Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a szokás, hogy mindent/m...

Mi ez a szokás, hogy mindent/mindenkit a proli jelzővel illetnek egyesek?

Figyelt kérdés
Itt olvasgatva tapasztaltam, hogy kollektív módon mindenkit proliznak aki panelban lakik/ nincsen diplomája. Ezek megszokott dolgok, de van aki a képregényeket, videójátékokat és egyéb szórakoztató ipari termékeket is pl. South Park, válogatás nélkül proli dolgoknak mondják. Egy itteni emberke egyszer még a barackos joghurtot is leprolizta... Ez miért jó?
2016. okt. 10. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
beképzelt parasztok véleményével nem kell foglalkozni.
2016. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Az én olvasatomban a proli az, aki bár semmilyen végzettséget nem szerzett, az életben egy komoly munkája nem volt, egy könyvet el nem olvasott, még is folyton okoskodik. A proli az olyan, hogy elmegy az orvoshoz, meghallgatja, majd kijön, és közli a másik prolival, hogy az orvos hülye, mert ő olvasta a neten, hogy ez nem így van. Tehát vitába száll valakivel, aki hat évig egyetemre járt, majd 4-5 évig szakvizsgázott, és ez csak egy példa. A proli mindig mindent jobban akar tudni. Lehetsz te elismert, és végzettséggel rendelkező szakértője valaminek, mit sem érsz ezzel, mert a proli úgy is jobban fogja tudni nálad. A prolik azonban azt elfelejtik, hogy egyelőre még az értelmiség vezeti ezt a Világot, és az ég kíméljen meg minket attól, hogy a prolik kezébe jusson a hatalom.


Én egyébként azt csinálnám velük, hogy kiraknám őket egy lakatlan szigetre, aztán megnézném, hogy ott mire mennek a nagy okoskodásukkal. Képesek volnának-e gyógyítani, építeni, tervezni, alkotni, kutatni, vizsgálni, felfedezni, stb. De gyanítom, hogy csak simán kinyírnák egymást, rövid idő alatt.

2016. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ezt a szót használni, és lehet, vkinek piszkálja a csőrét. Azt mondjuk hozzátenném, hogy azért akkora hülye nem vagyok, hogy MINDEN könnyebb szórakozást vagy a barackos joghurtot leprolizzam... de vannak olyan tevékenységek, amit annak tartok. Ugye nagyjából az emberek ugyanazt a típust tartják prolinak - munkanélküli vagy aljamunkát végző, tanulatlan, kifejezetten buta, illemet nem ismerő városi embert. Na most sztem van olyan időtöltés, viselkedés, ami ehhez majdhogynem szervesen hozzátartozik. Szóval én pl. igen, a ValóVilágra, Éjjel Nappal Butapestre (sic), focihuligánkodásra, szotyolaköpködésre, ha ki büszke arra, hogy nem olvas, nem jár színházba, a legaljább diszkómulatós zenére, a gettómagnóra (avagy amikor vki a buszon full hangerőn hallgatja a zenét a telefonjáról).
2016. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es a világot, legalábbis Magyarországot biztosan, a prolik vezetik. Legalábbis én annak nevezném a zseb-Napóleont és társait.

Amúgy én is gyakran használom ezt a szót, de nekem más a fogalma mint amit leírtál. Szerintem senkit nem a származása, az anyagi helyzete, vagy a munkája tesz prolivá(jelenleg én sem éppen "értelmiségi" munkakörben vagyok). Hanem csakis a viselkedése. Ha pl. valakinek a kultúra magasfoka a Valóvilág, meg a celebek, ha valaki egy könyvet nem olvasott életében, ha valaki nem képes udvariasan szólni a többi emberhez, akkor az nekem proli. Egyéni preferenciám szerint prolinak mondom még az ízléstelenül öltözködő embereket(rajzolt "kérdőjel" szemöldök, csicsás műkarom, narancssárga szolis bőr, igénytelen póthaj, ilyesmik).

2016. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom olvassa e még Valaki így 6 nap után.

Persze a barackos joghurtnak semmi köze a dologhoz.

A South Park abszolút nem proli műsor,sőt nagyon is jó,csak a primitív réteg nem érti.

Viszont sajnos akármennyire szépítjük a társadalmat,Mo.80 %-a pr0li.Persze legtöbb esetben a diploma nélküliek ilyenek,de amúgy ma már nem az iskolázottságon múlik az hogy ki a pr0li,hanem a szokásokon,az igényeken,az életfelfogáson múlik.

Az is sajnos tény,hogy a panellakótelepeken fordul elő a legtöbb pr0li,de már szinte minden városrészt kezdenek elárasztani.Vidéken is előfordul,de inkább ott tudatlan gonosz parasztként jelenik meg.

Én úgy vélem,akinek nem inge,nem veszi magára,aki meg pr0li,az próbáljon meg változtatni,és akkor nincsenek ilyen nézeteltérések.

Érdemes a Maslow piramist megnézni,hát sajnos nagyon sokan a legalján vannak.

2016. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valószínű a legtöbb egy öntelt, anyuka/apuka által szrrákényeztetett, rongyrázó közegből való általánosító véglény, na ezekre az egyedekre is kitalálhatnának valamilyen jelzőt, a sima sznob nem elég.

Tipikus példa az ilyenekre a szomszédom kicsifiacskája, apuka sgge alá tolt egy új toyotát, kifizetett neki 2 egyetemet is, az egész lakásuk úgy néz ki belülről, hogy a hányinger kerülget a sznobériától, sehol egy könyv, festmény, bármi olyan, ami egy nyitottabb világképet sugallhat.

És ezek borzalom módon lenéznek mindenkit, persze minket is, ha meg régebben elkezdtem beszélgetni velük valamiről, nagyon hamar idegesek lettek, mert hozzá nem tudtak szólni semmihez.

Na az ilyen férgek proliznak folyton, ezek a mindenkin taposó, öntelt, beképzelt, pökhendi szaralakok.

2-eske, azért mert valaki egyetemre járt orvos, nem biztos, hogy tud is valamit, sőt, sok esetben bebizonyosodik, hogy kb úgy hülye az egész szakmájához, ahogy van. És rendszerint a betegek a legjobb hipochonderek, nyilván ha van valakinek egy baja, valószínű jobban benne van, meg utánanéz, mint egy unott, embergyűlölő dokika, aki ha hazamegy, minden mást csinál, csak ne kelljen a munkájával foglalkozni. Továbbképzésről hallani sem akar.

2017. ápr. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!