Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy jól működő céget,...

Ha egy jól működő céget, vállalkozást szeretnék, akkor a sikeresség érdekében célszerűbb inkább férfiakat foglalkoztatni, mint nőket?

Figyelt kérdés

Először is: Még mielőtt a feministák képzeletben meggyilkolnak a kérdésemért, szeretném leszögezni, hogy ez nem egy anti-nő kérdés, nem gyűlöletkeltés, vagy lázításból hoztam fel a kérdést, hanem mindössze onnan született az ihlet, hogy néhány kollégistával előkerült ez a téma, és beszélgettünk róla.


Elgondolkodtam, hogy lehet-e egy cég sikere az, ha kevesebb a női alkalmazott. Alapvetően a cégnek ugyebár működnie kell - kell az aktív munkaerő, kell, hogy a dolgozók a lehető legkevesebbet menjenek kényszerszabadságra, vagy képesek legyenek a napi előírt 6-8-10 órát ledolgozni. A nők esetében, amennyiben a nő teherbeesik, a munkáltatónak fizetnie kell a GYES-t, a több éves kiesést, holott a fogaskeréknek forognia kell. Férfiak esetében értelemszerűen ilyen "probléma" nincs.


Szeretném, ha mindenki az érzelmei helyett most úgy gondolkodna, mint egy főnök, akinek elsődleges célja a cég sikeressége.


2016. okt. 29. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

és hogyan magyarázod azokat a sikeres cégeket, akik nők vezetnek és napi 6 óránál többet soha nem dolgoznak.. a munkahetük is csak 4 napos!


Sikeresség nem azon múlik, hogy nő vagy férfi a munkaerő!

2016. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem releváns, hogy férfi vagy nő dolgozik.
2016. okt. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyilván munkafüggő. Nőket egyenjogúlag nem kükdök a bányába szénért, a férfiakat meg nem küldöm ki rúdra táncoslánynak vagy wc-s néninek. De pl a magam részéről szeretem, ha a titkárnő és a takarítónő nő. Szeretem, ha a fizikai dolgozó férfi. Ha a dolgozó kifejezetten érintkezik az ügyfelekkel (akkor az ügyfelek igényei szerint, pl pultos-vendég viszonylat). Ha a dolgozó csak a munkával érintkezik, akkor dolgozó-munka viszonylat,tehát gyakorlati haszon. Végülis ami a vállalkozás szempontjából kézenfekvő.
2016. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A férfiak ugyanúgy otthon maradhatnak kisbabát gondozni. Nincs értelme annak, hogy ha kevesebb a nő, jobban teljesít a cég.
2016. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én egy nagy magyar tulajdonú cégnél dolgozok, a könyvelésen ahol csak nők dolgoznak. nagyban hozzájárulunk a cég sikerességéhez. vannak kismamák is köztünk, akik táppénzesek néha a kicsi miatt. nem ettől fog becsődölni egy cég, ha elhivatott munkaerőt akar egy főnök pont az anyák azok akik mindenáron jól akarnak majd teljesíteni a munkahelyükön, mert nehéz elhelyezkednünk, pont az ilyen prekoncepciók miatt, mint amit írtál. De amikor Pesten egy amcsi multinál dolgoztam, ott se érdekelte a főnökséget ha egy csaj terhes lett, várták vissza 3 év múlva, mert betanítással együtt plusz folyékony angollal már egy munkavállaló több ezer dollárét ér hosszabb távon és jobb őket megtartani. egy férfi lehet jobban belesza-rik egy munkába, mert tudja, hogy könnyebben talál másik melót, de nem akarok általánosítani ez az én véleményem.
2016. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lógósok egyaránt vannak a férfiak és a nők között is.
2016. okt. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem lógásról van szó, hanem hosszútávú munkavégzésről és hatékonyságról. De néhány érv elég meggyőző, és mint mondtam, ezzel nem a női dolgozókat akartam becsmérelni, csak arra kértem mindenkit, hogy gondolkodjon érzelemmentesen, úgy, hogy a cég érdekei legyenek az elsők.
2016. okt. 29. 18:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a nők sokkal kiegyensúlyozottabbak és könnyebb átlagos munkaerőt kihozni belőlük, a férfiak inkább szélsőségesebbek. Eddigi tapasztalatom alapján ha sok nő dolgozik együtt egy helyen akkor kinyírják egymást, megy a furakodás elég keményen. Legjobb szerintem vegyes összeállítást összehozni, a nagyobb baj inkább a vezetőség rátermettségében szokott lenni.
2016. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!