Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem a mai világot...

Csak én érzem a mai világot olyan idegennek és logikátlannak?

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen: Számomra az emberek gondolkodása viselkedése teljesen idegen. Az egoizmus, a pszichopátia, és a mainstream ural mindent és mindenkit. Csak elég ránézni a mai 12-16 korosztályra. Már az én korosztályom(20 év feletti) is de még az az előtti korosztályt is megfertőzte. Vannak barátaim de mi dannyian ebben élnek és úgy érzem hogy ezzel a nézettel egyedül vagyok. Egy példa hogy mire gondolok: Facebook. Az emberek kitesznek ol egy csoportképet és írnak hozzá ilyet hogy #wearethebestcrew meg hasonlóak. Mi a retek egyáltalán a hashtag? Minek kell írni egyáltalán ilyet oda? Az rendben van hogy készült egy csoportkép de mi értelme egy ilyen kiírásnak? Kommentek a képen: izmos kar, szív, nevető arc, csókot küldő fej... ez megintcsak érthetetlenül primitívnek tűnik számomra. Egy másik dolog az a párkapcsolat. Több barátom (fiúk) nyavalyognak hogy ez a nő elhagyott az a nő... 2 héttel korávban egy buliban találkoztak még aznap megvolt a kefe és másnap mondja nekem a barátom hogy ostoba hazudozó a nő. Ennek ellenére 2 hetet együtt voltam aztán mikor szétmentek a barátomnak hétről hétre másik csaja van és siránkozik hogy hiányzik neki ez aután az stb... Nekem ilyen mentalitás meg se fordulna a fejemben. Mégegy példa: én járok konditerembe edzeni de volt egy beszélhetés amit az öltözőben hallottam: Az illető10 percel korábban magyon lelkesen 70 kilóval nyomott ferdepadon miközben azt kiabálta hogy Qrva!!! (Nekem ugyanitt 60 kiló a szériasúlyom) na szóval az öltözőben azt mondja eddig 100000-et költött koxra de most átállt egy olcsobbra és most csak havi 70be kerül. Mi volt az az ordibálás akkor???? Eleve szúrta a fülemet publikus helyen nem az hogy kimondta hanem azenét is elnyomva ordította. Az emberünknek valóban nagyobb üérete volt mint nekem nem is tagadom én magamat gyengének tartom de akkor hova költeni ennyi pénzt. Az embernek mellesleg valami rohadt drága kocsija van. Ezt sem értem. Nekem egy közepesen koüfortos kocsi bő en elég lenne akármennyit is keresek. Az ő kocsilya minimálisan kényelmesebb sokkal erősebb a motorja és jobban néz kiennyivel jobb. Ha nekem sok pénzem lenne akkor inkább azt a pénzt halmoznám másokat segítenék belőle vagy hasonló. Ehelyett minimálisan jobb termékért 10-100szoros árat képes kifizetni. Persze az a lóerő jól jöhet versenypályán de 10000 ből egy az aki az ilyen kocsit tényleg versenyre használja. Még egy utolsó téma az öltözködés. Szerintem főleg a mai fiúk/férfiak de a nők is valamilyen szinten brutálisan hülyén öltöznek szerintem. A télen szakadő hóban bokát villantva lapos talpú adidas cipőjű feszes gatyás kicipzározott kabátban seprű hajjal mászkálóktól kezdve gondolok a nyáron dögmelegben szintén fekete hosszú szűk gatyás száj orr piercinges nonfiguratív jelentéstelen tetkókkal telivarrottakra. Hol ebben a logika hol az értelem miért nem látom rajtuk? Én nem vagyok egy túl okos ember kibuktam egyetemről(ami azért nem csak az eszemen múlt) de valahogy az ilyen ruhákban járó egyetemet mégis elvégezni képes emberekjez képes én valahogy mégis értelmesebbnek hiszem magamat. Egyetemről mellesleg azért IS buktam ki mert nem voltam hajlandó tanulni mivel rájöttem hogy ez egész csak a pénzről szól. Inkább keresek kevesebbet minthogy fizessek ezeknek a szemét(nem általánosítok nem mind az) pénzéhes előadóknak. Ez hasonlít MINDEN mai világban előforduló betegesen pénzcentrikus bármihez. U.I.ez egy panaszlevél csak igazából nincs senkinek elmondanom ezt úgyhogy ezt itt teszem névtelenül hétha találok hasonló mentalitású embereket vagy mittudom én. Én már sok mindent nem tudok/nem értek, sok mindent már nem is akarok
2016. szept. 16. 19:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Az írás mellesleg így visszaolvasva teli van helyesírási hibákkal. Oka az hogy telefonról írtam, vesszőket meg soha nem szoktam írni nem a helyesírásra menten, nem hivatalos írás akar lenni.
2016. szept. 16. 19:29
 2/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb igaz is, és én is úgy gondolom, viszont nem zavar, és nem idegesítem magam fel vele, és nem foglalkozok velük. :D
2016. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az egyetlen, Kérdező, együttérzek veled. Mit gondolsz, miért lett ennyi kormányellenes, nonkonformista ember? Bizonyára nem jókedvéből. Azért lesz logikátlan és idióta a világ, mert a hülye idióták vannak többségben, és a demokrácia ugye a többség akarata.

Talán inkább az idióták diktatúrája...

2016. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát mintha csak én írtam volna ki a kérdést. A bővebb kifejtéssel is ugyan nem szóról szóra, de nagyrészt egyetértek.
2016. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, egy nagy logikátlan maszlag, ami körülöttünk van, de csak meg kell érteni mi miért történik és hogyan.
2016. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utáltam én is az egyetemet, sok felszínesen oktatott tárgy volt. Viszont pár évet szívsz ott, hogy később 40 éven keresztül kevésbé szívj.
2016. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megszoksz vagy megszöksz. Utóbbi alatt azt értem, hogy kivonod magadat ebből a kultúrából, és igyekszel olyanokkal kapcsolatot tartani, akik nem a közönséges mainstreamet képviselik. Akkor mást látsz a világból, és talán elhiszed, hogy mégsem olyan, amit leírsz.
2016. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát te beteg egy ember vagy ,b🅰szd meg.
2016. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kihez beszéljek mainapság? - A testvérek gonoszak s a barátokat nem lehet szeretni.


Kihez beszéljek mainapság? - Mindenki kapzsi és az emberek egymást megrabolják.


Kihez beszéljek mainapság? - A józanság elveszett és az arcátlanság lett úrrá.


Kihez beszéljek mainapság? - Aki elégedettnek látszik, az komisz, a jóságot pedig elhanyagolják.


Kihez beszéljek mainapság? - A tegnapra már senki sem emlékszik és senki sem hálálja meg, ha vele jót tettek.


Kihez beszéljek mainapság? - Arcát mindenki elfedi és ábrázatukat egymás elõl eltakarják.


Kihez beszéljek mainapság? - Az emberek mohók, s akire az ember számít, annak nincs szíve.


Kihez beszéljek mainapság? - Nincsen többé igazságos ember, a földön a gonoszak uralkodnak.


Kihez beszéljek mainapság? - Az országot a bûn árasztotta el, s ez határtalan, határtalan.


Ez a szöveg 5000 éve íródott, így a problémák változatlannak mondhatóak:)

Ha problémát keresel, problémát találsz. Ha megoldást keresel, akor megoldást találsz.

2020. szept. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!