Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Spanyol nyelv tanulás?

Spanyol nyelv tanulás?

Figyelt kérdés

Hali mindenki !:) Meg szeretnék tanulni spanyolul hogy majd később ki tudjak menni spanyol országba, hisz láttam róla képeket, stb... És eléggé tetszik ! Az mondjuk nem számít hogy angolul kell megtanulnom a Spanyolt hisz már nagyjából Haladó szintűnek mondhatnám magam (Ettől függetlenül csak tudok alap szinten angolul) . 15/F

Válaszokat előre is köszönöm !:)



2016. okt. 20. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

A spanyol nehéz nyelv ám. Ha tényleg komolyan gondolod, akkor lehet érdemesebb lenne egy tanárt keresni, hogy intenzívebben haladj. Másrészt pedig ha az angol megy, akkor vannak szavak, melyek jelentését ki lehet következtetni ez alapján, hisz mindkét nyelv alapja a latin.

Én tanulok spanyolt, de tényleg kell hozzá egy kis segítség!

2016. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy nehéz de azért nem akarnám feladni :) Mondjuk köszi a választ, így legalább mondjuk tudom hogy nehéz lesz ám megtanulni (zöld pacsi)
2016. okt. 20. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes, én beszélek spanyolul és angolul is, de a spanyolt sokkal könnyebb volt megtanulnom. Jó ötlet amúgy, hogy meg akarod tanulni, nagyon szép nyelv és hasznos is. Az első válaszolónak nincs igaza abban, hogy mindkét nyelv alapja a latin lenne, hiszen a spanyol latin nyelv, az angol viszont germán eredetű - a modern angolban valóban rengeteg a latin befolyás, de ettől még strukturálisan teljesen más, mint a latin nyelvek.

Jó, ha önszorgalomból bújod az olyan appokat, mint a Duolingo, de komolyabb szintű nyelvtanuláshoz, főleg az elején, szerintem is gondolkozz magántanárban, ha vna rá lehetőséged. Ha budapesti vagy vagy egyetemvárosban laksz, akkor érdemes a bölcsész egyetemeken körbenézni hirdetések után, rengetegen vállalnak korrepetálást olcsóbban a piaci átlagnál.

2016. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lakom budapesten, sőt még csak Magyarországon sem XD (Románia) De attól még magyar vagyok :3 Majd próbálok keresni Spanyol tanárokat, remélem találok !:D Köszönöm a 3. válaszolónak is, Zöld pacsi !
2016. okt. 20. 15:54
 5/6 anonim válasza:
Ma már szerintem nem probléma, hogy hol laksz - sokan tanítanak skype-on keresztül spanyolt.
2016. okt. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:)
2016. okt. 21. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!