Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ért valaha hátrányos megkülönb...

Ért valaha hátrányos megkülönböztetés amiatt, hogy nem vagy megkeresztelve?

Figyelt kérdés

30 elmúltam. Egy időben gondolkoztam rajta, hogy így felnőtt fejjel végigcsinálom.

Igazából soha nem neveltek vallásosnak, nem jártunk templomba, így nem hiányzik az életemből. Mivel a párom sem templomba járós, egyházi esküvőnk nem is lenne, ha lesz egyáltalán, papír nélkül is megvagyunk sok éve.

Most eszembe jutott újra a téma, és azon gondolkozom, mi lenne más, érdemes-e megcsinálni.

Egyetlen egyszer volt ebből kellemetlenségem, a legjobb barátnőm esküvői tanúja voltam, aki azt mondta a templomiról, ott semmi dolgom nem lesz. Ott ért meglepetésként, hogy ugyanúgy ki kell állnom az ifjú pár mellé, mint a városházán, és gyertyát kell tartani, stb.

Az oltár mögött a pap felvette a 2 tanú adatait is, és kérdezte a vallásunkat. Én mondtam, hogy pogány vagyok, erre mondta, hogy ne így mondjam, de már nem emlékszem, mit kellene mondanom helyette. Szóval ennyi, ha nem megyek templomba, akkor nem szól rám senki.



2015. júl. 17. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ért soha semmilyen megkülönböztetés. De nem is vagyok vallásos.
2015. júl. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok megkeresztelve.Nekem csak vallásos emberek mondták azt, hogy milyen hitetlen, és bunkó vagyok, mert nem vagyok vallásos, és nem vagyok megkeresztelve..
2015. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszer volt egy pasim, nah neki a családja nagyon vallásos volt, egyedül ott volt nagy agybaj. Sehol máshol.
2015. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy felkértek most keresztszülőnek, és mondta a pap, hogy nem lehetek keresztszülő, mert nem vagyok megkeresztelve.
2015. júl. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok- egyházi esküvőd lehet attól még hogy nem vagy megkeresztelve, ha a párod meg van keresztelve. Nekem volt egyházi esküvőm, úgyhogy a férjem aláírt egy papírt.
2015. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hogyne.

de nem bánom.

szintén esküvői tanúnak kellett volna lennem, de udvariasan visszautasítottam, hogy az én vallásommal keresztény templomba nem mehetek be.

a barátom (gyerekkori, az ő esküvője forgott szóban) csak erősködött.

aztán borult a bili, mikor a család bigott vallásos tagjai előtt kiderült, milyen vallásom van.

a barátom ezt tudta.

azóta a volt barátom, mert nem vállal fel a családja előtt.

eleinte kicsit bántott, de most már nem érdekel.

az ő dolguk.

(a wicca kultusz híve vagyok, a családommal együtt...)

2015. júl. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
Ha hiszel, akkor keresztelkedj meg, ha nem hiszel Istenben, akkor csak képmutatás lenne. Ha viszont hiszel, akkor rengeteget jelent. Azonkívül, hogy ad egy lelki pluszt, az üdvösséghez segít hozzá. A Biblia írja, hogy "aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül".
2023. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!