Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti gyerekeitek oszályaban...

A ti gyerekeitek oszályaban szokás, hogy a tanítónéni sorban végigkérdez mindenkit, hogy mit kapott mikulásra, karácsonyra?

Figyelt kérdés
Tisztán bennem maradt az emlék, hogy hogy utáltam, mikor kisiskolás koromban végigkérdezte a tanítónéni, hogy ki mit kapott. Nem voltunk nagyon szegények, de se gazdagok, mindig volt ajándék, bár nem sok. Emlékszem, hogy néhány osztálytársam sokkal több ajándékot kapott és én szégyeltem elmondani, hogy csak 1 barbit kaptam pl. Volt olyan gyerek az osztályban, aki nem is kapott semmit, és meg is mondta, hogy ő nem kapott, mert nincs az anyukájának pénze. Meg pl nálunk mikulásra nem volt divat csak édességet, gyümölcsöt kapni, sose kaptam mikulásra játékot pl. Ugye nem csinálják mostanában már ezt a tanítónők? Az is ugyanilyen volt, mikor ősszel végigkérdezték, hogy ki hol volt nyaralni... persze, mi általában sehol sem voltunk, vagy néha Balatonon és annyi. Tudom, hogy a gyerekek tanítónéni nékül is megkérdezgetik egymást, vagy eldicsekednek, de ez szerintem nagyon nem megfelelő egy pedagógustól, hogy még kiélezze az anyagi különbségeket a gyerekek között, és széndékosan rossz érzést keltsen azokban a gyerekekben, akiknek nem jutott annyi ajandék.
2015. nov. 28. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is emlékszek erre és nem volt jó. Ráadásul egyszer csak eljutottam külföldre (rokonok hívtak meg, csak az utat kellett fizetnünk, minden mást ők álltak ott) és alig vártam h végre engem is felszólítsanak és amikor elmondtam, nem is kérdezett a tanár semmit, bezzeg az osztálytársat, aki minden évben vmilyen szuper tengerparti nyaraláson volt, azt kikérdezte részletesen, mint mindig. Pedig én olyan országban voltam, ahol addig még senki sem, tehát az lett volna az érdekes, hogy ott milyen, nem a pálmafás tengerpartot végighallgatni huszadszor.

Az ilyenekben talán az egyetlen értelmes feladat, hogy mindenki rajzolja le a legjobb nyári emlékét és akkor lehet a labdázás apával a kertben is, lehet azt többre értékelte a gyerek, mint hogy látta az Eiffel-tornyot.

2015. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Két közeli rokonom tanár, mind a ketten alsó tagozatban.

A nyári élményekről írnak fogalmazást szeptemberben, azt hiszen negyedikben. De ezt csak ők olvassák el, nem kapnak rá jegyet a gyerekek. A helyesírást és az egyéb nyelvtani dolgokat figyelik egyébként.


A karácsonyi szünet után nincs ilyen, és nem is kérdezik meg a gyerekeket hogy mit kaptak.

2015. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is emlékszem ilyenre. Nálunk szóban volt. Körbementünk és mindenki elmesélte miket kapott. Én is utaltam.
2015. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen. Szerintem azóta is csinálják, hiszen még bőven tanítanak az én volt tanáraim.

Nagyon nem szerettem, én se tudtam soha mit mesélni. Előre rettegtem, hogy megint szégyenkeznem kell az osztály előtt.

Kitűnő tanuló voltam egyébként, de amúgy se nagyon társasági, inkább visszahúzódó. De ez egyáltalán nem segített az önbecsülésemnek.

Jártam általános- és, középiskolába és gimnáziumba is. Mindenhol ez volt a gyakorlat...

Pedagógusi ambícióim vannak és már volt pár ezzel kapcsolatos órám, nem is értem, hogy nem látják, hogy ez megalázó lehet egyes gyerekek számára.

2015. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Én (is) pedagógusnak tanulok, de már előre tudom, hogy bármivel is tömik majd meg a fejem az egyetemen a későbbiekben (is), minden ilyen konfliktus- és kellemetlenséggeneráló gyakorlatot mellőzni fogok a gyakorlatban. Sokkal több értelmét látom akár már csak fogalmazásnál is egy olyan téma köré építeni, mint pl. "Karácsony - avagy milyen pénzzel nem megvehető dologért vagy a leghálásabb a szüleidnek?" Szerintem egy pedagógus ilyen észrevétlen, apró erkölcsi löketekkel tehet a legtöbbet a gyerekek fejlődéséért, amik a tudtuk nélkül is rávilágítanak a számukra valóban értékes dolgokra, és nem azzal, hogy teret enged apuci pici fia/lánya rongyrázásának.
2015. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos most is ez van. Oviban biztosan, mert a lányom csoportjába is mindig végigkérdezik a gyerekeket, meg le is rajzoltatjak hol nyaraltak, mit kaptak, sőt azt is hogy mit szeretnének.

Szerintem ennek az a célja, hogy ilyenkor legyen egy téma a suliban/oviban amivel foglalkozzanak. És nem mellékesen az is, hogy felmérjék a szülők anyagi helyzetet, vagy hogy ki mivel halmozza el a gyereket, vagy nem halmozza. Ebből sok következtetést levonnak.

2015. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi helyzethez semmi közük szerintem a pedagógusoknak, de ha már annyira akarják ruhából/kocsiból is fel lehet mérni hasonló módon...

A karácsonyi témakör is ad ezer más lehetőséget, de ha csak a rajzolás/fogalmazás a cél, miért nem lehet azt mondani, hogy rajzold le mit csináltál a szünetben ahelyett hogy rajzold le mit kaptál?

Már a szülők foglalkozása is szerintem túl sok, mi közük hozzá?

Emlékszem h egyszer ez volt a téma és egyik osztálytársam, mikor rá került a sor félve mondta h anyukája vulkanizáló.

Mindenki el volt ragadtatva, hogy huhh vulkánokkal foglalkozik meg minden, aztán szegény gyerek félve, pityeregve fejtette ki, hogy valójában az egy segédmunka a gumigyárban.

Nyilván nem szégyellnivaló az hogy az édesanyja mit dolgozik, de elég rosszul jött ki, hogy mindenki elhalmozta kérdésekkel aztán nagyot csalódtak, sokáig ugratták még vele szegényt.

2015. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez a másik, én se szerettem azt sem mikor megkérdezték, hogy kinek mivel foglalkoznak a szülei. Nem szivesen mondtam, hogy egyszerű gyári munkások. Persze, felnőtt fejjel tudom, hogy nem szégyen az, de gyerekként mégis másképp gondoltam...
2015. nov. 28. 17:08
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Az én lányom ovis. Ők minden hétfőn körbeülnek, körbeadnak egy játékot (mint egy stafétabotot) és akinél éppen van, az elmeséli mi történt vele a hétvégén. Ezt egy szülő nagyon ellenezte, ezért az óvónő a szülőin elmondta hogy őt nem az érdekli, hogy ki megy minden hétvégén Állatkertbe és vacsorázik utána a Gundelban, hanem hogy ezt a gyerek hogy meséli el. Meg az is fontos, hogy a gyerekek figyeljenek egymásra, megtanulják hogy nem vágunk egymás szavába stb.


A gyerekeknek meg kell tanulniuk beszélgetni (is), ez nem velünk született képesség. Ez azzal kezdődik, hogy elmesélik a velük történt dolgokat.

2015. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
De ők ezt csak jo szándékból csinálják! Amugy a 9.-nek adok igazat
2015. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!