Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez nem túl sok temetésre?

Ez nem túl sok temetésre?

Figyelt kérdés
Az öcsém papája halt meg, nem nagyon voltam még temetésen nem tudom hogy illik egyáltalán sminkelni, én arra gondoltam hogy vékonyan le púderezem magam,húzok egy vékony tusvonalat egy kis bőrszínű szemhéj festékkel,és valami szolid rúzzsal.Mielőtt jönnek a negatív kommentek nem ez a legnagyobb gondom csak nem szeretnék tiszteletlen lenni.
2016. okt. 17. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Én a rúzst most kihagynám :) Az a tus meg ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor tényleg legyen vékony :)
2016. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a szolid rúzzsal nem a 8km-ről látszó pinkre gondoltál, akkor szerintem igen, ez illik.
2016. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem egyaltalan nem illik temetesre sminkelni, max alapozo+puder, de az is ugy, hogy ne latszodjon
2016. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az öcséd papája az neked ki?
2016. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Nekem Anyukám halt meg, nemsokára lesz a temetés, és fogok sminkelni, ahogy mindig. Ha lesírom, hát lesírom. Tudom, hogy ő sem örülne annak, ha eljátszanék valami természetellenes szerepet. Azon is kiakadna, hogy vettem fekete ruhát. (Nem volt egy darab feketém sem.)


Én úgy vagyok vele, hogy a legrosszabb dolog életemben már megtörtént. Innentől nem érdekel, ki mit mond, szól. Van bennem egy normális hozzáállás, hogy ne bántsak meg másokat. Az, hogy piti dolgok másokat megbotránkoztatnak, nem az én hibám. Ha valaki azért jön az édesanyám temetésére, hogy a sminkemen csámcsogjon, az menjen haza Mónika showt nézni.

2016. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értek a sminkekhez, rajtam ugyanúgy semmi volt, mint mindig, de véleményem azért van.

Szerintem sminkelj úgy, ahogy normálisan szoktál, ha valami komoly helyre mész (kivéve, ha ilyenkor is vadabbul sminkelsz). Nyilván az ember nem bulis meg csillogós sminket használ ilyenkor, ez minden normális embernek egyértelmű. De egy szolid smink, szolid rúzs igazán nem lehet probléma.

Még azt is megkockáztatom, hogy ha máskor sminkelsz, akkor a halottnak is megadhatod azt a tiszteletet, hogy felöltözöl és ízlésesen, de kifested magad. Persze lehet máshogy is nézni és biztos vannak kultúrák vagy voltak idők, ahol temetéskor pont rosszul kellett kinézni (legalább az özvegynek, de ki tudja?). Sokféle felfogást el tudok képzelni, de a mi kultúránkban nem lehet gond egy szolid sminkkel, max. egyes intoleránsabb csoportokban.

2016. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!