Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Forduljak szakemberhez, vagy...

Forduljak szakemberhez, vagy hogyan kerüljek ki ebből az állapotból? (tanulás)

Figyelt kérdés

17 éves (lány) vagyok, most 11. Osztályos egy elég jó hírű, kemény gimnáziumban. Eldöntöttem már általános iskola első osztályában hogy én márpedig ügyvéd leszek, idáig azért tanultam. Most viszont úgy érzem minden erőm elfogyott, nem tudok tanulni, kevés vagyok ehhez a gimnáziumhoz (is), nemhogy egy egyetemhez, éjszakákat sírok át és a suliban nem tudok koncentrálni, ha bárki megkérdezi mi szeretnék lenni letagadom mert tudom hogy buta vagyok hozzá, és gyakran elsírom magam. Jó, kb.minden nap az iskolában eltűnök a wcbe hogy senki ne lássa hogy sírnom kell egy-egy matek után, bánt hogy mindenki jobb nálam, egyszerűen utálom magam e-miatt. Úgy érzem hogy mindenki butának tart és hogy kinevetnek, pedig tudom hogy bem így van. Úgy érzem hogy nincsenek barátaim, pedig tudom hogy vannak, de mégis állandóan az az érzésem hogy teljesen egyedül vagyok, és még tanulni sem tudok. Folyton eszembe jut hogy már csak egy év és mindennek vége, nem fognak sehová felvenni és céltalan lesz az életem. Tudom hogy ez nem normális de már tényleg nem bírom. Állandóan minden dogánál bestresszelek és elrontom, ami miatt az önbizalmam mégjobban leereszt, és még itthon is megkapom hogy "MIÉRT NEM TANULSZ?"...szeptember óta minden nap hajnali 4ig magoltam, próbálkoztam, gyakoroltam...de nem ment. Nem lett jó, és nem használ. Nem tudom mit tegyek, senki nem ért meg és lustának tartanak, pedig mindent megteszek...

Már egy csomó tanulós tippet elolvastam stb , de semmi.

Valaki esetleg tudja, hogy mitől lehetnék csak egy kicsit jobb, és mitől lehetnék erősebb?

Köszönöm!


2016. okt. 23. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Erős a gimi sok a bevágnivaló meg a követelmény ami nem egyértelmű sem használható későbbiekben . Válts sulit ,van több iskola is , a szakmát bárhogyan megszerezheted .
2016. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Persze, minden nap hajnali négyig. :D Miért kell hazudni? Nem elég annyit írni, hogy minden nap annyit tanultál amennyit az időd engedett? Sokkal hihetőbb lenne..


Amúgy nem kell sírnod. Jogi pályához nem kell a matek, és az érettséginél is elég 2 tantárgyra ráhajtanod. Duplázós módszerrel is simán bent vagy államin.

(ui: Előre jelzem, hogy kutya fa$za a gimis mennyiség, és nehézség az egyetemhez képest. Mármint ha az anyag mennyiségén problémázol készülj fel, hogy főleg jogi szakon 1 zh anya annyi, mint 5x az érettségi. :D

2016. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hazudtam. Nyilván nem egyhuzamban, meg van hogy bealszok valamikor, de hidd el, nem hazudni járok ide hanem esetleg valami kis segítségért. :) de köszönöm
2016. okt. 23. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt még nem jutott eszedbe, hogy azért nem tudsz teljesíteni, mert hajnali négyig fent vagy? Az alváshiány nagyon károsan hat az agyműködésre, tehát az erőlködés önmagában semmit sem ér, ha nem megfelelő körülmények között csinálod. Olyan mintha házat akarnál építeni de nem lenne alapod, csak a levegőbe pakolnád a téglákat.

Amúgy meg tudom, hogy nagyon nehez lehet ezt most elhinni, meg mindenki ezt sulykolja beléd, de a gimnázium nem a világ vége. Igen, hasznos ha össze tudsz ott szedni némi tudást, de az érettségit BÁRMIKOR, BÁRMENNYISZER meg tudod ismételni, és ha jól sikerült akkor duplázhatsz és senkit sem fog érdekelni milyen jegyeid voltak. Amikor túl leszel rajta, majd rájössz, hogy tök lényegtelen ügy volt. A lelki békéd sokkal fontosabb mint egy flancos gimi, úgyhogy én a helyedben inkább arra koncentrálnék, hogy lelkileg helyrerázódjak. Ja és egyáltalán nem muszáj ügyvédnek lenned, ennyi idő alatt sok dolog változhat, érdemes lenne más helyeken is körülnézni.

2016. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy nem kötelező azonnal továbbtanulnod, más országokban egyenesen szokás, hogy 1 évet kihagynak, és közben más hasznos tevékenységet végeznek... És nem muszáj azonnal megtalálni a hivatásod. Elvégezhetsz egy könnyebb szakot is, vagy egy szakmát, vagy többet is miközben az utadat keresed. Az én csoportomban pl több 30 feletti személy is van.
2016. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egyedül nem megy, akkor kérd meg a szüleidet, hogyha bírjátok anyagilag, hogy járhass korrepetálásra. Ha nincs rá fedezet, akkor esetleg kérd meg az egyik osztálytársadat, hogy segítsen (vagy többen összeülhettek órák után és tanulhattok közösen, akkor azt is látod, hogy tényleg kevesebbet tudsz mint ők, vagy csak úgy érzed).


Ezen kívül aludj többet. Az érettségit, ha nem sikerül, akkor újra írod. Emlékszem, hogy én is agyon aggódtam magam, nem fogadtam meg a tanácsot, mikor mindenki mondta, hogy nincs min izgulni. De ha kell újra mész, és közben tanulod a jogi első éves anyagot, miközben dolgozol vagy nyelvet tanulsz. Úgy tudom, hogy a jogi egyetemet úgyis két fajta ember végzi el: azok, akiknek érzéke van hozzá és azok, akiknek feneke.


És, nézd meg Szirmai Gergely egyetemi lelkesítő beszédét, engem mindig feldob.

2016. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!