Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb reál beállítottságú és végzettségű ember humán téren is jó, míg fordítva ez nagyon ritka?

Figyelt kérdés
2016. szept. 9. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan éles határvonal, hogy reál vagy humán beállítottság. Akik általaban hangoztatják, hogy mennyire humán vagy reál beállítottságúak, azok szándékosan bezárnak egy kaput, hogy onnan ne jöjjön be semmi.
2016. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem tűnt fel, hogy ez így van (festő, keramikus szakon végzett programozó vagyok :) lehet emiatt nem tűnt fel). De érdekes a kérdés.

Szerintem az ember nem feketén-fehéren reál vagy humán beállítottságú, és a humán beállítottság a szükségletek skáláján egyszerűen fontosabb, mint a reál. A reált a civilizáció emelte különösen fontossá (állítólag ma is él néhány olyan bennszülött törzs, akik mondhatni háromig sem tudnak számolni, náluk van: egy, kettő, néhány és sok - persze azért ez is valami). Aki annyira racionális, hogy jóformán semmilyen emberi tényezőt nem vesz figyelembe, az mentálisan már nem egészséges.

Ez persze csak az én gondolatmenetem volt.

2016. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül tettem fel a kérdést. Számtalan informatikus, mérnök ismerősöm van, akik humán területen is kimagaslóak. Ugyanakkor szintén az ismerőseim között nem egy humán területen nagyon jó, reál témákban viszont feledhető.

Én magam is reál oldalról szégyenteljesen hülye vagyok és ez ellen nem tudok tenni, humán területen viszont lubickolok, mint hal a vízben.

Erről beszélgettem a múltkor velük, azért is tettem fel a kérdést.

2016. szept. 9. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:
18%
Egyszeru. A realosok az igazan intelligens emberek.
2016. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem akarok általánosítani és mindenkire ráhúzni, de a környezetemben én is azt látom, hogy a reál emberek jobbak humán téren is, mint fordítva.

Szerintem ennek 2 fő oka lehet.

1, A reál beállítottságú embereknek komplexebben kell gondolkodniuk. Adott egy kézzelfogható probléma, amihez alkalmazni kell egy elvont matematikai dolgot. Ezáltal az alkalmazója reális is marad, de elvont szinten is tud gondolkozni, így átlát egy komplett rendszert. Ha utána elolvas egy regényt, könnyen megláthatja annak a komplexitását és elvontságát.

2, Sok humán beállítottságú embert láttam, akik eléggé eltávolodtak a valóságtól. Filozofáltak, amivel amúgy semmi gond, de nem tudták a való életre értelmezni a dolgokat. Rákattantak irreális eszmékre és erőltették őket. Ez meg még inkább eltávolítja őket a reál dolgoktól.

2016. szept. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!