Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki lehet ez a magyar természet...

Ki lehet ez a magyar természettudós? (többi lent)

Figyelt kérdés

A nemét nem tudjuk, de valószínűleg nő, viszont nem biztos.

Van egy fia.

Nemzetközileg elismert, de magyar származású természettudós.

Pesti, de már lehet, hogy nem ott él, azonban régen ott lakott.

Valószínűleg nem számít, de ha már tudom, leírom: ritka vércsoportja van.

Tudjátok kiről lehet szó? Muszáj lenne vele beszélnem (e-mailt írnom, mert fel azért nem keresem) Csak ő tud nekem valamiben segíteni!



2016. aug. 7. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azért a természettidós kategóriát kicsit leszükíthetnéd, mert ez igy nem mond semmit.


De ha ennyire nem tudsz róla semmit, akkor miért akarnál vele kontaktusba lépni?

2016. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
természettudós
2016. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Két, ma élő, nemzetközi hírű magyar tudós nőt ismer a wiki, mindketten 80 felett vannak. Németh Judit fizikus (nem tudom, van-e fia), és T. Sós Vera matematikus, neki kettő is van.
2016. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Első (és egyben második): Nem tudom leszőkíteni a kört sajnos,mivel én is csak ennyit tudok róla. Ha megtaláltam, akkor megírom privátban, hogy miért keresem, de az indok elég privát, szóval csak, ha megvan. :)

Harmadik: Igen, de ők nem természettudósok. Más a szakmájuk. Bár lehet, hogy rájuk is ráírok, nem vesztek vele semmit, de szerintem nem őket keresem. Azt tudom, hogy magyar, de nemzetközileg elismert természettudósról van szó.

2016. aug. 7. 18:42
 5/17 anonim ***** válasza:
A fizika is meg a matematika is természettudomány.
2016. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Természettudomány


A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából


A természettudomány az élő és élettelen természet jelenségeinek, objektumainak tanulmányozásával foglalkozó tudományágak gyűjtőneve.


A természettudomány körébe tartoznak: fizika, kémia, biológia, földrajztudomány, geológia, meteorológia, csillagászat, orvostudomány, mezőgazdaság-tudomány, genetika.

2016. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Írd már körül, kérdező, hogy te mit értesz "természettudós" alatt.:-)
2016. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem a Bolyaiak?

Bolyai János és Bolyai Farkas

2016. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hello mindenki! :) Nem tudtam, hogy a matematika és a fizika (meg, az sok minden, amit leírtatok) a természettudomány része, szóval elnézést, ez az én műveletlenségem. A természettudomány alatt én ilyen erdészethez-földrajzhoz hasonló szakmára asszociáltam, nem néztem rendesen utána sajnos. Utolsó, nem tudom, ezért a kérdés. :) De írok nekik is. Majd megpróbálom szűkíteni a kört, hogy elolvasom még egyszer a sztorit, ahonnan vannak ezek az infók, hátha átfutottam valamin.
2016. aug. 8. 14:06
 10/17 anonim ***** válasza:

8-as vagyok


Ne írj nekik! :D már nem élnek. Azt hittem, hogy ez valami kvízkérdés-szerű feladvány, esetleg házi feladat, aztán most olvasom, hogy beszélni akarsz a keresett illetővel.

Mea culpa!


Fogalmam sincs ki lehet az, de az erdészet nem tudományág.

A természettudomány körébe tartoznak: fizika, kémia, biológia, földrajztudomány, geológia, meteorológia, csillagászat, orvostudomány, mezőgazdaság-tudomány, genetika.

2016. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!