Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem beszélő autista, az...

Aki nem beszélő autista, az képes lenne beszélni, ha nagyon megerőltetné magát?

Figyelt kérdés

Van egy unokatesóm, aki autista, és egész életében szinte soha nem beszélt rendesen. Néha, ha nagyon nyaggatjuk, elmotyog egy-egy szót, de egyébként soha. 35 éves, az ő családja és az enyém a születésem óta rendszeresen járkál egymáshoz vendégségbe, de még soha életemben nem hallottam őt rendes hangerőn beszélni.

Én is autista vagyok, de én beszélek rendesen, a hivatás is, amit szeretnék majd magamnak, olyan féle, amiben rengeteget kell beszélnem. Mondjuk úgy spontán legtöbbször nem szeretek beszélgetni, de azért válaszolok, ha kérdeznek, meg ha nagyon muszáj, részt veszek beszélgetésekben. Én autistaként elég sok mindent értek a viselkedésében, amit a többi családtagunk nem, de még nekem is nehéz felfogni azt, hogy miért nem beszél. Esetleg ha van itt olyan, aki nem beszélő autista, az meg tudná velem osztani a véleményét erről a témáról? Ti szeretnétek beszélni, csak valami belül meggátol benne? Vagy egyáltalán nem is éreztek késztetést rá?



2016. szept. 23. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
Én ugyan nem vagyok autista, de az autisták egy nagy része értelmi sérült is. Ők nem hinném, hogy képesek a beszédre. Az enyhébbeknél előfordulhat, ha nem sérült a beszédközpont az agyban.
2016. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
38%

Szerintem nekik a beszéd, mint kommunikációs eszköz hiányyzik az eszköztárukból. Általában teljesen épek a hangképző szerveik, az agyi beszédközpontjukkal sincs baj, a zűr ott kezdődik, hogy sokan egyszerűen nem jutnak el odáig fejlesztés nélkül, hogy miért is jó az, ha valaki beszél. A te rokonod is "motyog", ha ráerőltetik, de mivel nem érti a jelentőségét, feleslegesnek tartja, nem beszél.

Én is autista vagyok (aspergeres), kb. másfél éves koromtól kezdve megállás nélkül szövegelek ha a kedvenc témáimról van szó, ennek ellenére volt egy időszak az iskolában, amikor nem szólaltam meg, illetve ha idegenekkel kell kommunikálnom, akkor legszívesebben bebújnék a szekrénybe. De előadni szeretek, ehhez kapcsolódik a leendő munkám is. Imsrős auti gyerek 4 éves koráig egy kukkot sem szólt, majd szép összetett mondatban közölte, hogy eltört a játéka és mivel anélkül nem tud aludni, legyenek szívesek és vegyenek neki egy újat. Szóval amíg nem volt rá szüksége, addig nem beszélt. Ezek után amikor nálam volt, bekeményítettem, hiába hozta nekem a kártyát, hogy "játék" vagy "mese", addig nem teljesítettem a kérést, míg ki nem mondta. Most 7 éves és be nem áll a szája, főleg ha buszokról van szó.

2016. okt. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!