Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Közterületre ültetett diófáról...

Közterületre ültetett diófáról a elesett dió felszedhető-e?

Figyelt kérdés
2016. okt. 27. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Utcafronti ingatlan előtt álló fa gyümölcse az ingatlan tulajdonosáé, közterületen az önkormányzaté.
2016. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Nyugodtan fel lehet szedni. Senki nem fog szólni érte.
2016. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Nagy parasztág felszedni a tulajdonos engedélye nélkül,nálunk el is zavarják az ilyet.Be kell csengetni és KÉRNI.Alap udvariasság.
2016. okt. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

ami a közterületen van, vagy akár kilóg az ág a közterületre azt nyugodtan felszedheted!

Ezt tanultam évekig, elhiheted nekem, rádszólni meg nincs joguk!

2016. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig csak a felét írjátok le.

Tehát, a közterületen lévő gyümölcsfa termése azé, aki a terület tulajdonosa. (Mert lehet önkormányzati vagy állami a terület)

Ha a tulajdonos nem rendelkezik a termésről (nem őrzi, nem szedi össze vagy táblával nem jelzi, mikor takarítja be) a termés bárki által felszedhető.

A "rászólás" erre a terület tulajdonosa által feljogosított személy részéről érvényes. (tehát ha Pista bácsinak nem tetszik, és rádszól, nem kell figyelembe venni)

A magánterületre ültetett, de a közterületre áthajló ág termése esetén , ha a termést a fa tulajdonosa nem szedi fel!!! a termésre a közterület tulajdonosa jogosult, ha erre nem tart igényt, bárki felszedheti.

2016. okt. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azé a termés,aki előbb megeszi! :D
2016. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Az a rész, amit a tulajnak kell rendben tartania, pl. magánház előtti utcarész, onnan nem lehet csemegézni, de pl. városi járda és bicikliút melletti fák termését, játszótér mellett ilyesmi, azt fel lehet szedni.

Gondolj a gesztenye felszedésére, gyerekekkel ez rendszeres tevékenység. A dió annyiban más, hogy azt meg lehet enni, tehát attól félsz, hogy túl szegénynek tűnsz, ha felszeded?

Az én gyerekeim is szoktak mogyorót gyűjteni, tényleg elég furcsán néznek az emberek, de mikor nem?

Ez már ma alap sajnos.

2016. okt. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Csak az a tiéd, amit megeszel"
2016. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7. A magánház előtti utcarészletről is lehet "csemegézni"! Függetlenül attól, hogy a mellette lévő magántulajdonú ingatlan tulajdonosa tartja karban vagy az önkormányzat.


Általában falun jellemző, hogy nem az önkormányzat tartja rendben azt az utcarészletet, hanem az ott lakók. Mivel ismerik egymást az emberek, általában nem illik megdézsmálni a termést. De semmi sem tiltja!


Tehát, ha én idegenként arra járok, simán felszedhetem a termést. Még akkor is, ha a közterületre a fát az ott lakó Pista bácsi ültette el.

2016. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem közterületről fel lehet szedni nyugidtan. Ha valaki háza előtt van vagy kilóg az udvarból, akkor ha megkérdezed lehet, hogy ad belőle, neked meg nem kell "lopni".

Nálunk volt olyan, hogy a gyümölcsfa egy része kilógott az utcára és két tizenéves szedegetett ép róla mikor kiléptem a kapun. Mikor megláttak elkezdtek rohanni én meg utánuk kiabáltam, hogy ne fussanak el, szedjék nyugodtan, elég nekem a benti rész. Látszott rajtuk, hogy hiszik is, meg nem is, de aztán rájöttek, hogy komolyan mondtam. Szerintem nekik is jobb volt így, mint félve lopni párat.

2016. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!