Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alkoholista, munkanélküli,...

Alkoholista, munkanélküli, depressziós, huszonéves férfi vagyok. Úgy érzem nincs értelme tovább. Most merre?

Figyelt kérdés

10 éve iszom, 1,5 éve munkám sincs...barátnőm egyszer volt, de egyébként a nők is elkerülnek.


Naponta sírógörcsök törnek rám a kilátástalanság miatt.


Öngyilkosságon gondolkodom.


Milyen viszonylag fájdalommentes módszerek vannak?


2016. szept. 1. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
dolgozd halálra magad
2016. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Annyira nem érzed értelmetlennek az életed, ha még itt irkálsz.
2016. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Ne öld meg magad, kérlek.

Gondolj ilyenkor arra, hogy születésedkor semmiképp nem volt véletlen, hogy anyukádnak AZ a petesejtje, apukádnak meg AZ az ivarsejtje nyert, amiből TE lettél. Rögtön az életed kezdetén kétszeres győztes voltál, mégpedig nem is akármilyen mennyiségű versenyzőből.

Dolgod van a világon!

Menj elvonókúrára, szerezz egy jó barátot, keress munkát, és a legfontosabb, BÍZZÁl!!! (Tudom tudom, könnyű mondani..)

Ha szeretnél beszélgetni így gyk-n, írj rám bátran!!:)

2016. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Állj le a piával a megspórolt pénzből vegyél egy rendes ruhát, menny el akármilyen söpredék helyre állásinterjúra, a keresett pénzből kuporgass össze valamennyit, amiből kicsit képezheted magad pl nyelvtanulás, a felesleges idődet, amit most piálással én önsajnálattal meg siránkozással töltesz öld bele a nyelvtanulásba, majd, ha már lesz egy kis önbizalmad belőle, menny el egy újabb állás hirdetésre egy kicsivel jobb helyre, az összekuporgatott pici kis pénzedből, menny el kozmetikushoz, vegyél még egy farmert és kezdj el táraságba járni.. Vagy kezdj el most az anonim alkoholistákhoz, vagy kezdj el ilyen oldalakon beszélgetni másokkal. Vagy fogd meg a legtisztább ruháidat szedd össze magad és állj ki egy táblával, hogy munkát keresel, bármit elvállasz. ha már lesz egy értelmes napi rutinod, hogy reggel felkelsz és elmész dolgozni, még ha az csak hülye fűnyírás, levél szedés vagy karbantartás, már el tudsz kezdeni lélekben is építkezni..


vagy nyafogj csak tovább huszon évesen, mikor az sz_ros életed felét se élted még le és előtted aze gész flenőttkor és sajnáld magad. Ahelyett, hogy gondolkodnál, mert siránkozni ugye könnyebb. Más meg bármit megadna, ha visszakaphatna valakit, akit fiatalon elvesztett vagy egy tolókocsiba kényszerül 16 évesen. Te meg eldobnád az életed csak mert nincs munkád és nőd, meg mert piálsz. Az életed egyik legerősebb szakaszában vagy. Most kell megtanulnod nemet mondani és most kell elkezdened harcolni. Ha most nem jössz rá merre, nem tudsz felnőtt lenni, akkor meg is érdemled.

2016. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Barátom most kell megtenned előre a lépést! Mindig van másik lehetőség, másik opció. Dobd el a piát, embereld meg magad, és keress munkát. Lehet eleinte nehéz lesz, nem foglak áltatni, hogy nem.. De mindig van értelme.. Olyan nincs hogy ne legyen.. Más emberek, akik már nincsenek köztünk, a fél lábukat odaadnák hogy élhessenek még egy kicsit, és hogy élhessenek a lehetőségeikkel. Kutya kötelességed az életet amit megkaptál leélni, mert több nem lesz. Rajtad áll hogy milyen minőségű és hosszú életet alakítasz magadnak. Gondolom a fiatal kori éned nem azt képzelte el hogy 20 évesen kampó. Úgy hogy szépen fogod magad, kidobsz az elmédből minden rosszat, megújítasz mindent az életedben, és végre összeszeded magad. Ha nem tetszik amit a tükörben látsz, vagy amit mások látnak benned, akkor változtass, mert csak te tudsz.. 2 hónap múlva lehet, hogy már röhögsz majd az egészen, sőt biztos.. Úgy hogy kérlek.. élj..
2016. szept. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Fájdalommentes módszerek nem igazán vannak, mindent túl lehet élni, még a vonatgázolást is, legfeljebb hátralévő életedet végtagok nélkül, kerekesszékben fogod tölteni. Csak a saját példámat tudom hozni: húsz éves koromban ugyanígy voltam mint Te most, akkor hordószámra vedeltem az alkoholt. Aztán lett barátnőm meg munkám is... Sokáig jól megvoltunk, végül sok év után szakítottunk, megcsalt, gyereke lett valaki mástól. Most megint iszom, és lehet hogy megint lesz majd valamikor munkám és barátnőm. De lehet, hogy nem, de hátha... A magam részéről nem tartom az alkoholt annyira szörnyűséges dolognak mint amilyennek sokan beállítják. Mértékletességgel, ritkán lerészegedve akár még gyógyszernek is beválik. Nyilván nem mindenkinél, de van akinél igen. Néha szükséges, hogy az embert kis időre kiüsse valami, mert ezt az elviselhetetlen világot máshogyan nem lehet elviselni. Maszturbálni nem lehet annyit, hogy az elég legyen, szóval néha rá kell segíteni egy kis alkohollal is. Ez nem akkora nagy bűn, bizonyos helyzetekben feloldhatja benned a szorongást és segíthet újraértelmezni dolgokat. Persze nem a fekvehányós következményekről beszélek, az már tényleg mérgezésnek nevezhető, az semmiképpen nem jó! Söpredék helyre szerintem inkább nem menj dolgozni éhbérért rabszolgamunkásnak. Levágja az összetákolt gép a kezedet, megaláznak, meglopnak, még rosszabbul leszel tőle. Voltam ilyen helyen, senkinek nem ajánlom.
2016. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De.

Van értelme tovább.

Nagyon sok múlik a hozzáállásodon.

Biztos vagyok benne, hogy attól, hogy nincs barátnőd még család/barátaid/ismerőseid vannak. Egyébként miért érzi sok férfi úgy hogy a barátnő az egy ilyen beszerzendő dolog a tökéletes élethez? Persze, párosan szép az élet, de ne a barátnőért legyetek, mert a legváratlanabb pillanatban eltűnhet mellőletek. Magatokért legyetek, magatokért dolgozzatok, magatokért tegyétek a le piát, aztán később, majd jön egy rendes lány, akivel majd boldogok lehettek. De ha nem jön akkor sem kell kétségbeesni, egyszerűen nem adatik meg mindenkinek, hogy megtalálja a párját, viszont szingliként is lehet boldog és kiegyensúlyozott életet élni.

Az első lépés mindig nehéz, de muszáj megtenni, hogy elérd a saját "gyógyulásod".

Először is tedd le a piát.

Nem kell hirtelen. Szép fokozatosan.

Aztán készíts önéletrajzot és küldözgesd addig míg be nem hívnak valahova. Esetleg ismerősöktől érdeklődj, hogy nem-e tudnának be protezsálni valahova.

Ne az öngyilkosságon gondolkodj, hanem szedd össze magad. Oka van annak, hogy itt vagy. Az élet küzdelem. Vannak akiknek egy szalmaszálat nem kell keresztbe tenniük életükben és úgy is kiskirályokként élnek, meg vannak azok akik a belüket kidolgozzák, hogy legyen étel az asztalon és pár számla be legyen fizetve. De akkor is csinálni kell, mert ezt az életet kaptad, ha ezt eldobod nem lesz másik.

Ráadásul huszonéves vagy. Szedd össze magad, erőltesd meg magad, mert huszonévesen azért még nagyon sok minden tudsz változtatni. Sőt még ha ötven éves lennél akkor is képes volnál rá, ez igazából nem is kor függő. Akarattól függ.

Biztos vannak olyanok akiket szeretsz, akik fontosak, vagy ha egyáltalán nincs senki (szülők, nagyszülők, testvérek???), akkor biztos van olyan dolog amit szeretsz. Biztos van valami ami érdekel az életben. Foglalkozz azzal, akármilyen gáznak is tűnik. Biztos van olyan dolog, amihez értesz.

Engem mindig kiröhögtek régen mikor azt mondtam lány létemre, hogy engem rohadtul érdekelnek a dinoszauruszuk/őslények/paleontológia, de elhatároztam, hogy nem érdekel, ha nekem ahhoz van kedvem, hogy egy 700 oldalas őslény anatómiáról szóló könyvet olvassak a vonaton, akkor azt teszem. Nem érdekel más véleménye.

Te is foglalkozz azzal, amit szeretsz (ne a piával). Olyan dologgal, ami nem káros rád nézve, de azért szereted. Biztos hogy van ilyen.

Biztos vagyok benne hogy sikerülni fog, szurkolok neked :)

2016. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem írtad már ki ezt a kérdést régebben? két három hete mintha már olvastam volna uezt.. furcsa
2016. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem a kérdező helyett szeretnék válaszolni, csak úgy érzem ehhez mégis hozzá kell szólnom. És nem is okoskodni vagy provokálni akarok, hanem csak meg szeretném tudni ténylegesen mi az igazság. Az odáig teljesen rendben van, hogy rendes lányok, meg csinálja mindenki azt amit szeret;o de sajnos pontosan ebben a két dologban vannak a legnagyobb bökkenők. A saját környezetemben összesen két rendes lányt ismerek. Az egyiknek 45, a másiknak 50 éves barátja van és nem csak a pénzükért szeretik Őket. A szüleit mindkettőnek ismerem és szerintük ez így is van jól, még szép, hogy a lányuk nem egy saját korabeli "félnótással" fog összeállni... Ezt mondják, mert akkor ugye a lánynak is dolgozni, küzdeni kellene, azt pedig semmiképpen nem akarják, hiszen jobb, ha minden készen hullik az ölébe. A nem rendes lányokat meg szerintem hagyjuk, akik Nike cipőért "barátkoznak" egy fiúval, azok szerintem nem rendes lányok. Szerintem sok lány újabban félreértelmezi a "barátnő" szót akkor, ha azt egy fiú ejti ki a száján. Amikor én voltam huszonéves, akkor a "barátnő" fogalom azt jelentette, hogy együtt elmentünk ide–oda, kirándulni, moziba, színházba stb., törődtünk egymás lelki és testi egészségével stb. Mi pl. a volt párommal minden nyáron úgy mentünk el nyaralni, hogy az utazást teljesen felsbe fizettük és soha nem volt belőle semmi gond. Amikor elindultunk összetettük a pénzt és utána együtt döntöttük el mire költsük el. Ma nem tudom mit jelent, de ahogy látom inkább azt, hogy a fiú dugig van pénzzel és a lány megy parancsokat osztogat, hogy hogyan használják fel azt a rengeteg sok pénzt... A fiú meg tűri a szexért cserébe... De együttműködésről vagy kölcsönösségről nincs szó, az egyik alárendelt szerepet tölt be a másikhoz képest. Régebben ez a fogalom önmagában nem kisajátítást jelentett, hanem inkább azt, hogy aki barátnőt szeretne, annak állandóságra, biztonságra, együttműködésre és valljuk be: talán kevés megbecsülésre van szüksége. Meg azt is jelentette, hogy szeretik egymást, sőt, elfogadják a másiktól a viszontszeretetet. A másik, hogy a mai világban egyáltalán nem teheted azt amit szeretnél, mert minden mások engedélyétől, hozzájárulásától függ. Angliában egy vállalkozást megalapítani úgy kell, hogy elkezded csinálni, aztán ha beválik, akkor fél év múlva szólsz, hogy tessék, itt van egy vállalkozás, működik. Na akkor a hatóság kimegy és megnézi mi az s utána döntenek róla, hogy engedélyezik–e avagy sem. Ehhez képest ma Magyarországon ez úgy működik, hogy még nem is csináltál semmit sem, máris be kell fizetned majdnem 100 ezer Ft járulékot az állam részére a nagy semmi miatt. Illetve minden attól függ, hogy hány csókosod van és azokkal milyen viszonyban vagy. Ha nincs egy sem, akkor ebben az országban semmit nem csinálhatsz, legfeljebb éhen halhatsz egyedül otthon, ha egyáltalán sikerül, mert azt sem annyira könnyű. Én egy kicsit úgy érzem magam, mintha a S.T.A.L.K.E.R. nevű videojátékban élnénk, mindent tilos, de a szabályok megszeghetőek fejvesztés terhe mellett. Aki pedig jó akar lenni, az eleve kudarcra van ítélve. Persze, még egyszer mondom, az mind nagyon szép, amit a fentebbi hölgy hozzászóló mondott és tényleg jó is lenne, ha így működnének a dolgok. Csak sajnos, ha már elmúltál huszonéves, akkor látni fogod, hogy semmi nem így működik. Ez elég rossz, de ezen változtatni nagyon nem lehet, mert a többségnek megfelel így és akik viszont normálisan szeretnének élni, ma már lassan azokat kezdik deviáns személyeknek tekinteni...
2016. szept. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!