Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nők! Ért titeket valaha...

Nők! Ért titeket valaha bármilyen hátrányos megkülönböztetés a nemetek miatt?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Mindennap átélem szinte, mert férfiakkal dolgozzom együtt.
2016. okt. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Tavaly állásinterjún konkrétan megkérdezték mikor szeretnék gyereket vállalni-nem is vettek fel, mert 33éves vagyok.. ez elég hátrányos megkülönböztetés, mert egy 33éves férfitól nem kérdeznek ilyen kérdéseket az állásinterjú során. De még sorolhatnám, pl.: kezdő munkavállalóként bekerültem férfiak közé és hát hogy is mondjam, a gyakornok lányok már terhesen hagyták abba a munkájukat, én határozottan elutasítottam a közeledésüket és erre az egyik: "ha nem leszel vmelyikőnk barátnője akkor itt nem kapsz munkát ennél a cégnél" és lám lám nem is kaptam határozatlan idejű szerződést ott, de nem bánon így visszanézve. A nők akik ott dolgoztak ténylegesen beházasodtak a melóhelyre, vagy épp szerető volt az egyik, ami nálam nem fér bele.Még sorolhatnám, van jó pár sztorim. De legalább most már jó melóhelyem van.
2016. okt. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen, hercegnő ruhába akartak öltöztetni egy alsós szülinapi bulin meg babákat kaptam amikor az öcsém király legókat>:c De mondjuk ez rég volt, mostanság nem igazán:D
2016. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Férfiként is ért már.

Nálunk nőket előbb vesznek fel, és külön jutalom is jár nekik.


De másik munkahelyen volt a legjobb. Feljelentett valaki szexuális zaklatásért, mert előre engedtem az ajtóban. Szerinte csak stírőlni akartam hátulról.

2016. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Igen. De minden egyes alkalommal kiálltam magamért.


Szexista kérdés az állásinterjún? Felhívtam a figyelmet arra, hogy az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordulok, majd megtettem.


Lenéző hozzáállás a nemem miatt? Rávilágítok a nevetséges voltára.


Ha mi nem kaparjuk ki magunknak a gesztenyét és nem koppintunk a tuskók (nem a férfiak, az agyatlan férfiak) orrára, akkor senki nem fog.

2016. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Rengeteg.


Munkakeresésnél a mikor akarsz szülni és a kivágy a beteg gyerekre alap.


Volt, hogy simán elvárták, hogy én takarítsam az irodát, mert az női munka. De a pasik koszolták össze.


Az is alap, hogy nekem böffenti oda a főnök, hogy főzzek egy kávét és vigyem be, ha vendégeket fogad.


Most majd meglepetés éri, mert jövő hónapban beadom a felmondásom. Beindult a vállalkozásom, meg fogok élni belőle kényelmesen. :)


A rendszeres beszólogatást, buszon dörgölőzést, és társait meg se említem. :(

2016. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Dejó, mindenkit pontozzunk le :)
2016. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
én sem értem mi ez a lepontozás? az őszinte véleményemet írom le és erre meg vki hímsoviniszta lepontoz? great, megint nem lepődtem meg. LOOL
2016. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Volt már jó pár.

A legfrissebb: a tesitanár kiküld minket szabadprogramra, ő még valamit csinál bent. Már nagyban fociztunk (összes fiú és lányok kb háromnegyede), amikor kijött, odajött hozzánk, és értetlenkedve/dühösen kérdi, hogy miért focizunk mi lányok (?!), hogy jaj, így, meg úgy, pff, aztán elhajtott minket onnan tollaslabdázni meg tingli-tangli kiütőzni.


De már fiúkat is bæsztættak csak a nemük miatt. Egy volt rajztanárunk utálta a fiúkat (azaz, mindenkit, de a fiúkat végképp) és mindig rossz jegyeket adott nekik. Hiába volt egy csomó munkájuk megfelelő/szép/igényesebb/jobb, mint egyes lányoké.

2016. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Állásinterjún nyíltan megmondták, ha szeretnék még gyereket, akkor nem tudnak felvenni, mert nekik az úgy nem buli.

Egyébként csak az általános füttyögés meg beszólogatás alkalmanként az utcán, de ezeket meg se hallom.

2016. okt. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!