Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti tudnátok miböl 1 millió...

Ti tudnátok miböl 1 millió forint váratlan kiadást fedezni?

Figyelt kérdés

Én szerencsére igen. A bankban meg itthon is van annyi készpénzem.


Most arra lennék kiváncsi hogy ez ma magyarországon mennyire megszokott / gyakori?


Köszönön a válaszokat! :)



2016. okt. 29. 18:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, a legtöbb embernek gondot okozna, de ha nyitott szemmel jársz a világban, akkor ezt magad is láthatod. A legtöbb embert nem egy zsák pénzzel engedik újtára a nagybetűs életbe, ráadásul sok ember van, akik még megtakarítani sem tudnak, vagy bár tudnának, de nem látják értelmét, mindegy, milyen okból, és ha nincs egy erős hátszeled a családban, vagy nem nyersz egy nagyobb összeget, akkor összerakni egy megfelelő alapot idő kérdése.

Én, mint írtam, megtakarítok, már 12 éves korom óta önállóan döntök a saját pénzemről. Már gyerekként vásároltam a postán kincstárjegyet, ha 10.000Ft-om összegyűlt zsebpénzben, és egy A4-es kiselejtezett füzetben vezettem, hogy mikor mennyit kapok, mennyit költök, és mennyi van lekötve. Először egy fényképezőgépre, majd egy videókamerára gyűjtöttem, aztán érettségi után (mivel nappalira felvettek, ami nem volt fizetős, és legfeljebb 1-1 rosszul sikerült időszakban a pótvizsgákat kellett fizetni), a következő célom a saját lakás lett. Suli mellett dolgoztam, és mivel a szüleimmel éltem, nem voltak a lakhatás miatt nagy kiadásaim, így amit tudtam, félretettem. Persze időnként költöttem is, de az akkor megkeresett pénzem nagy részét megtakarítottam.

Közben sajnos a lakásárak rohamléptekkel indultak meg fölfelé, és én még tavaly elcsíptem egy utolsó kedvezőbb hullámot, amikor még emészthető árak voltak, de ehhez a tartalékaim nagy részét be kellett áldozni. Nem akartam a szüleimmel tovább együtt élni 30 évesen, így a megtakarításaimat beforgattam a lakásba (vételár + felújítás), és úgy érzem, még így is jó döntést hoztam. 1 év alatt ugyanezen a környéken ugyanezeknek a típusú lakásoknak az ára 3-6 millió Ft-ot emelkedett (nem túlzok, figyeltem a piacot).

Most kevés a megtakarításom, de megvan a jó stratégiám, hogy ez ne maradjon így örökké.

2016. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Apámnak most már nem okozna gondot, de amikor annyi idős volt, mint én most, neki is gondot okozott volna.
2016. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!