Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt, mióta középis...

Miért érzem ezt, mióta középiskolába járok?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a középsulit,tudom hogy ezek még csak az első hetek,és minden változik még,de...Általánosban az egész osztály olyan volt,mint egy család ! 8-an voltunk,mindenki ismert mindenkit,mindenki jóban volt mindenkivel,tényleg,akárki akármit megtett a másikért,olyanok voltunk,mind egy nagy család. Most kezdtem a középsulit,és nagyon könnyen megismerkedtem a többiekkel,jó osztályunk van,van nagyon sok barátom,de nem olyan mint az általános. Teljesen más haverok a középsulisok,mint akik alapiskolán voltak,és hiába tényleg nagyon jófejek és barátságosak az osztálytársaim,még is kényelmetlenül érzem magamat.Én sem tudom mi van velem,mivel tényleg nagyon jól érzem magamat a társaságukban,mégis szinte undorodok suliba járni,pedig a tanárok is jófejek! Minden adott hozzá,hogy élvezzem a középsulit,még is görcsös vagyok. Ez elmúlik egy idővel ? Egyátalán megtudja valaki mondani,hogy mi ez ?



Bocsi a hosszú kérdésért !



2016. szept. 13. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaéveim idején átéltek alapján a következőt gondolom:

Az általános iskolában még gyerekekként kezelik a tanulókat, ahogy egymást is. Mert az elsős és nyolcadikos koroszálynak nagyjából az átlag életkorát nézik, vagy mondjuk mindenkit hatodikosnak néznek, tehát nem is pontosan az átlagot mert az idősebb korosztály dominál.

De egy középiskolában már 14 és 18 év között vannak, ezért kb. 16-17 évesnek néznek mindenkit, egymást is. Vagyis hirtelen szinte felnőttnek.

Nekem diákkoromban ez volt furcsa, 14-15 évesen hirtelen fiatal felnőtt lettem mikor továbbtanultam.

2016. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de nem hiszem hogy ez a probléma. Igazából nem tudom,hogy mi a probléma,de biztos,hogy nem ez..A tanárok is nagyon lazák,nem kezelnek minket felnőttként,legalábbis ugyan úgy kezelnek minket,mint általánosban.Nem gondolnám,hogy ez a baj,de ha őszinte akarok lenni,akkor fogalmam nincsen,hogy mi a baj XD de köszönöm a választ !
2016. szept. 13. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy pedig egyfajta honvágy. Vagyis igaz hogy ismét iskolában vagy de egy másikban, más osztálytársakkal és más tanárokkal. Meg a hirtelen változás egyfajta stresszt okoz még akkor is ha jobb helyre kerül valaki.

Amúgy raboknál figyelték meg az úgynevezett intézményfüggőséget. Vagyis aki kb. 10 évnél tovább volt a megszokott börtönében és szabadult, odakinn nem érezte jól magát. Szeretett volna visszamenni a megszokott cellájába a megszokott életmódba. Hogy ezért követnek-e el rövidesen valamit amiért vissza is kerülnek azt nem tudom. Lehet hogy fura példa volt de ez a példa jutott eszembe arról hogy az ember mennyire tud ragaszkodni a megszokott környezetéhez.

Újonc sorkatonaként mindenki legszívesebben hazaszökött volna. Míg leszereléskor meg majdnem mind továbbszolgálatos akart lenni, vagyis ott akart dolgozni. És ezt személyesen tapasztaltam az egykori katonatársaim esetében.

2016. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó,ez lehet a válasz a kérdésemre. Azt érzem,hogy új helyen,jó helyen vagyok,mégis ideges vagyok folyamatosan 24/7,nem tudok ellazulni.Tényleg lehet,hogy azért,mert a rutinom most megszakadt,utaznom kell minden reggel a szomszéd városba,más osztálytársak,tanárok.Minden más.Teljesen más. Mellesleg,van erre valami megoldás,hogy ez a ,,honvágy'' elmúljon ? Teljesen normális ez,vagy valami bajom van ?
2016. szept. 13. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!