Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen élmény volt neked az...

Milyen élmény volt neked az első szülésed? Mitől volt jó vagy rossz? Befolyásolta, hogy vállalsz/vállaltál még gyereket?

Figyelt kérdés

2016. márc. 19. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nemrég szültem, apás császármetszés volt. Nekem csodás élmény maradt, eleve így készültünk, és elképesztően szép volt meglátni a kicsinket, a férjem elvághatta a zsinórt, fotózhatott, a mellkasomra tették, néztük a férjemmel. Aztán a közös 3 nap a kórházban együtt, annyit nevettünk a férjemmel, és nevetünk a mai napig is! (2 hetes). Az életünk a szüléssel együtt lett még teljesebb, hálás vagyok a klinikának, hogy ilyen élményszerű volt az egész.


Ennek ellenére a terhesség az, ami befolyásolta, hogy nem szeretnénk újabb babát. Vetélés, súlyos betegség kiderülése (emiatt volt a műtét is és napi egy "csodás" szurit is kaptam), és nagyon nehéz utolsó hetek miatt úgy érzem, többé nem vállalom be. Persze, könnyen beszélek, mert munkaerőpiaci helyzetem miatt sem tehetem meg, hogy szüljek újra, de azért a fő ok a rettegés a terhességtől.:)Meg eleve bizonytalanok voltunk, hogy legyen-e még egy baba valaha (a férjem nem fiatal már).

2016. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy gyereket terveztünk az elejétől fogva. Terhesnek nem szerettem lenni, bár gond nem volt a terhességemmel, csak valamiért nem nekem való műfaj.

A szülésem igazi horrorszülés volt, még a fal is véres volt, aztán a szakma állatorvosi lovaként jöttek megnézni az orvosok, mert ennyi komplikációt egyszerre összeszedni ritkán szoktak, mint amit nekem sikerült.

Fizikailag néhány hétig elég rossz volt utána, de lelkileg különösebben nem rázott meg.


Ha minden védekezés mellett véletlenül terhes maradnék, megtartanánk, de csak szülés után lenne őszinte a mosolyom. (Bár az előzmények után szerintem csak császározni mernének a következőnél.)

2016. márc. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem problémamentes terhességem és rövid, de nehéz szülésem volt. Jó élményként maradt meg, de eleve 1 gyereket terveztünk, úgyhogy nem vállalunk többet.
2016. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Imádtam a terhességet! Jól voltam fitt voltam szép voltam :) A szülés nálunk is apás császár lett :( Így nem volt az igazi, de nem volt gond ezzel sem.

Mikor elkezdtünk "próbálkozni" úgy indultunk hogy majd 2 gyereket szeretnénk, még az első héten itthon is arra gondoltam hogy akár jöhetne is a következő....

De most 2* is átgondolom (a lányunk nehéz eset)

2016. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó élmény volt. Hüvelyi úton szültem nem volt se gyors, se fájdalommentes, nyilván akkor nem életem élményeként éltem meg de borzasztó se volt, utólag pedig szép emlék.

Imádtam a terhességet is, vártuk nagyon a babát, szerintem (kivéve ha nagyon nehéz a szülés) jó emlék marad azért, hogy végre látjuk a babát, amikor ramtették már el is felejtettem a fájdalmas órákat.

2 babát terveztünk és nem változtat a szülés ezen. Azt hittem az első szülés után egy ideig gondolni sem akarok majd második babára de ennyire rossz azért nem volt.

2016. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Abszolút pozitív élmény volt a szülés, nagyon hosszú volt a vajúdás, fájdakmas és fárasztó, de az orvos és a szülésznő is nagyon szuper volt, türelmesen kivárták, míg a természet teszi a dolgát, nekem így volt tökéletes. Hamarosan érkezik a kistesó, remélem nem lesz rosszabb a következő.
2016. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Alapból max 2 gyereket szerettünk volna, ha nagyon racionàlisak vagyunk, inkább egy. A terhességem eleje borzasztó volt, hánytam éjjel-nappal, fogytam vagy 8 kg-ot. Majd mikor ez elmúlt, nagyon élveztem. Csinosabb is lettem mint terhesség elõtt. De ha belegondolok, h mégegyszer ilyen szarul leszek és már ugye itt egy gyerek, akirõl gondoskodni kell...

Maga a szülés borzasztó volt. Alapból elviselek minden fájdalmat, kivéve a hasit..szóval én egy rémàlomnak éltem meg a vajúdást. A kitolásból egy mészárszék lett. Nem jól forgott be a baba. Több, mint 2 óra lett így a kitolás. Màr készültek a császárra, mikorra kicsusszant. Neki is lettek komplikàciók, ami miatt járunk kontrollra. Hál istennek semmi baja, csak nagyobb volt a riadalom. Viszont ezek után én már nem akarok mégegyszer szülni.

2016. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Hüvelyi szülésem volt. Négy órát sem vajúdtam, a kitolás is kb 10 perc volt, semmi sérülésem nem volt, de szörnyű emlék maradt. Egyrészt az ügyeletes orvos úgy vizsgált meg, és beszélt velem, hogy csak azért nem sírtam előtte, hogy ne adjam meg neki az örömet. A férjemet hazaküldték, mert szerintük nem szülök, és egy sima kórteremben lefektettek. Hiába szóltam háromszor, hogy vajúdok, mindannyiszor kiröhögtek, kigúnyoltak, hogy ne mondjam már. Végül nagy nehezen még egyszer megvizsgált az ügyeletes (nagyon durva volt), és végre hívta az orvosomat, mert már nagyon ki voltam tágulva. Az orvosom és a férjem is éppen hogy csak beesett. De amíg nem értek oda, addig a szülésznő rettenetesen csúnyán beszélt velem, lefektettek (hiába mondtam, hogy szörnyű úgy), nem engedtek ki wc-re, pedig pisilnem kellett, csak azt szajkózta a szülésznő, hogy direkt mondta, hogy pisiljek, most döntsem el, hogy visszatartom a szülés végéig vagy megkatéterezzen és az ügyeletes doki utasítására kaptam oxitocint.A kitoláshoz összerakták az ágyat, kengyelbe szíjazott lábbal kellett szülnöm (nem tudtam szólni a fájdalomtól, hogy nem így akarom). Nagyon megviselt az egész. Alapesetben nagyon talpraesett nő vagyok, aki nem hagyja, hogy így bánjanak velem, de a nőgyógyászati dolgoktól rettegek, örültem, hogy nem kaptam pánikrohamot (máskor már volt hozzá szerencsém). Két évig rágódtam magamban a történteken, és elzárkóztam teljesen a kistesó gondolatától is. Végül a férjem kérésére leültünk átbeszélni a történteket a nőgyógyászommal, aki elnézést kért érte, hogy így sikerült, és biztosított róla, hogy a következő más lesz. Kezdve onnan, hogy nem kell az ügyeletes kezei közé kerülnöm, mert megadja a 0-24-ben hívható számát és bejön hozzám (nálunk egyébként nem a kismama hívja az orvost, hogy beindultak a dolgok, hanem az ügyeletes, ha úgy látja, hogy valóban elindultak a dolgok, mert rengeteg téves riasztás volt), és lépésről-lépésre átbeszéljük, hogy mit hogyan szeretnék, mi az amit semmiképp nem szeretnék és így tovább. Sokat segített a hozzáállása. Rengeteg nőgyógyászati problémám van egyébként a szülés óta, az orvosom szerint részben a lelki teher is szerepet játszhat ebben, úgyhogy megkért, hogy írjak egy listát arról, hogy mi volt a baj, mi miatt éreztem magam ennyire rosszul, és milyen szülést szeretnék legközelebb, hátha segít túltenni magam ezen az egészen.
2016. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Csodàlatos emlèk, nagyon szèp ès megható volt szàmunkra.

Ehhez szerintem hozzàjàrult a kórhàz hihetetlen felszereltsège, az orvosom, a szülèsznök profizmusa ès mèrhetetlen kedvessège. (Magànkórhàz külföldön).

Èn 7 cm-ig kb fàjdalommentesen tàgultam, 3-5 perces nem vészes fàjàsokkal. Vajudtam labdàn, medencèben, sétàlgatva. 7cm-nèl burokrepesztès a medencében, ès utàna lett 2-3 fàjdalmas fàjàsom. Akkor kèrtem epit, màr 8 cm voltam folyamatos fàjàsokkal. Onnantól megint semmi fàjdalom. A kitolàs trükkös volt, de egyàltalàn nem fàjt, kb 35-40 perc. Nagyon fent volt a baba, ès elvileg majdhogynem lehetetlen volt természetesen megszülni, de èn nagyon erösen nyomtam, így vègül viszonylag simàn kijött. Az orvos ès szülèsznö is ledöbbent, hogy tudtam olyan erösen tolni. (Nagyon erös vagyok, aktívan sportolok)

2 gyereket terveztünk, szerencsère a szülèsem pozitívan befolyàsol, remèlve, hogy a màsodik is ilyen szèp lesz. Mèg friss az emlèk, csak pàr hete szültem.

2016. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A szülésemre a semmilyen szót szoktam használni. Farfekvés miatt programcsászár volt, 3 héttel előtte tudtam, hogy az lesz. Nem örültem neki, természetes, apás szülést szerettünk volna, de tudtam, hogy benne van a pakliban a császár, mindenkinél benne van, így elfogadtam, hogy az lesz, nem csináltam ügyet belőle. Végül annyi meglepi volt benne, hogy magas vérnyomás miatt 2 nappal korábban császároztak. Nem élveztem különösebben a műtétet, nagyon rossz volt a ráncigálás, illetve elég nehezen kaptam levegőt (valószínű kicsit följebb kezdett hatni a spinális érzéstelenítés). A felépülés nekem gyorsan ment, másnap már simán mászkáltam, babámat megkaptam, gond nélkül elláttam 0-24-ben. Szóval semmi rossz élményem nem volt, de én pozitívnak se tudom mondani, később volt némi hiányérzetem, hogy nem szültem, egy darab fájásom nem volt, olyan volt, mintha kimaradtam volna valamiből. Most 8,5 hónapos a kislányom, ezen már túl vagyok, az, ahogyan született, nem tartana vissza a kistesótól.

Ami visszatart, az a magas vérnyomásom, ami miatt befektettek a terhesség végén (szerencsére annyira a végén, hogy csak 3 nappal szülés előtt), toxémiagyanúval. Sosem volt fehérje a vizeletemben, a júliusi 40 fok ellenére egész minimálisan vizesedtem (kevésbé, mint sok más terhes a 9. hónapban). Fehérköpeny fóbiám ellenben volt, csak nem hitték el, így a vérnyomásra önmagában rámondták, hogy toxémia és azt állították, hogy emiatt a lányom nem jutott elég tápanyaghoz, ezért lett pici (2200 gramm, 44 cm). Namost minimális utánajárás után már tudom, hogy fehérje nélkül nincs toxémia, illetve ha emiatt rossz a lepény keringése, és nem jut tápanyaghoz a baba, az csak a súlyra hat, a hosszra nem, tehát egy aránytalan, sovány baba születik. Az enyém arányos és kerek volt, valószínűleg annyi a titok nyitja, hogy én is nagyon pici és vékony nő vagyok.

Mindenesetre totálisan beparáztattak, egy teljesen problémamentes és boldog terhesség vége így nagyon rossz emlék. És mivel nincs egyetértés abban, hogy toxémiás voltam-e vagy nem (ugye utólag senki nem tudja megmondani, mi is volt ez), egyik orvos se mer egyértelműen kijelenteni semmit, félek egy következő terhességtől, főleg mert másfél hónappal a lányom születése után egy barátnőm babája durván koraszülött (26 vagy 27. hét azt hiszem) lett súlyos toxémia miatt, majdnem mindketten belehaltak. Na ilyesmire nekem nincs szükségem. Elvileg nagyobb az esélye, hogy nem volt nálam gond, mert otthon mérnem kellett a vérnyomásomat és ott mindig jó volt, a babám pedig arányos volt, de nem tudok nyugodtan belevágni. Két gyereket akartunk, de nem tudnám magamnak megbocsátani, ha mégis toxémia volt, megint előjön, csak nem a 38. hanem mondjuk a 28. héten, és emiatt koraszülött babám lenne, ne adj isten baja is lenne. Így valószínűleg nekünk nem lesz több babánk, örülünk annak, hogy a gyönyörű kicsi lányunk egészséges, nem rizikózunk.

2016. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!