Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Léteznek még zárt önfenntartó...

Léteznek még zárt önfenntartó vallási közösségek hazánkban olyanok pl mint a közép kori szerzetesrendek?

Figyelt kérdés
a kérdést ugy értem léteznek e olyan helyek ma hazánkban ahova az ember elvonulhat a világ elöl akár örökre is,ugy hogy ott dolgozgat megtermeli az élelmét és imádkozik meditál (de értsd nem része ennek a kapitalista világnak),léteznek e még ilyen önfenntartó zárt közösségek.olyanokra gondolok mint ami a buddhista kolostorok vagy a középkori keresztény szerzetesrendek,vagy mint egyes szekták
2016. okt. 31. 22:00
 1/6 TR75 ***** válasza:
Krisna-völgy.
2016. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyakran Ismételt Tanúi. Valami Jehova Meduhint ismételgetnek folyton, elnézést, nem jó a memóriám, biztos nem pont így van. De ilyesmi a valóság.
2016. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nomád, remete élet a legközelebbi erdőben.


Ki elől menekülsz? Mi elöl menekülsz? A menekülés nem megoldás! Szembe kell nézni a dolgokkal! Ehhez kell az igazi segítség, hogy erővel, igazsággal és bölcsességgel tudj szembe nézni a félelmeiddel!


Kell segítség?

2016. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző: igen, kell segítség, konkrétan dobjál meg légyszíves egy milliárd forinttal, zárt postai borítékban küldöm a számlaszámom, várom a lakcímed.


Persze csak vicceltem, de hát amilyen a kérdés...


Ki elől menekülsz, hogy önjelölt guru vagy? Mi elöl menekülsz? A menekülés nem megoldás! Szembe kell nézni a dolgokkal! Ehhez kell az igazi segítség, hogy erővel, igazsággal és bölcsességgel tudj szembe nézni a félelmeiddel, ás rájöjj, attól nem leszel több, hogy önjelölt guru vagy!


Kell segítség?


De ha valódi tudással rendelkezel, konkrétan megfogalmazhatod, hátha hasznos. Mert ha hasznos, akkor hasznos, ilyen egyszerű.


De ha csak egód hizlalására kell -ami még nem tudatosult benned-, az nem hasznos se neked, se annak, aki hülyítesz (a hülyítésbe beleértve saját magadat is, öntudatlanul).

2016. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos valamiért mindig visszadobja az írásomat. Na mindegy. Egy a lényeg te hitetlen létedre írogatsz vallásos témához. Miről árulkodik ez? Ahogy te sem én sem születtem hívőnek. Hitetlen, ateista, kommunista családból származom, az egómat pedig már nem tudom hizlalni, mivel az meghalt közel 26 évvel ezelőtt.


Nem magamat ajánlottam, hanem magát az Élő Istent, a testben megjelent Istent, Jézus Krisztust, mert Ő az egyedüli, aki segíthet az emberen, mivel Ő általa teremtettünk. Én is hozzá fordultam és meggyógyultam és megszabadultam és bűnbocsánatban, kegyelemben részesültem. Isten Él! Fordulj hozzá te is és a kérdező is bátran!

2016. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A muszlim épp ilyen mereven állítja, hogy "márpedig Allah" az egyetlen és Mohamed az ő prófétája és minden más vallás téved, és így tovább, számos más vallás a SAJÁTját tekinti az egyetlen üdvözítőnek; hasonlóan ahhoz, mint te, előző azt, hogy teszerinted meg "Jézus az egyetlen megváltó".


Én ellenben nem vagyok vallásos, se hívő, hanem TUDOM arról, amiről minden vallás azt mondja, hogy egymástól eltérő, hogy az valójában nem csak létezik, hanem egyúttal AZONOS is. (És mellesleg az NEM az ego, az enyém sem.)


Majd csak felnyílik egyszer a szemed, kedves előző vakhitű.

2016. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!