Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes folytatnom? Érdekelne...

Érdemes folytatnom? Érdekelne titeket, hogy folytatódik a történet? Vagy nagyon rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdtem egy blogot írni..És elkészült az első bejegyzés.Érdekelne mi a véleményetek róla.Szívesen fogadok hideget-meleget.

A blogom:

[link]


Köszönöm annak aki veszi a fáradságot és elolvassa.Esetleg kritikát is ír! :)



2016. okt. 25. 16:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%
"depreszijos wwok"
2016. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
Teljsen ugyan olyan vagy mint a tobbi 17 eves lany, igy nem valami izgalmas, de miert ne folytatnad?
2016. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen írok véleményt!

Nosss :)

Persze az első bejegyzés alapján nem lehet teljes értékű kritikát írni, szóval magáról a sztoriról nem is mondanék sokat. Nem tudom, hogyan tervezed folytatni, éppen ezért csak annyit mondok, majd mutasd be részletesen a lányt -(nem a külsejére gondolok, hiszent azt már tudjuk) úgy általában az életét, meg az családját/otthonát.

Ja és még valami. Meglepett, hogy ilyen témát választottál -rasszista szülők, roma fiú szerelem - gondolom, tudod, hogy ez elég kényes téma, tehát csak óvatosan :)

A helyesírásoddal nincs különösebb gond- viszont a mondatvégi írásjel után szinte sose tettél szünetet. Erre figyelj!


Amúgy most agyaltam egy sort, vajon hogyan kell helyesen írni azt, hogy "11-edik" - szerintem szerencsésebb ha úgy írod: "tizenegyedik"

De ez csak tipp :)


Sok sikert a blogodhoz!


Ui. ez a füzet-stílus nekem nagyon tetszik!

2016. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Szerintem egész jó lett, folytathatnád. :)
2016. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom hogy vissza fogok nézni, de ha egyben, pár oldalban össze lenne foglalva a történet, elolvastam volna. Egyrészt azért mert épp nincs más dolgom, másrészt azért mert eddig nem tiniblogra hajazó klisét láttam. Modern Romeo és Júlia: Montague és Capulet helyett roma és rasszista családok.



Amin feltétlenül javítanod kellene, az a szöveg szerkesztettsége. Fektess több energiát a dologba, könnyen javítható hibáid vannak: Olyan nincs hogy "..", olyan van hogy "...", és befejezetlen gondolatot, vagy kihagyott mondatot/szövegrészt jelöl, nem hatásszünetként használjuk.

A mondatokat nem csak írásjelekkel, hanem szóközökkel is elválasztjuk.

Ha már írásjelek: A vesszőket inkább tedd ki, minthogy kihagyd őket. A sorszámozással, számnevekkel vannak gondok, és a kötőjeleket sem használod jól.

Ha nem vagy biztos egy szó helyesírásában, akkor három lehetőséged van: Kikerülöd ("11-edik" helyett tizenegyedik), körülírod, vagy a megnézed hogyan kell helyesen írni.


Nagyon őszinte leszek: Első ránézésre nagyon amatőr, igénytelen munka, még ha tapasztalat és tudás hiányában ez nem is a te hibád. Ha nem ez a téma és nem kérsz segítséget hanem egyszerűen rábukkanok, akkor valószínűleg kinyomom.



Ha tényleg komolyan gondolod a blogolósdit és próbálsz javítani a minőségén, akkor a fogalmazási készséged elkerülhetetlenül javul majd. Hozzáteszem, az olvasás sokat segít. Ha írni szeretnél, ideje félrerakni a tiniregényeket, (már ha olvastál ilyeneket) és a kezedbe venni komolyabb műveket. Másold le a formázást, a fogalmazási módszereket, a stílust. Ettől nem "öregesebb" lesz az írásod, hanem érettebb, szebb, érthetőbb. Egyébként is, aki ír, annak illik olvasni. :)

2016. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is egész jó. :) Folytasd! :)
2016. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, hogy ha igazán aratni akarsz akkor valami ütősebb témával kell előállnod. Már bocs, de mintha egy Leiner Laura regényt olvasnék. Ugyanolyan semmitmondó és unalmas. A legfőbb gond, hogy az irományodnak nem igazán van üzenete. Ami van, az pedig olyan hétköznapi. Nagyon kéne bele a kurázsi.
2016. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszokat!

Igen így vissza olvasva tényleg elég unalmas és egysíkú.Ez a blogolástéma lehet nem nekem való.De örülök,hogy vannak pozitív vélemények!

Köszönöm,hogy ennyire őszíntén fogalmaztatok próbálok fejlődni!

2016. okt. 25. 17:03
 9/23 anonim ***** válasza:
52%
Te, de ez a roma fiú is 11-edikes? Most romantikus vagy scifi a műfaj? :)
2016. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes átgondolni miért csinálod. Ha az írás (és az írás gyakorlása) a lényeg, akkor folytasd. Ha nem szeretnél lapos, unalmas történeteket írni, a saját hibáid kijavítani, és fontosabb számodra mások véleménye, akkor hagyd abba.



Mást nem tudok mondani. Valahol el kell kezdeni, a tapasztalatszerzés részt nem tudod átugrani, és senki sem képes (sem elsőre, sem századszorra) olyan történetet írni, ami mindenki számára érdekes.

2016. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!