simán.
2016. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem ha kiirod,Te bas.zol rá!
2016. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Meg. Viszont ha nagyon írni szeretnél neki, akkor semmiféleképpen ne az üzenőfalára, hanem privátba.
2016. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

és azt hiszed, hogyha kiírod, akkor nem fog lopni?


ha nagyon írni akarsz akkor azt írd, hogy legközelebb nem lesztek ilyen elnézőek és megy a feljelentés, szóval vagy legyen ügyesebb vagy inkább ne is próbálkozzon!

2016. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

esetleg kirakom az üzlet ajtajába a képét és alá írom:" ne lopj /név/ "

én tegnap már kizavartam a boltból, sírva kért bocsánatot és mutatta a táskáját, hogy üres

2016. szept. 4. 14:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Megbüntetnek. Mert emberek százainak hordod szét, hogy valaki ellopott egy doboz tejfölt.

Semmi jogod nincs másokat nyilvánosan megalázni.

Megvan a menete, egyáltalán minek engeditek be a boltba? megmondod neki hogy menjen ki és kész. Ha bejön és lop, kihívhatod a rendőrséget.

2016. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Önbíráskodni Magyarországon nem megengedett, aki lop az bűncselekményt követ el, ezért ez mindenféleképpen a rendőrség hatáskörébe tartozik. Akkor, ha Te magad próbálod elrendezni ezt a dolgot a rendőrség megkerülésével akkor akár az is bűncselekménynek tekinthető.
2016. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, megbüntetnek. És a bolt ajtajára sem teheted ki. Akkor már nem csak rágalmazásért, hanem a személyiségi jogok megsértéséért, sőt a fénykép ellopásáért is feljelenthet.
2016. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megbüntethetnek. Szereljetek fel pár biztonsági kamerát, és ha legközelebb lop, akkor jelentsétek fel! Ha meg nem lop többet, akkor meg örüljetek neki, hogy tanult az esetből.
2016. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!