Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Név változtatás?

Név változtatás?

Figyelt kérdés

Megszeretném változtatni a nevem, a vezetéknevemet teljesen illetve, az egyik keresztnevemet is levetetném. Ez saccra mennyibe kerülhet? Ne igazán találtam egy árat, de akinek van tapasztalata milyen nagyságrendben kell gondolkodni 10-20 vagy akár jóval nagyobb összegben?


Illetve nektek a Fehér vagy a Lázár, mint vezetéknév a szimpatikusabb?

Előre is kösz minden ÉRTELMES választ!



2016. okt. 18. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Fehér szimpatikusabb.
2016. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fehér.
2016. okt. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem egyformán jó mindkét vezetéknév, de ha tudnám hozzá a keresztnevet, könnyebb lenne megmondani, hogy melyikkel hangozna jobban. Az árról sajnos nem tudok semmit, de egy volt kolleganőm változtatott nevet, gyorsan megvolt.
2016. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Most változtattam a születési utónevemen. 10ezer forint illetékbélyegben leróva. Második alkalommal már 60ezer.
2016. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen mostmár én is rákérdeztem 10 ezer FT az első, ha nem fogadják el 50ezer legalábbis, de egyébként a papíron az áll, hogy ha a megváltoztatott nevet akarod újra megváltoztatni akkor 50 tehát, ha nem fogadják el akkor elvileg megint 10ezer szerintem rosszul mondta az anyakönyv vezető, nem hiszem hogy a központi nyomtatványon lenne rosszul feltüntetve és persze az iratok átirattatása, de ott a jórészt a jogsi, az útlevél és a bankkártya húzza a legtöbbet a többi. elentéktelen.
2016. okt. 29. 20:42
 6/10 A kérdező kommentje:
jelentéktelen*
2016. okt. 29. 20:43
 7/10 anonim ***** válasza:

én is most estem át rajta, és én is vacilláltam, hogy most mikor 50 ezer, de szerintem is csak akkor, ha már sikerült és megint meg akarod változatni.

Nagyon sokat segítene ha mondanál egy keresztnevet. így elég nehéz választani. de hasraütésre Lázár.

2016. nov. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ja am jogsi, személyi, lakcím ingyenes január óta. az útlevelet én addig nem fogom lecserélni, amíg le nem jár. Csak ezt észben kell tartani, ha EU-n kívülre akar utazni az ember...

a bankkártya pénzbe kerül? :O mégis mennyibe? (én nem otthon élek, itt ingyen van)

2016. nov. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
keresztnév igazából nem lényeg, semlegesen hangzik mind 2vel. Már azóta döntöttem, hogy Lázár marad, az az egy érv szólt ellene hogy van ilyen hírhedten közutálatnak örvendő politikus, de ilyen alapon minden névben lesz valami kivetni való, butaság lenne más mellett döntenem csak egy életen át kell viselnem és akár majd a gyerekeimnek is. A fehér pedig hamarabb lehet szóviccek áldozata mivel önmagában is értelmes szó.
2016. nov. 11. 16:27
 10/10 anonim ***** válasza:

helyes, szerintem se érdekeljen, azért nem mondjuk egy Gyurcsány vagy Habony szerű ritka névről van szó, a legtöbb embernek nem ő fog eszébe jutni róla :)

sok sikert a procedúrával!

2016. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!