Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az ideális alvási időszakot...

Mi az ideális alvási időszakotok (mettől meddig), hány óra alvás után érzitek magatokat kipihentnek, és hétköznap, illetve hétvégén mennyi időt tudtok aludni?

Figyelt kérdés
2016. okt. 1. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem valamivel 8 óra fölött lehet a mennyiség. Ha kevesebbet alszok, akkor az megérzem a hangulatomon. Amúgy elég vidám vagyok és könnyed, de ha nem pihenek, akkor érzek magamban egy kis feszülést.


Amúgy meg a munka eléggé meghatározza. Ha az nem lenne, akkor szerintem én fél tíz felé kelnék és 1 körül feküdnék.

2016. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8 óra lehet nagyjából. Ha sokkal többet alszom, az se jó, még álmosabb, kábább leszek. Na mondjuk ilyen nagyon ritkán fordul elő. Ha 23-24 óra felé fekszem, reggel 8 körül kellene kelni, az lenne az ideális nekem. Hétköznap kb. 23kor fekszem, és 6kor kelek. Viszont ez érezhetően kevés, főleg hogy elég rossz alvó is vagyok, sokszor éjszaka is felébredek. Hétvégén picit később kelek, inkább 7-8 között, de a délig alvás nem megy nekem :).
2016. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem éjszakai alvásból 6-7 óra elég, utána felébredek. Majd délután szükségem lenne még kb másfél órára. Persze ez ritkán adatik meg.
2016. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok. amúgy ilyenkor mint most van nagyon szeretek aludni. süt be ez az őszi nap és nagyon nyugi van. amúgy nem tudok fényben, de ilyenkor igen.
2016. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10-12 óra alvásra van szükségem hogy normálisan tudjak viselkedni, tudjak koncentrálni. Hétvégén 12 órát alszom, hétköznap 8-10, vasárnap este pedig nem szoktam aludni, csak fekszek az ágyban amíg reggel nem lesz.
2016. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden nap 22-23 òra között alszom el ès 6.30kor kelek.

Sosem vagyok kipihent.

2016. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hátköznap amennyit tudok, kb 8 óra, nem elég, egész nap kb. alszom. Hétvégén ~15 órát alszom, ez úgy nagyjából elég. Persze ez néha 12, néha 17, de mindegy. Hiperszomniám van.
2016. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem éjféltől 9-ig az ideális, általában ennyit is alszom. Néha eltolódik pár órával. 6 ór alvás is elég ahhoz, hogy utána rendesen végigcsináljam a napot, 4,5 óra ahhoz, hogy egy délutáni szundival rendben legyek, és 3 óra ahhoz, hogy ne legyek fizikailag rosszul attól, hogy fel kell kelni.
2016. okt. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát 10-11-kor szoktam lefeküdni, aludni,meddig az változó.

7-8 órától is aránylag kipihentnek érzem magam,hétköznap ennyit szoktam aludni,hétvégén van hogy 1-től délig is,ha nincs semmi dolgom. :D

2016. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!