Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elromlott az autómban a...

Elromlott az autómban a műszeregység, vettem bele újat. Így a 400e kilométer helyett kb 200e-t mutat. Kérdés hogy ezért engem megbüntethetnek, pl műszaki vizsgán? Mert 2012 óta rögzítik a kilométeróra állásokat műszaki vizsgák alkalmával.

Figyelt kérdés

Azt hittem hogy a kilométeróra állást a motorvezérlő rögzíti, de sajnos mikor beraktam az újat rájöttem hogy nem.

Az autó már elég rossz állapotban van, eladni természetesen nem fogom, max bontóba viszem. Volkswagen márkaszervízbe nem akarom bevinni hogy tekerjék előre, és ismerősöm sincs, aki át tudná írni.



2016. jún. 14. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem adod el nem büntetnek meg érte - még ha eladod akkor sem a hatóság, max a vevő tudna perelni.


De amúgy ilyenkor a szervíz szokott kiállítani tanusítványt az óracseréről. Persze ha otthon te cserélted akkor mind1. Én megtartanám a régi rossz órát is biztos ami biztos.

2016. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én csináltam otthon. Azt hittem sima EEPROM-ba van és lazán át tudom forrasztani, de sajnos nemigazán.
2016. jún. 14. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs gond csak a műszakin vagy ha eladod akkor a vevővel közöld hogy óracsere volt és mennyi lehet a valós. Ezt tudnia kell a karbantartások miatt hogy mennyi km állásnál mit kell cserélni.
2016. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!