Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A feminista nők a női kvóta...

A feminista nők a női kvóta ELLEN harcolnak?

Figyelt kérdés

"A feminizmus politikai eszme és mozgalom, amely kezdeti célja a női egyenjogúságért való harc."


A harc szó kicsit erős mert akkor be kéne tiltani. Ugye a női kvóta miatt csak mert valaki más nemű kevesebb ponttal is fölveszik iskolákba, a feministák rendeznek ezek ellen mozgalmakat/tűntetéseket, és elítélik ezt a rendszert a férfiak érdekében?


2016. szept. 9. 14:02
 1/10 anonim válasza:
76%

Elméletileg a nemi egyenjogúságért küzdenek, férfiak és nők jogaiért egyaránt.


Viszont én azt veszem észre, h akik feministáknak mondják magukat, még csak nem is a saját jogainak bővítéséért harcolnak, hanem azért h a férfiaknak minél kevesebb legyen :D

2016. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Én feministának tartom magam, mert tényleg az egyenjogúságban hiszek, de nem harcolok, tüntetek. És hiszek abban, hogyha tényleg számszerűsíteni lehet, hogy adott helyre ki kerülhet be és ki nem, akkor nemtől, származástól függetlenül azt kell elfogadni, felvenni, aki a jobb. Hányni tudnék az ilyen "női kvóta" meg hátrányos helyzetű szarságoktól egyetemi felvételinál meg annál, kit vegyen fel az XY iskola az osztályba. Azért munkahely, parlament olyan szinten más, hogy ott nincs egy egzakt pontozórendszer, és ott tényleg megtörténik az, hogy a nőnek lehet, jobb a képesítése, de ha a kvótázás nincs, akkor odaadják a pasasnak, mert az nem tuti nem fog szülni... de nem is kéne kvótarendszer, ha a munkáltatók és az állam máshogy állna ehhez hozzá.
2016. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, a kvótának ott lehet létjogosultsága, ahol nagyon erős a nemi diszkrimináció, szóval ha mondjuk egy cégnél egy munkakör betöltése esetén egyik-másik nemet eleve kiszórják, és nem is nézik, hogy egyáltalán értene-e ahhoz a jelentkező a nemétől függetlenül. Én már voltam olyan helyzetben, amikor jól jött volna az a kvóta, és egy idő után a kedvem is elment a további próbálkozástól, és más úton fogom érvényesíteni magam, mert a céljaimat azért nem akarom feladni, csak ha egyik úton nem sikerül, akkor keresek más utat hozzá.


Ahol ilyen nemi diszkrimináció nincs, ott úgy vélem, a szakértelmet kell előtérbe helyezni, szóval ott nem látom értelmét a kvótát erőltetni, ahol mondjuk csak azért nem teljesülne a kvóta, mert nincs annyi olyan nő, akiben megvan a hozzáértés illetve az ambíció.

2016. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A nőknél sokkal kevesebben jelentkeznek politikusnak...
2016. szept. 9. 14:28
 5/10 A kérdező kommentje:

"Én úgy gondolom, a kvótának ott lehet létjogosultsága, ahol nagyon erős a nemi diszkrimináció, szóval ha mondjuk egy cégnél egy munkakör betöltése esetén egyik-másik nemet eleve kiszórják, és nem is nézik, hogy egyáltalán értene-e ahhoz a jelentkező a nemétől függetlenül. "


Ott te biztosan nem fogsz semmilyen kvótát beveetni mert egy magánvállalkozás azt vesz fel akit akar, ebbe semmi beleszólása az államknak-.

2016. szept. 9. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

Nemi diszkrimináció pedig van, de mindig a nők javára.

Lásd pl. a női rákszűréseket és védőoltásokat!!

A férfiak meg le vannak sza.va!

2016. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos valóban nem nagyon szólhatnak bele, de még ha bele is szólhatnak, találnak kiskaput, ha nem akarnak nőt foglalkoztatni, hiába lenne meg egy nőnek is a szaktudása.
2016. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
A feministák ellenzik, a nősoviniszták támogatják, csak gyakran utóbbiak is feministáknak hazudják magukat.
2016. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

"Nemi diszkrimináció pedig van, de mindig a nők javára.

Lásd pl. a női rákszűréseket és védőoltásokat!!"


Én úgy tudom, férfiaknál is pont annyira szorgalmazzák a prosztatarákra szűrést, mint nőknél a méhrákra, csak valamiért nem rohantok sorban állni a lehetőségért, hogy valaki felnyúljon a seggetekbe.

2016. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ritka nagy hülye vagy!

(Persze nem itt a gyíkon, mert itt sokan vagytok!)

2016. szept. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!